Majstrovstvá Sveta v cyklistike

25.09.2022 o 05:50

Evenepoel (zlato)

Laporte (striebro), Matthews (bronz

Štadión: Wollongong, Austrália
Filter

V Austrálii to dnes boli neuveriteľné preteky. Majstrom sveta sa po úspešnom 25-kilometrovom sóle stal Belgičan Remco Evenepoel, no čo sa dialo za ním, bola totálna reklama na cyklistiku. V čase, keď bolo takmer jasnosťou, že o striebro a bronz može bojovať maximálne 5 pretekárov, predviedol pelotón neuveriteľný záver a napokon sa dostal do priameho boja o medaily. Hromadný finiš o ďalšie cenné kovy vyšiel najlepšie pre Francúza Laporteho a Austrálčana Matthewsa, pochváliť ale treba aj Petra Sagana za výborné 7.miesto. Dnešok ukázal, že v cyklistike až po cieľovú pásku nie je nič isté.
To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť, dovidenia pri ďalších prenosoch.

Konečné poradie

1. Remco Evenepoel (Belgicko) 5:31:33

2. Christophe Laporte (Francúzsko)+2:21
3. Michael Matthews (Austrália) +2:21

4. Wout van Aert (Belgicko) +2:21
5. Matteo Trentin (Taliansko) +2:21
6. Alexander Kristoff (Nórsko) +2:21
7. Peter Sagan (Slovensko) +2:21
8. Alberto Bettiol (Taliansko) +2:21
9. Ethan Hayter (V.Británia) +2:21
10. Mattias Jensen (Dánsko) +2:21

42. Zdeněk Štybar (Česko) +3:01

59. Michael Kukrle (Česko) +4:50

64. Matúš Štoček (Slovensko) +6:11
65. Marek Čanecký (Slovensko) +6:11

Juraj Sagan (Slovensko), Jan Hirt (Česko) – DNF 

V Austrálii to dnes boli neuveriteľné preteky. Majstrom sveta sa po úspešnom 25-kilometrovom sóle stal Belgičan Remco Evenepoel, no čo sa dialo za ním, bola totálna reklama na cyklistiku. V čase, keď bolo takmer jasnosťou, že o striebro a bronz može bojovať maximálne 5 pretekárov, predviedol pelotón neuveriteľný záver a napokon sa dostal do priameho boja o medaily. Hromadný finiš o ďalšie cenné kovy vyšiel najlepšie pre Francúza Laporteho a Austrálčana Matthewsa, pochváliť ale treba aj Petra Sagana za výborné 7.miesto. Dnešok ukázal, že v cyklistike až po cieľovú pásku nie je nič isté.

V hromadnom finiši vybojoval druhé miesto Francúz Christophe Laporte, bronz berie domáci Michael Matthews. Štvrtý skončil Wout van Aert, Peter Sagan obsadil fantastické siedme miesto!

Tak to je neuveriteľné, do finišu o striebro a bronz sa napokon dostala obrovská skupina. Kvarteto prenasledovateľov Evenepoela si to poriadne pretaktizovalo, dostihla ho nielen skupina Bardeta, ale dokonca aj partia okolo Sagana a van Aerta.

1 km

Pascal Eenkhoorn sa snaží dotiahnuť kvarteto bojujúce o 2.miesto!

1 km

Kvarteto za Evenepoelom poriadne taktizuje, o striebre a bronze sa zrejme rozhodne až na cieľovej páske.

Remco Evenepoel je majstrom sveta pre rok 2022, ďalšie výborné sólo tohto talentovaného Belgičana.

1 km

Evenepoel má pred sebou posledný kilometer, v boji o druhé miesto zrejme uvidíme dramatický finiš kvarteta Rota, Schmid, Jensen, Lutsenko.

2 km

Malé selekcie ešte prebiehajú v skupine, kde je Romain Bardet, toto zoskúpenie však bude bojovať maximálne o šieste miesto.

3 km

Do cieľa zostávajú posledné 3 kilometre, Evenepoel mieri v ústrety titulu, v skupine prenasledovateľov sa snaží Lutsenko udržať kontakt so súpermi.

4 km

Lutsenko dostihnutý triom Jensen, Rota, Schmid. Za Evenepoelom sa tak črtá veľký boj o ďalšie cenné kovy.

5 km

Remco Evenepoel si ide vlastné preteky, 5 kilometrov pred cieľom má na čele vyše 1 a pol minútový náskok.

