Filip Horanský Slovensko
0 : 2
5:7 , 4:6
Jannik Sinner Taliansko

Filip Horanský bol pre Jannika Sinnera celkom vyrovnaným súperom, ale talianska jednotka ukázala svoju kvalitu vtedy, keď musela, a preto Sinner zaslúžene vyhral po setoch 7:5 a 6:4, takže vyrovnáva stav zápasu medzi Slovensko a Talianskom na 2:2. O postupujúcom na finálový turnaj Davis Cupu tak musí rozhodnúť až posledný piaty zápas, v ktorom by o malú chvíľu mali proti sebe nastúpiť Norbert Gomboš a Lorenzo Sonego. Odo mňa je to z tohto zápasu všetko, prajem ešte príjemný zvyšok večera!

4:6

Dobré podanie Sinnera, po ktorom zakončuje tento zápas víťazným forhendom!

15-40

Sinner si pripisuje šieste eso v zápase, ktoré mu prinieslo dva mečbaly!

15-30

V tejto výmene mal Horanský minimálne šance a nedokázal sa ubrániť.

15-15

Sinner trafil priamy bod v dôležitej chvíli.

15-0

Horanský už musí riskovať, teraz prešiel z obrany do útoku a nakoniec získal dôležitý bod.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Jannik Sinner.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Ako začal Horanský túto hru, tak ju aj zakončuje esom a znižuje na 4:5 v druhom sete.

40-0

Ani do tretice Sinner nedostal loptičku do hry.

30-0

Ďalší bod z podania pre Horanského.

15-0

Horanský podáva na udržanie v zápase a vyťahuje druhé eso.

3:5

Horanského forhendový return nepadol do kurtu a Sinnerovi chýba už len jeden gem, pretože vedie 5:3 v druhom sete.

15-40

Ale čistá hra to nebude, pretože Sinnerovi forhend uletel.

0-40

Šanca na čistú hru pre Sinnera, ktorý výmenu zakončil krátkym volejom na sieti.

0-30

Horanský sa nedokáže presadiť ani vo výmenách, keď jeho bekhend letel do siete.

0-15

Sinner znova vyťahuje veľkú zbraň a to priamy bod.

3:4

3:4

3:4

Bojovnosť sa Horanskému uprieť nedá, na sieti predviedol výborný volej a ešte stále drží teoretickú nádej, znižuje na 3:4 v druhom sete.

40-30

Horanský sa dostáva ku gembalu, keď Sinner vyhodil return.

30-30

Sinner opäť ukázal svoju kvalitu, dočiahol ťažký bekhend a zakončil po čiare.

30-15

Horanský si pripisuje priamy bod.

15-15

Lenže Horanský sa musel len brániť a Sinner ho prinútil k pokazenému defenzívnemu úderu.

15-0

Sinnera nepodržal forhend a Horanský začína na podaní ziskom fiftínu.

2:4

Piate eso pre Sinnera, ktorý kráča za víťazstvom a vedie 4:2 v druhom sete.

15-40

Ale čo z toho, keď Sinner zahral víťazný forhend po čiare a má dva gembaly.

15-30

Konečne sa Horanský dostal do dobrej výmeny a rozhodol ju krížnym forhendom.

0-30

Na podaní nemá Sinner skoro žiadne problémy, opäť si pomohol priamym bodom.

0-15

Sinner sa dostal na sieť a zakončil volejom.

2:3

2:3

2:3

Sinnerov forhend sa do kurtu nezmestil a Horanský znižuje na 2:3 v druhom sete.

A-40

Stále sa Horanský nevzdáva a po priamom bode má výhodu.

40-40

Gem pôjde cez zhodu, lebo Sinner odpovedá rovnako víťazným forhendom.

40-30

Horanský zahral odvážne a jeho forhend po čiare bol víťazný.

30-30

Ale napriek tomu má navrch, tentokrát mu útok vyšiel a zakončil ho volejom.

30-15

Aspoň na returne sa Sinnerovi vo výmenách až tak nedarí, pretože opäť pokazil.

