3 : 7
(0:3, 1:1, 2:3)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Slovenskí florbalisti postupujú do štvrťfinále majstrovstiev sveta, kde sa predstavia proti Fínsku! Proti Nemecku sme vyhrali 7:3, život sme si zbytočne skomplikovali v tretej tretine, inak sme boli jasne lepším tímom.

59:17

Je tam síce napádanie od štyroch hráčov, Slováci si s týmto ale dokážu dať rady.

58:52

Nemecko sa naďalej pokúša hrať v šestici, je to však už márne.

58:29

Slovensko dalo gól! Je to jasné, sme v osemfinále! Dietz znovu nebol na ihrisku, LUKÁŠ UJHELYI potrestal zlé rozhodnutie Nemecka a aj on sa presadil do prázdnej brány.

Asistencia: Martin Grlický.

57:53

Slovensko dalo gól! Malo by to byť isté, sme v osemfinále! MARTIN KUBOVIČ vyhodil loptičku cez celé ihrisko a poslal ju presne do brány!

57:06

Nemci už s maximálnym vabankom bez Dietza v bráne!

57:04

Oddychový čas pre Nemecko.

56:54

Kvasnica trafil pravú žŕdku!

56:38

Kvasnica sa v rýchlosti nepretlačil do koncovky pred Dietzem, Grich nedočiahol na bekhend.

55:58

Ujhelyi z metra netrafil presne"

55:29

Prežili sme ďalšiu minútu a pol. Darí sa nám držať dianie ďaleko od Klobučníka.

54:00

Náš súper už dáva všetko do útoku, napáda v trojici, vzadu často iba jeden hráč.

53:16

Nemci prečkali klinickú smrť a teraz je na nich, aby so zápasom ešte niečo urobili.

52:45

Michal Pažák obohral Dietza, mal pred sebou voľnú bránu, ale z uhla už potom netrafil bránu.

52:45

Vylúčenie v tíme Nemecko (trestné strieľanie).

52:45

Gajdoš s Grichom neuspeli v kontre, budeme mať ale k dispozícii trestné strieľanie!

52:03

A znovu Pažák, loptička mu ale nesadla na hokejku!

51:44

Šanca Grlického, dorážka Pažáka a Dietz drží Nemecko v hre o štvrťfinále!

50:59

Nezdržali sme dlho v ofenzíve. Reklamná prestávka teraz bude vyhovovať viac Nemcom.

50:33

Škoda, že Kubovič neposunul prihrávku na Gála, ten mohol ísť sám na Dietza.

50:00

Desať minút do konca. Sami sme sa dostali do tejto pozície inkasovaným gólom v presilovke a oslabení. Ešte to bude náročné.

49:16

Nemecko dalo gól! Už-už sa zdalo, že oslabenie prečkáme, keď sa loptičky na pravom krídle zmocnil JULIAN NIHLEN a krížnou ranou skresáva manko.

Asistencia: Svenson Hoppe.

48:36

Nemecko pokračuje v tlaku, darí sa nám ho ale zvládať.

47:54

Nihlen mieril sprava iba do bočnej siete.

47:40

Oslobodzujeme sa vyhodením len na deliacu čiaru.

47:21

Vylúčenie v tíme Slovensko (Ladislav Gál).

46:58

Gašparík triafa žŕdku! Na nastrelené konštrukcie brány v tretej tretine je to 1:1.

46:41

Herlt mohol vzápätí ale takisto pridať zásah, v tomto prípade ale nemecký obranca minul bránu.

46:02

Slovensko dalo gól! Už po deviatich sekundách ale znovu vedieme o tri góly! Presadil sa KRISTIÁN KOZÁK, ktorý z uhla prekonal Dietza!

Asistencia: Michal Pažák.

45:53

Nemecko dalo gól! Gašparík si nedal pozor na vedenie loptičky pred vlastnou bránou. JULIAN NIHLEN mu šikovne loptičku vypichol a Nemci sa radujú v oslabení!

45:48

Řezanina na Kuboviča, ten ale nespracoval loptičku pred bránou.

45:22

Gálov pokus nepresný, zostávame v útoku.

45:06

Vymieňame si prihrávky a pozície, je to ale bez striel.

44:39

Vylúčenie v tíme Nemecko (Tino von Pritzbuer).

44:05

Opakovaný záznam ukázal, že Slovákov v ostatnej minúte zachránila ľavá žŕdka!

43:37

Ujhelyi si nespracoval loptičku pri brejku, z väčšej diaľky trafil iba Dietza.

43:14

Kozák pod tlakom stratil loptičku, Nihlen z otočky iba do Klobučníka!

41:38

Grich sa natlačil pred Dietza, nedokázal však zakončiť.

41:03

Weisskirchen zostal sám pred Klobučníkom, koncovka z voleja mu ale nesadla! Dôležitý zákrok od nášho gólmana!

40:01

Začala sa tretia tretina.

Slovensko naďalej vedie nad Nemeckom o tri góly. To je najpodstatnejšia správa po 40 minútach osemfinálového súboja.