7 km

Pascal Eenkhorn stráca v závere stúpania Mount Pleasant kontakt s trojicou Rota, Schmid, Jensen! Tá si to zrejme rozdá v boji o bronz, prípadne bude stíhať aj druhého Lutsenka.

8 km

Lutsenko sa v stúpaní trochu trápi, no náskok na kvarteto Eenkhorn,Rota, Schmid, Jensen si stále drží na úrovni 20 sekúnd.

9 km

Náskok Evenepoela sa ešte dokonca mierne zvýšil, na Lutsenka má k dobru približne 75 sekúnd.

10 km

Za kvartetom, ktoré sa nachádza na treťom až šiestom mieste, je s mankom 27 sekúnd deviatka pretekárov, v ktorej sú napríklad Romain Bardet, Jai Hindley či Neilson Powless. Ak by sa im podarilo zrýchliť v stúpaní, môžu ešte zasiahnuť do boja o cenné kovy

11 km

Cyklistov bude čakať ešte posledný prejazd stúpaním Mount Pleasant, ktorý môže výrazne napovedať v hre o medaily.

13 km

Alexey Lutsenko má na druhom mieste približne 20-sekundový náskok na kvarteto Eenkhorn, Schmid, Rota, Jensen. Na Evenepoela stráca síce takmer minútu, no druhé miesto by bolo pre Kazachstan veľkým úspechom.

15 km

Pelotón aj s Petrom Saganom vstupuje do posledného kola s mankom na úrovni 2 a pol minúty, ak by sa niekomu z balíka podarilo dostať na stupne víťazov, šlo by o menší športový zázrak.

17 km

Evenepoela čaká posledný 17-kilometrový okruh, vstupuje doň s náskokom približne 70 sekúnd pred kvartetom prenasledovateľov, pred ktorými sa s malým náskokom nachádza ešte Alexey Lutsenko.

18 km

Vyzerá to tak, že Belgičanom sa po 10 rokoch podarí získať titul z elitnej mužskej kategórie, Remco Evenepoel si vo veku 22 rokov môže pripísať ďalší obrovský úspech.

20 km

Za Evenepoelom a Lutsenkom sa s mankom vyše minúty nachádza kvarteto Eenkhorn, Schmid, Rota, Jensen.

22 km

V už výraznejšie strácajúcom pelotóne sa v stúpaní na Mount Pleasant pokúša útočiť Wout van Aert.

23 km

Evenepoel si rýchlo vybojoval už takmer minútový náskok, 22-ročný Belgičan, ktorý tohto roku vyhral Vueltu aj klasiku Liège-Bastogne-Liège, má všetko vo vlastných rukách.

25 km

Remco Evenepoel v šestnástom stúpaní na Mount Pleasant nastúpil, Alexey Lutsenko zareagovať nedokázal. Toto môže byť kľúčový moment celých pretekov.

25 km

Náskok Lutsenka s Evenepoelom pred kvartetom najbližších prenasledovateľov už narástol nad úroveň pol minúty.

27 km

Selekcie, ktoré rozdelili pôvodne vyše 20-člennú čelnú skupinu na viacero častí, sú veľkou ranou pre pelotón. Toho strata narástla na vyše 2 a pol minúty. Alaphilippe, Sagan, Pogačar či van Aert to už budú mať smerom k víťazným ambíciám veľmi náročné, ak nie nemožné.

29 km

Za vedúcim duom sa vydali Talian Lorenzo Rota, Holanďan Pascal Eenkhoorn, Dán Mattias Jensen a Švajčiar Mauro Schmid, dotiahnuť vedúcu dvojičku sa im ale zatiaľ nedarí.

31 km

Lutsenko a Evenepoel sú známi ako výborní tempári, náskok pred pôvodnými spolubojovníkmi z vedúcej skupiny neustále zvyšujú.

32 km

Situácia sa pre pelotón opäť skomplikovala, balík bude musieť v prípade snahy o úspech výrazne pridať, minimálne tak ako v poslednom prejazde kopcom Mount Pleasant.

34 km

Pred pretekármi sú posledné 2 okruhy, z vedúcej skupiny nastúpil Belgičan Remco Evenepoel, za ktorého sa zavesil aktívny Alexey Lutsenko z Kazachstanu. Náskok partie na čele sa opäť dostal nad úroveň 2 minút.

36 km

Lutsenkov náskok je už minulosťou, táto akcelerácia ale zvýšila náskok vedúcej skupiny na úroveň 1:40 min.