15-15

Dobiehaný forhend Horanskému nevyšiel a zastavila ho sieť.

15-0

Horanský už nemôže zaváhať na podaní, tento gem začína dobre vďaka Sinnerovej chybe z bekhendu.

1:3

Vyhodený return Horanského ukončil túto hru a Sinner vedie 3:1 v druhom sete.

0-40

Sinner hrá údery rýchlo po odskoku, čo mu prinieslo ďalší víťazný forhend.

0-30

Skrátenie Horanského nezafungovalo a Sinner zahral víťazný forhend.

0-15

Sinner na podaní začína priamym bodom.

1:2

1:2

1:2

Vzápätí prichádza ďalší priamy bod a Horanský znižuje na 1:2 v druhom sete.

40-15

Dva gembaly pre Horanského po priamom bode.

30-15

Lenže aj Horanský má problémy so svojimi údermi a jeho bekhend tiež skončil v sieti.

30-0

Znova Sinner nedokázal dostať bekhend cez sieť.

15-0

Horanský to už bude mať náročné, ale Sinner mu po dlhšej dobe pomohol chybou z bekhendu.

0:2

Sinner si pripisuje štvrté eso a vedie 2:0 v druhom sete.

0-40

Dostatočná dĺžka úderov Sinnera robí veľké problémy Horanskému, ktorý je pri úderoch neskoro a chybuje.

0-30

Opäť nechytateľný forhend Sinnera po čiare.

0-15

Sinner mal dostatok času, aby zahral víťazný forhend do protipohybu Horanského.

0:1

Horanský žiaľ stráca hneď prvé podanie v druhom sete, pretože Sinner ho forhendom prinútil k chybe a taliansky tenista vedie 1:0.

40-A

Je tu aj druhý brejkbal pre Sinnera, znova po rozhodujúcom returne k základnej čiare.

40-40

Horanský poslal na druhú stranu forhend pod skvelým uhlom a Sinner nedokázal vrátiť loptičku.

40-A

Je tu ďalší brejkbal pre Sinnera, ktorý si ho vypracoval vďaka vynikajúcemu returnu.

40-40

Sinner si pripravil odpoveď v podobe víťazného bekhendu po čiare.

40-30

Horanský sa v tejto výmene nepomýlil a zakončil ju presným volejom.

30-30

Konečne Horanský trafil aj prvé eso.

15-30

Ale úplne zbytočná chyba z voleja, ktorá znamená problémy pre Horanského hneď v prvom geme druhého setu.

15-15

Horanský si potrebuje pomáhať podaním, v tejto chvíli zaznamenal priamy bod.

0-15

Sinner bol rýchly a Horanského na sieti prehodil forhendom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

0:0

0:0

Výborný úvod Horanskému nepomohol k zisku prvého setu, pretože Sinner sa rýchlo vrátil do boja a napokon v rozhodujúcich momentoch predviedol vysokú tenisovú kvalitu, ktorá ho doviedla k víťazstvu 7:5.

5:7

Horanského vyhodený forhend končí prvý set, ktorý napokon získal veľký favorit Jannik Sinner pomerom 7:5!

0-40

Sinner má k dispozícii hneď trojicu setbalov, pretože Horanského čopovaný forhend sa nedostal cez sieť.

0-30

Prichádza tretie Sinnerove eso.

0-15

Sinner zúročil svoju snahu krížnym víťazným forhendom.

5:6

5:6

5:6

Horanský sa rozhodol ísť na sieť, ale Sinner ho prevapil úderom pod nohy, a tak talianska jednotka získala brejk a bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 6:5.

15-40

Lenže Sinner začína ukazovať svoju tenisovú extratriedu, jeho víťazný forhend po čiare bol veľkolepý.

15-30

Až teraz dokázal Horanský po dobrom podaní trafiť víťazný forhend.

0-30

Nevyvíja sa to vôbec dobre pre Horanského, keďže opäť jeho forhend skončil v sieti.