Tretia tretina sa začne približne o 13:18.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:23

Mirt netrafil polodkrytú bránu! Teraz nevieme, či zasiahol Dietz, alebo to náš obranca poslal niekde vedľa troch žrdí!

39:01

Kubovič atakovaný dvomi protihráčmi, čo sa napokon aj pískalo.

38:37

Veľká škoda, Gálovi skĺzla loptička z čepele hokejky pri kontre troch proti dvom!

38:19

Grich s Virgom získali útočné pásmo a odchádzajú striedať.

37:31

Naznačili sme zakončenia, druhá formácia sa ale bála vypáliť z deliacej čiary.

36:55

Kozák tentokrát nepresne, Nemci rozohráva z vlastnej polovice.

36:37

Zrazená strela Gála letela tesne vedľa žŕdky.

35:00

Predsa len nie je všetko rozhodnuté. Slovensko musí opäť pridať, pretože sú to Nemci, ktorí momentálne diktujú tempo.

33:23

Nemecko dalo gól! Je znížené! Dostali sme sa pod tlak, Nemci zužovali priestor pred Klobučníkom, až prišla krížna prihrávka, ktorú SASCHA HERLT z ľavého krídla pretavil v gól!

Asistencia: Janos Broker.

32:22

Zrazená strela Kvasnicu, ktorý určite poškuľuje po hetriku.

31:15

Grlický ho mohol navýšiť, sám však zoči-voči Dietzovi zaváhal! Nemecký brankár predviedol zákrok zápasu!

30:54

Nestranného diváka to od druhého zásahu Kvasnicu asi baviť nemôže. Slovenský fanúšik sa však môže tešiť zo štvorgólového náskoku.

30:09

Tempo duelu trochu upadlo. My máme nahrané a od Nemcov nevidíme dostatočnú snahu niečo so zápasom urobiť.

29:10

Nevyužili sme štandardku z pravej strany, Gál tentokrát vyšiel strelecky naprázdno.

28:22

Slováci sa nikam nehrnú, Nemcom sa nechce dvakrát napádať.

27:54

Keď sa nevieme predrať dopredu, zvolíme spätný pas. Zverenci Radomíra Mrázka si v osemfinále počínajú na jednotku.

27:06

Sekunda po sekunde, minúta po minúte. Proti Nemcom sa nám darí viac ako dobre. Nedovolili sme im vypracovať si vážnejšiu šancu.

26:18

Len pripomínam, že dnes hráme bez opory prvého útoku Michala Dudoviča. Ten síce je na striedačke, ale má na sebe bundu, ktorú zo seba nedal dole počas doterajšieho priebehu duelu.

25:05

Pritzbuerovi zakončenie nesadlo, aj preto si Klobučník pripísal ďalší jednoduchý zákrok.

24:31

Pažák zabojoval pri mantineli, nepúšťame súpera k možnosti zaútočiť.

23:59

Dietz iba vyrazil loptičku za bránu, pri prerušení hry sme mohli v pokoji dostriedať.

23:19

Kubovič nespanikáril pod tlakom napádajúcich Nemcov a prihral na Řezaninu.

22:37

Slovensko dalo gól! Vyhrali sme súboj v strede poľa, Matúš Gajdoš získal loptičku a posunul ju doprava. TOMÁŠ KVASNICA sa s ňou príliš nerozpakoval, napriahol a švihom do protipohybu prekonal Dietza!

Asistencia: Matúš Gajdoš.

22:07

A Klobučník zasahoval pravou nohou! Dôležitý zákrok, Nemci sa nedostali k dorážke!

21:40

Vyviezli sme loptičku pred Dietza, avšak nedokázali sme viac vymyslieť.

21:18

Klobučník v pozore, keď vyrazil pokus Jánosa Brokera.

20:55

Je rad na Nemcoch, ktorí sú favoriti z pohľadu svetového rebríčka.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Skvelých dvadsať minút pre Slovensko. V súboji o štvrťfinále proti Nemecku sme sa dostali do trojgólového vedenia po zásahoch Mirta, Kvasnicu a Gála.

Druhá tretina sa začne o 12:39.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:35

Loptičku sme prenechali Nemcom, ktorí majú menej ako polminútu na ohrozenie Klobučníka.

18:43

Řezanina kombinuje s Gálom na našom území. Hlavné je dohrať tretinu bez inkasovaného gólu.

17:55

Slovensko dalo gól! To nás však nemuselo mrzieť! Pressing sme zvládli, dostali sme sa do prečíslenia a úspešne sme ho využili! Presadila sa už aj prvá formácia, keď Dietza doslova vymiešal LADISLAV GÁL.

Asistencia: Šimon Hatala.

17:39

Až štyria Nemci napádajú pri našej rozohrávke.

17:11

Grich podrazený pri prechode do útoku, Nihlen sa len tesne vyhol dvojminútovému trestu.

16:47

Najprv Ujhelyi do Dietza, Michal Pažák potom mieril do bočnej siete.

15:37

Slováci ale nechali hrať súpera, Bottcher s ďalšou štipľavou ranou.

14:54

Nepríjemná koncovka z bekhendu a dorážka Blanka, naďalej s nulou na slovenskej strane.