37 km

S klesaním tempa na čele sa nechcel zmieriť Alexey Lutsenko z Kazachstanu, ktorý zaútočil na rovinatom úseku. Tempo okamžite zvýšili aj jeho súperi z početného úniku.

38 km

Pre pelotón, v ktorom sa nachádzajú mená ako Peter Sagan, Tadej Pogačar, Wout van Aert či Julian Alaphilippe, je zníženie náskoku vedúcej skupiny výbornou správou.

41 km

V pelotóne sa deje pravý opak, výraznú akceleráciu predviedol Tadej Pogačar, paradoxne, aktivitou hýril aj Francúz Valentin Madouas, ktorý má timových kolegov v čelnej skupine. Strata pelotónu sa okamžite skresala, aktuálne sa pohybuje na úrovni 1:15 min.

42 km

Pätnásty prejazd stúpaním Mount Pleasant sa vo vedúcej skupine nesie v pokojnom duchu, žiadne nástupy ani selekcie nenastali.

44 km

Juraj Sagan už odstúpil z pretekov, pre staršieho z bratskej dvojice by malo ísť o posledný štart na MS v kariére, po sezóne ju plánuje ukončiť.

46 km

Pre súčasnú vedúcu skupinu sa dianie na trati vyvíja veľmi priaznivo, pelotón pôsobí strnulým dojmom. Na čele sa nachádzajú aj víťazi dvoch z troch tohtoročných Grand Tours – Remco Evenepoel z Belgicka (víťaz Vuelty) a domáci Jai Hindley (víťaz Gira), vpredu je aj Francúz Romain Bardet.

50 km

Pred pretekármi sú posledné tri okruhy, vo vedúcej približne 25-člennej skupine majú zastúpenie aj Česi, vďaka Michaelovi Kukrlemu.

52 km

Všetci Slováci sú teraz pokope v pelotóne, po dlhom pobyte vpredu sa doň zaradil aj Juraj Sagan, v balíku sa nachádzajú aj všetci papieroví favoriti. Náskok početnej vedúcej skupiny, ktorá vznikla spojením pôvodného úniku a stíhacej skupiny, však narástol nad 2 minúty. V pelotóne došlo k patovej situácii, väčšina silných tímov má zastúpenie vpredu, takže nemá dôvod diktovať tempo na čele balíka.

56 km

Battistella aj celý pôvodný únik boli pohltení stíhacou skupinou, vpredu sa nám vytvorila početnejšia partia, v ktorej sa nachádza vyše 30 jazdcov. Pelotón aj s Petrom Saganom stráca 1:39 min.

59 km

O nástup z vedúcej skupiny sa pokúsil Talian Samuele Battistella, ktorý si ešte pred začiatkom Mount Pleasant vybojoval malý náskok na prenasledovateľov.

61 km

Situácia sa na chvíľu upokojila, do vedúcej skupiny sa opäť dotiahli McGill, Owsian, Serry a Plapp. Štrnásty prejazd stúpaním Mount Pleasant by teda na čele mala začať jedenástka pretekárov.

64 km

V približne 20-člennej skupine nachádzajúcej sa medzi únikom a pelotónom majú okrem Francúzov trojnásobné zastúpenie aj Belgičania. Šťastie v stíhacej skupine skúša domáci Jai Hindley, víťaz Gira z tohto roku, víťaz Vuelty Remco Evenepoel či známy vrchár Nairo Quintana z Kolumbie.

66 km

Juraj Sagan bol pohltený pelotónom, zo strany brata trojnásobného majstra sveta ale dnes šlo o veľmi bojovný výkon, na čele vydržal pomerne dlhú dobu.

67 km

Sivakov, Primožič, Liepins, Kukrle, Pellaud, O´Connor a Battistella tvoria sedmičku z pôvodného úniku, ktorá sa stále snaží držať na čele. Aktuálne ju čakajú posledné 4 mestské okruhy, pred prenasledovateľmi má približne minútový náskok.

69 km

Spomínané vyselektovanie pelotónu poslalo do mierneho náskoku 20 pretekárov, ktorí strácajú na únik už len pol minúty, pred pelotónom majú k dobru takmer minútu a pol. V spomínanej 20-člennej skupine sú traja Francúzi, Julian Alaphilippe ale medzi nimi nie je.

72 km

Nemecký pretekár Georg Zimmermann mal vo veľkej rýchlosti nepríjemný pád, po ktorom sa držal za rameno, aktuálne už ale pokračuje v preteku.