0-15

Následne Horanský nezačína dobre gem na podaní, keď jeho druhý úder z forhendu letel do siete.

5:5

Je vyrovnané 5:5, pretože Sinnerov bekhend mal perfektnú dĺžku a Horanský už nemal šancu vrátiť loptičku na druhú stranu.

15-40

Horanský sa dostal z tlaku Sinnera, ale potom ho môže mrzieť forhend do siete.

15-30

Znova Sinnerovi pomohlo podanie, po ktorom už mohol zahrať víťazný forhend k základnej čiare.

15-15

Rázna odpoveď v podobe priameho bodu Sinnera.

15-0

Nečakaná chyba na úvod desiatej hry, keď Sinnerov forhend odletel úplne mimo.

5:4

5:4

5:4

Ale priamy bod už znamená koniec tejto hry a Horanský sa stále drží v tesnom vedení, v koncovke prvého setu vedie 5:4.

40-30

Skvelé podanie Horanskému nepomohlo, pretože Sinner ho vrátil, a potom rozhodol krásnym víťazným forhendom.

40-15

Dva gembaly pre Horanského, ktorý držal Sinnera za základnou čiarou a dočkal sa chyby talianskej jednotky.

30-15

Slovenský tenista dostal priestor pritlačiť druhým úderom a Sinner už nevrátil loptičku do kurtu.

15-15

Ale má to Horanský ťažké v otvorených výmenách od základnej čiary, kde už nemá navrch a aj on trafil bekhend do siete.

15-0

Horanský potrebuje divácku podporu, Sinner mu pomohol bekhendom do siete.

4:4

Na záver zahral Sinner víťazný kraťas a doťahuje sa na 4:4 v prvom sete.

0-40

Sinner sa často vydáva na sieť, Horanský sa ho snažil prelobovať, ale jeho pokus bol pridlhý.

0-30

Horanský trafil forhend rámom rakety a loptička letela do jasného outu.

0-15

Sinner trafil podanie na stred, ktoré znamenalo jeho druhé eso.

4:3

4:3

4:3

Horanský po dlhej dobe predviedol skvelý tenisový úder, znova Sinner nabehol na sieť, ale slovenský tenista ho obhodil krížnym bekhendom a ujíma sa vedenia 4:3 v prvom sete.

40-30

Aj táto výmena vyzerala nádejne pre Sinnera, ale posledný forhend mu nevyšiel a skončil za základnou čiarou.

30-30

Vo výmenách sa už viac darí Sinnerovi, ktorý je aktívny a Horanský sa neubránil čopovaným bekhendom.

30-15

Presné údery Sinnera až k základnej čiare prinútili Horanského k vyhodenému forhendu.

30-0

Krížny Sinnerov bekhend skončil v tesnom oute.

15-0

Horanský sa potrebuje oprieť o dobré podanie, ktoré mu prinieslo priamy bod.

3:3

Ale ďalší útok Sinnerovi vychádza a talianska jednotka vyrovnala na 3:3 v prvom sete.

15-40

Čistá hra z toho nebude, pretože Sinnerov forhend letel do outu.

0-40

Navyše chyby na strane Horanského pribúdajú, tentokrát poslal bekhend do siete.

0-30

Zdá sa, že Sinner sa už dostal do tempa a pridal víťazný forhend po čiare.

0-15

Presný forhendový útok Sinnera a Horanského defenzívny úder nepadol do kurtu.

3:2

3:2

3:2

Sinner ponúknutú šancu využíva vďaka ďalšej bekhendovej chybe Horanského a vracia sa do prvého setu, pretože znižuje na 2:3.

30-40

Predsa len je tu brejkbal pre Sinnera, keďže Horanského bekhend sa do kurtu nezmestil.

30-30

Teraz mal Sinner o dosť väčšiu šancu dostať sa k brejkbalom, ale zahodil ju širokým forhendom.

15-30

Táto výmena bola zohratá o dosť lepšie a Horanský prinútil Sinnera k úderu do siete.

0-30

Prichádza ďalší nepresný forhend Horanského, ktorý tak znamená zaujímavú príležitosť pre Sinnera.