14:27

Asi prvý raz v dueli Nemci upokojujú situáciu na vlastnej polovici.

13:01

Dietz podržal Nemecko dvakrát pri dorážke Grlického! Už to mohlo byť 3:0!

12:39

Klobučník nie je pod takou paľbou ako jeho náprotivok, zatiaľ ale drží čisté konto.

11:52

Slovensko dalo gól! Fantastická práca od Matúša Gajdoša, ktorý naviezol loptičku za bránu, zobral pozornosť troch Nemcov, aby vzápätí zadovkou našiel nikým nechráneného TOMÁŠA KVASNICU. Kvasnica pomaly ani neveril, ako jednoducho sa dostal k zásahu, keď poľahky zavesil loptičku pri pravej žŕdke.

11:00

Toto vyzeralo nebezpečne. Dopredu mohli ísť až štyria Nemci, v poslednej chvíli nás zachránil jeden z obrancov druhej formácie.

10:37

Naše útočné snaženie sa končí, Gál si pomohol faulom.

10:18

Kubovič získal rozohrávku po súboji s Nihlenom. Reklamná prestávka.

10:05

Držíme loptičku na hokejkách, chystáme postupný atak.

09:42

Bothe so streleckým pokusom z ľavej strany, Klobučník naďalej bez vážnejšej roboty.

08:51

Na zemi zostáva ležať Mathias Siede, krídelník druhého útoku.

08:20

Řezanina ešte hľadal Gála, ktorý by už zakončoval do prázdnej brány! Došlo k zablokovaniu prihrávky.

06:51

Slovensko dalo gól! Paráda! Ujhelyi to napálil iba na zadný mantinel, od ktorého sa loptička odrazila pred bránu. LADISLAV MIRT bol v správnom čase na správnom mieste a z dorážky prekonal neskoro sa presúvajúceho Dietza.

Asistencia: Lukáš Ujhelyi.

05:46

Nemecko malo k dispozícii štandardnú situáciu, pri rozohrávke ale prišlo k nedorozumeniu.

05:23

Veľmi dobre mieril aj Virga, skóre zostalo nezmenené.

04:42

Dietz musel zasahovať až teraz. Kvasnica z hranice bránkoviska trafil iba dobre postaveného gólmana.

04:17

Sme lepší na loptičke, súper sa ale šikovne bráni a nepúšťa nás pred Dietzeho.

03:09

Naša elitná formácia sa neodhodlala k streľbe.

02:02

Grich prišiel o loptičku, výborne ale zabojoval a Nemci tak nemohli ísť do brejku.

01:25

Začíname aktívnejšie, Ujhelyiho zakončenie zrazené mimo ihriska.

00:42

V prvom útoku chýba prekvapujúco Michal Dudovič, nahradil ho Martin Kubovič. Naša najväčšia opora chýba aj na striedačke. Veľká strata.

00:01

Úvodné zostavy:

Nemecko: Dietz (Lemke) – Pritzbuer, Hoppe, Bottcher, Rutz, Schuschwary, Herlt, Kleinhans – Hofferbert, Nihlen, N. Broker – Siede, J. Broker, Blanke – Bothe, Kretzschmar, Kuhl – Weigelt, Weisskirchen
Trenér: Martin Bruckner

Slovensko: Klobučník (Kohút) – Řezanina, Miške, Mirt, Kozák, Hatala, Virga – Gál, Gašparík, Dudovič – Ujhelyi, Grlický, Pažák – Kubovič, Gajdoš, Kvasnica – Slezák, Grich, Cvacho
Trenér: Radomír Mrázek

Rozhodca: Hakan Soderman, Glenn Boström.

Po skupinových hodoch prichádza kľúčový zápas o postup medzi osmičku najlepších. Tam sa Slováci dostali iba raz, aj to ešte v roku 2012. Vďaka triumfom 15:1 nad USA, 8:4 nad Poľskom a 15:2 nad Thajskom sa Slovensko pohodlne dostalo do osemfinále, kde má byť podľa stávkových kancelárií favoritom proti Nemecku.

Nemecko, naopak, v nasadenej skupine B prehralo všetky duely, keď postupne podľahlo Čechom 0:11, Nórom 4:7 a Švajčiarom 2:9. Uplynulé majstrovstvá brali Nemci konečnú šiestu priečku, zatiaľ čo Slováci až deviatu. Jedna z krajín bude dnes po 14:00 sklamaná.

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta vo florbale:

Brankári: Jakub Klobučník, Adam Kohút

Hráči v poli: Ronald Gašparík, Lukáš Řezanina, Michal Miške, Kristián Kozák, Šimon Hatala, Samuel Virga, Filip Čonka-Skyba, Michal Dudovič, Ladislav Gál, Michal Pažák, Lukáš Ujhelyi, Martin Kubovič, Ladislav Mirt, Matúš Gajdoš, René Slezák, Jakub Grich, Tomáš Kvasnica, Martin Grlický

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní online textového prenosu z osemfinálového zápasu majstrovstiev sveta vo florbale mužov medzi Nemeckom a Slovenskom.

Stretnutie sa začne o 12:00.