74 km

Aktivitu na Mount Pleasant je možné sledovať aj v pelotóne, kde to v najťažších pasážach poriadne rozbalil Francúz Quentin Pacher, malú stratu si pripisujú aj favoriti ako Wout van Aert či Tadej Pogačar.

76 km

V ďalšom stúpaní na Mount Plesant sa únik vyselektoval, vpredu zostalo približne šesť-sedem pretekárov, Juraj Sagan medzi nimi nie je.

77 km

Španieli aj Holanďania permanentne diktujú strojové tempo na čele pelotónu. Krajina z Pyrenejského polostrova získala za posledných 17 rokov len jeden titul majstra sveta v mužských pretekoch s hromadným štartom, Holanďania na tento úspech čakajú dokonca od roku 1985.

79 km

Juraj Sagan už nie je súčasťou vedúcej skupiny, okrem neho z nej vypadol aj Lucas Plapp. Vpredu je tak momentálne 14 ľudí, náskok na pelotón klesol pod 2 a pol minúty.

85 km

Šestnásťčlenný únik má v tejto chvíli pred sebou posledných 5 okruhov, vstupuje do nich s náskokom 3:03 min pred pelotónom.

88 km

Tobias Ludvigsson zo Švédska mal teraz technické problémy s bicyklom, pre ktoré sa musel určitý čas zdržať pri sprievodnom vozidle. Veľa času ale nestratil a bude sa tak snažiť dotiahnuť na neustále zrýchľujúci pelotón.

93 km

Pri neustále klesajúcom náskoku úniku možno očakávať, že sa niekto z líderskej skupiny pokúsi o atak a predĺženie svojho pobytu na čele pretekov. V ďalšom prejazde kopcom Mount Pleasant sa to ale neudialo.

95 km

V úniku sa stále nachádza 16 jazdcov, pelotón stratu opäť stiahol, momentálne sa pohybuje už len na úrovni 4 minút. Aktivitu v balíku možno badať najmä na Holanďanoch a Španieloch.

99 km

Dôvod, pre ktorý odstúpil Mathieu van der Poel, je poriadne kuriózny. Holandský pretekár mal mať v noci incident v hotelovej izbe. Na jej dvere mu začali klopať dve tínedžerky, s ktorými sa dostal najprv do slovnej výmeny. Následne malo dôjsť aj ku fyzickému ataku od 27-ročného Holanďana. Ten musel byť odvedený na policajnú stanicu, z ktorej ho síce po chvíli prepustili, no súťažiť po takomto incidente bolo takmer nemožné, takže skorý koniec prekvapením nie je. Celá situácia by mala mať dohru v najbližších dňoch.

zdroj: špecializovaný portál Cycling-info

105 km

Britský pretekár Jake Stewart mal v stúpaní na Mount Pleasant kolíziu s miestnym divákom. Spadol k zemi, no okamžite sa zdvihol a pokračuje ďalej. Celá situácia sa odohrala hneď vedľa Petra Sagana, ten však ukázal výborný postreh a pádu sa dokázal vyhnúť.

106 km

Okrem van der Poela odstúpili v doterajšom priebehu pretekov aj ďalší dvanásti jazdci, o žiadneho ďalšieho papierového favorita nešlo. Zvyšní pretekári okrem úniku sa držia pokope v pelotóne. Juraj Sagan je členom úniku, jeho ďalší krajania aj Česi sú súčasťou pelotónu.

112 km

Pelotón sa vydal do jedenásteho okruhu, balík má situáciu pod kontrolou a priebežne sťahuje náskok úniku, jeho strata sa teraz pohybuje na úrovni niečo menej ako 5 a pol minúty.

116 km

V úniku sa nachádza aj slovenský pretekár Juraj Sagan! Okrem neho sú vo vedúcej šestnástke aj Pavel Sivakov (Francúzsko), Pieter Serry (Belgicko), Jaka Primožič (Belgicko), Ben O´Connor, Lucas Plapp (obaja Austrália), Samuele Battistella (Taliansko), Simon Pellaud (Švajčiarsko), Scott McGill (USA), Pier Andre Cote (Kanada), James Fouche (Nový Zéland), Lukasz Owsian (Poľsko), Michael Kukrle (Česko), Emils Liepins (Lotyšsko), Guy Sagiv (Izrael) a Nicolas Sessler (Brazília).