0-15

Jastrabie oko potvrdilo prvý verdikt rozhodcu, takže Horanského forhend skončil až za základnou čiarou.

3:1

Napokon eso Sinnera ukončilo túto hru a je znížené na 1:3 v prvom sete.

30-40

Ani tento gem nebude pre Sinnera jednoduchý, keď si ho sám komplikuje ďalšou nevynútenou forhendovou chybou.

15-40

Úplne nevydarený volej Sinnera, ktorý si nenechal loptičku spadnúť a trafil úder rámom rakety.

0-40

Sinner tlačil forhendom v tejto výmene a Horanský sa neubránil, pretože jeho bekhend zastavila sieť.

0-30

Horanský chcel rozhodnúť výmenu víťazným forhendovým returnom, ale žiaľ prestrelil.

0-15

Sinner si pomáha priamym bodom na úvod štvrtej hry.

3:0

3:0

3:0

Horanský odvrátil brejkbal Sinnera a po vyhodenom bekhende talianskej jednotky sa dostáva do vedenia 3:0 v prvom sete.

A-40

Už je tu výhoda pre Horanského, lebo Sinner opäť vo výmene pokazil celkom jednoduchý forhend.

40-40

Ale Horanský v dôležitom momente vyťahuje priamy bod a dostáva hru na zhodu.

30-40

Sinner si vypracoval tiež prvý brejkbal, teraz výmenu rozhodol víťazným bekhendom po čiare.

30-30

Konečne sa aj Sinner prezentoval pekným returnom, ktorý Horanský nedokázal vrátiť do hry.

30-15

Zaujímavá zmena tempa vo výmene, keď Horanský skrátil hru a Sinner síce loptičku dobehol, ale nevrátil cez sieť.

15-15

Nepôjde to však úplne bez chýb, Horanský prvýkrát pokazil forhend do siete.

15-0

Slovenský tenista je naďalej vo výmenách dominantným hráčom, tentokrát opäť zaúradoval Horanského tvrdý forhend k základnej čiare.

2:0

Horanský si trúfol na ďalší vynikajúci forhendový return, ktorý mu prináša dôležitý brejk a vedenie 2:0 v prvom sete.

40-15

Fantastický tenis Horanského pokračuje, teraz sa doslova so Sinnerom pohral a prehodil ho forhendom do otvorenej časti kurtu.

30-15

Až v tejto chvíli získal Sinner prvý bod v zápase, keď sa Horanského bekhend odrazil od pásky do outu.

30-0

Opäť výborná nátlaková hra od základnej čiary v podaní Horanského, ktorý prinútil Sinnera zahrať forhend do siete.

15-0

Horanský sa nebojí zaútočiť aj na returne, vrátil Sinnerovi podanie pod nohy a má prvý fiftín tohto gemu.

1:0

Dobrý začiatok pre Horanského, pretože Sinner po druhýkrát pokazil forhend a slovenský tenista si podržal prvé podanie čistou hrou.

40-0

Nasledoval víťazný forhend a Horanský má našliapnuté k čistej hre.

30-0

Odvážny prechod na sieť a vynikajúci volej v podaní Horanského, ktorý potrebuje začať sebavedomo.

15-0

Horanský sa na začiatok musel brániť, ale odmenou mu bol vyhodený forhend Sinnera.

0:0

O chvíľu začne štvrtý zápas v rámci daviscupového súboja medzi Slovenskom a Talianskom, v ktorom sa pokúsi vybojovať víťazný tretí bod naša dvojka Filip Horanský a bude sa snažiť nadviazať na včerajšie prekvapivé víťazstvo proti Sonegovi. Dnes ho však čaká Jannik Sinner, ktorý je svetovou jedenástkou a nezostáva mu nič iné len zvíťaziť, pretože musí pridať po výhre nad Gombošom aj druhý bod pre svoju reprezentáciu, aby si Taliansko ešte udržalo teoretickú nádej na postup do finálového turnaja.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:50.