119 km

Na čele preteku sa aktuálne nachádza 16-členná skupina, pelotón na ňu v tejto chvíli stráca približne 5 minút a 40 sekúnd.

120 km

V doterajšom priebehu pretekov už odstúpil známy holandský pretekár Mathieu van der Poel, dôvod špecifikovaný ne­bol.

124 km

Vážení diváci, ešte raz Vás Vítame pri dnešnom online prenose z MS v cyklistike, kategórie ELITE MUŽI. Štart preteku bol naplánovaný na 2:15 nášho čásu, predpokladaný dojazd sa očakáva okolo 8:50. Aktuálne čaká pretekárov ešte 124 kilometrov.

Po 12 rokoch sa šampionát v cestnej cyklistike vrátil do Austrálie. Dejiskom podujatia je mesto Wollongong, ktoré leží na východnom pobreží krajiny. V pretekoch kategórie MUŽI ELITE si zmeria sily 169 pretekárov z 50 krajín, zastúpenie budú mať aj Slovensko a Česko.

Profil trate

Pretekárov čaká porcia 267 kilometrov, počas ktorých nastúpajú vyše 3940 metrov. V prvej časti preteku je na programe približne 28 km dlhý prejazd po pobreží, následne sa cyklisti vydajú na vrch Mount Keira (dĺžka 7,5km, priemer stúpania 5,7 %), a potom ich čaká 12 prejazdov 17-kilometrovým mestským okruhom. V každom z okruhov bude musieť pelotón zdolať kopec Mount Pleasant, ktorého parametre (dĺžka 1,1km, priemer stúpania 7,7 %) síce nevyznejú najťažšie, no sklon stúpania miestami dosahuje aj nepríjemných 14 %.

Favoriti

Zvlnený profil trate by mal vyhovovať komplexným typom jazdcov, istú podobnosť možno nájsť aj s jarnými klasikami. Veľké očakávania budú mať Belgičania, táto cyklistická veľmoc čaká na titul majstra sveta v hromadnom štarte od roku 2012, zmeniť by to mohol jeden z najvšestran­nejších cyklistov súčasnosti Wout van Aert či jeho krajan Remco Evenepoel, čerstvý víťaz Vuelty. Pozornosť verejnosti určite smeruje aj na cyklistickú superstar zo Slovinska Tadeja Pogačara. Francúz Julian Alaphilippe vyhral posledné 2 edície svetových šampionátov, ak by sa mu podarilo uspieť aj teraz, stal by sa šiestym trojnásobným majstrom sveta v histórii a ako prvý by vyrovnal zlatý hetrik Petra Sagana. Ten nezažíva ideálnu sezónu, profil trate by mu však mohol sedieť. Zahanbiť sa rozhodne nebude chcieť dať domáca reprezentácia, jej najväčším želiezkom v ohni by mal byť Michael Mathews, svoje môže povedať aj tohtoročný víťaz Gira Jai Hindley. Pri podobnom type preteku je ale favorita hľadať ťažko, dlhé jednorázové súťaženie na zvlnenej trati môže priniesť najrôznejšie scenáre.

Slovenská a česká účasť

Slovenské farby budú v pretekoch okrem Petra Sagana hájiť aj jeho brat Juraj, Marek Čanecký a Matúš Štocek. Česi pošlú do boja trojicu Zdeněk Štybar, Jan Hirt, Michael Kukrle.

Vážení diváci, vítame Vás pri on-line prenose z pretekov kategórie ELITE MUŽI na MS v cestnej cyklistike. Náš priamy prenos sa začne o 05:50 hod.

Konečné poradie:
1. Remco Evenepoel (Belgicko) 5:31:33

2. Christophe Laporte (Francúzsko)+2:21
3. Michael Matthews (Austrália) +2:21

4. Wout van Aert (Belgicko) +2:21
5. Matteo Trentin (Taliansko) +2:21
6. Alexander Kristoff (Nórsko) +2:21
7. Peter Sagan (Slovensko) +2:21
8. Alberto Bettiol (Taliansko) +2:21
9. Ethan Hayter (V.Británia) +2:21
10. Mattias Jensen (Dánsko) +2:21
...
42. Zdeněk Štybar (Česko) +3:01
...
59. Michael Kukrle (Česko) +4:50
...
64. Matúš Štoček (Slovensko) +6:11
65. Marek Čanecký (Slovensko) +6:11
....
Juraj Sagan (Slovensko), Jan Hirt (Česko) – DNF

Štartová listina:
Francúzsko: Alaphilippe,Cosnefroy, Armirail, Laporte, Sénéchal, Sivakov, Pacher, Bardet, Madouas
Ekvádor: Narváez
Belgicko: Stuyven, Van Hooydonck,Serry, Hermans,Evenepoel, Dewulf, van Aert, Lampaert
Španielsko: Prades, Martin, Garcia Cortina, Ezquerra, Soler, Lazkano, Adria, Berrade
Holandsko: Mollema, Hoole, van Baarle, Maas, van der Poel, Eenkhoorn, van der Hoorn, Poels
Slovinsko: Per, Novak, Primožič, Polanc, Tratnik, Pogačar
Dánsko: Kamp, Charmig, Fuglsang, Cort Nielsen, Morkov, Bjerg, Honoré, Jensen
V.Británia: B.Swift, Tulett, Turner,C. Swift, Hayter, Wright, Stewart, Rowe
Kolumbia: Tejada, Molano, Quintana, Contreras, Higuita, Peňa
Austrália: O´Connor, Haussler, Hindley, Plapp, Durbridge, Matthews, Schultz, Clarke
Taliansko: Bettiol, Bagioli, Ballerini, Affini, Rota, Trentin, Conci, Battistella
Švajčiarsko: Lienhard, Schmid, Dillier, Pellaud, Bissegger, Kung
Nórsko: Kristoff, Skaarseth, Leknessund,Tiller, Bystrøm, Foss
Nemecko: Zimmermann, Steimle, Koch, Heidemann, Denz, Arndt
Eritrea: Ghebreigzabhier, Girmay,Mulubrhan, Kudus, Eyob, Tesfazion
USA: Swenson, Murphy, Sheffield, Powless, McGill
Portugalsko: I. Oliveira, Almeida, N. Oliveira, R.Oliveira
JAR: Impey, Basson, Pritzen
Kanada: Gee, Dal-Cin, Zukowsky, Coté
Nový Zéland: Fouché
Poľsko: Owsian, Bodnar, Aniołkowski
Česko: Hirt, Kukrle, Štybar
Rakúsko: Gall, Bayer,Schönberger
Kazachstan: Lutsenko, Pronskiy, Natarov
Lotyšsko: Liepins
Luxembursko: Jungels, Heiderscheid, Geniets, Wirtgen
Maďarsko: Valter
Ukrajina: Buts, Nowakowskyi
Argentína: Sepúlveda
Slovensko: P. Sagan, J.Sagan, Čanecký, Štoček
Mongólsko: Erdenebat, Sainbayar
Japonsko: Arashiro
Litva: Lašinis
Švédsko: Ludvigsson
Panama: Espinoza, Jurado
Grécko: Bouglas
Maroko: Ed Doghmy
Izrael: Sagiv
Uzbekistan: Khalmuratov
Turecko: Sayar
Brazília: Sessler
Rwanda: Manizabayo,Mugisha
Thajsko: Chawchiangkwang,Sirironnachai
Srbsko: Ilič
Hongkong: Choy
Čína: Nazaerbieke, Lyu
Južná Kórea: Jang
Monako: Berlin
Malta: Bonello
Vatikán: Schuurhuis

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Ekvádor ECU 2 4
2. vlajka Holandsko NED 2 4
3. vlajka Senegal SNG 2 3
4. vlajka Katar KTR 2 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 2 4
2. vlajka Irán IRN 2 3
3. vlajka USA USA 2 2
4. vlajka Wales WAL 2 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Poľsko POL 2 4
2. vlajka Saudská Arábia KSA 2 3
3. vlajka Mexiko MEX 1 1
4. vlajka Argentína ARG 1 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 2 6
2. vlajka Austrália AUS 2 3
3. vlajka Dánsko DEN 2 1
4. vlajka Tunisko TUN 2 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Španielsko ESP 1 3
2. vlajka Japonsko JPN 1 3
3. vlajka Nemecko GER 1 0
4. vlajka Kostarika CRC 1 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Belgicko BEL 1 3
2. vlajka Chorvátsko CRO 1 1
3. vlajka Maroko MRK 1 1
4. vlajka Kanada CAN 1 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 1 3
2. vlajka Švajčiarsko SUI 1 3
3. vlajka Kamerun CAM 1 0
4. vlajka Srbsko SRB 1 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 1 3
2. vlajka Južná Kórea KOR 1 1
3. vlajka Uruguaj URU 1 1
4. vlajka Ghana GHA 1 0
Všetky zápasy