4 : 8
(1:3, 1:3, 2:2)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Proti Poliakom sme žiadnu drámu nedovolili a po druhej výhre na turnaji pomerom 8:4 je Slovensko jednou nohou v osemfinále.

Zajtra čaká na Slovákov posledný duel skupiny proti Thajsku o 16:30.

59:34

Poľsko dalo gól! Kohút nedokázal dostať loptičku pod kontrolu po tvrdej strele a JAN RYDZEWSKI s pohotovou dorážkou upravuje na 4:8.

Asistencia: Michal Sienko.

59:17

Lenže Poľsko nedokáže využiť ani situáciu šiestich proti trom, do konca vylúčenia Virgu zostáva menej ako dvadsať sekúnd.

59:03

Oddychový čas aj pre Slovensko.

59:03

Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Miške).

58:57

Michal Sienko z osi ihriska preveril Adama Kohúta, ktorý si pripísal ďalší skvelý zákrok!

57:35

Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Virga).

56:18

Kohút sa po dlhom čase musel obracať.

55:57

Poliaci sa neponáhľajú dopredu, čakajú na otvorenie priestorov v slovenskej obrane.

55:01

Loptička opustila hraciu plochu. Duel sa naďalej kúskuje.

54:30

Smoliarom bol Turwon, ktorý sa už za pomoci lekára zdvíha z palubovky.

54:30

S problémami na zemi jeden z Poliakov, ktorý dostal nepríjemný úder niekde do okolia brucha a boku.

54:01

Slovensko dalo gól! Chyba v rozohrávke Poľska, loptičku získal Ronald Gašparík, potiahol ju na os ihriska a napokon nezištne prihral doprava. LADISLAV GÁL s pokojom Angličana skóroval do odkrytej brány.

Asistencia: Ronald Gašparík.

53:44

Poliaci aj napriek pomerne jasnému stavu neskladajú zbrane. Sympatický prístup.

53:15

Snažíme sa a kombinujeme, ale do šancí sa nedostávame. Platí to o postupných prechodoch do útoku.

51:54

Bogdanski vychytal Miškeho, ktorý si z pozície obrancu robil zálusk na hetrik!

51:31

Štandardka od Poliakov sa koncovkou neskončila, môžeme vyraziť dopredu.

50:59

Po neúspešnom snažení slovenského druhého útoku prichádza reklamná prestávka.

50:18

Poliakov držíme ďaleko na dištanc od Kohúta, ktorý síce trikrát inkasoval, inak si veľmi nezachytal.

49:30

Teraz by už o víťazstve Slovenska nemalo byť pochýb. Opäť vedieme o štyri góly. Teší najmä fakt, že sa presadila aj tretia formácia.

48:46

Slovensko dalo gól! Hlavný rozhodca pustil tvrdý súboj, ktorý vyhral náš Šimon Hatala. Nasledovala prihrávka na os ihriska a MATÚŠ GAJDOŠ po 17 minútach prekonáva poľského gólmana!

Asistencia: Šimon Hatala.

48:07

Dvakrát strely švihom z otočky skončili iba na mantineli, chýba nám presnosť na hokejkách.

47:18

Lukáš Ujhelyi sa zbavil obrancu, šiel sám na brankára, ale Bogdanski drží poľské nádeje na možný zvrat.

46:41

Tvrdé súboje o loptičku v strede poľa. Čakáme na ďalšiu príležitosť.

45:50

Ubehli ďalšie dve minúty a na palubovke sa nič nemení. Ak takto budú Poliaci pokračovať, ešte môžu zabojovať aj o body.

43:46

Gašparík s Dudovičom získali aspoň štandardku z rohu ihriska a odchádzajú striedať.

42:59

Znovu sa musíme brániť. Nuž, chce to rýchlu zmenu, pretože takto sa môžeme dostať ešte do veľkých problémov.

42:23

Priestor dostáva aj náš tretí útok, nevieme sa však dostať k strele.

41:11

Po prestávke sa prvú minútu iba hľadáme, pomohol nám až útočný priestupok Poliakov.

40:40

Poľsko dalo gól! Viacero prehraných súbojov po sebe z našej strany potrestal JAN RYDZEWSKI. Poliaci sa presadili už po štyridsiatich sekundách.

Asistencia: Maciej Sienko.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Aj druhú tretinu ovládli Slováci pomerom 3:1, celkovo vyhrávajú 6:2. Krok za krokom si ideme za dvomi bodmi v súboji s Poľskom.

Tretia tretina sa začne približne o 17:56.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:13

Dudovičov nepresný pokus, po súboji s ním zostal ležať na palubovke Michal Sienko.

38:57

Stihli sme sa vrátiť do obrany a Poliakom tak nedovolili zakončiť.

38:20

Matúš Gajdoš zostal zodpovednosť na seba, snažil sa brankára rozpohybovať, ale Bogdanski ho vychytal!

38:20

Vylúčenie v tíme Poľsko (Nikodem Gawronski – trestné strieľanie).

38:20

Kubovič bol faulovaný v momente, keď mal pred sebou voľnú bránku! Gawronski s nedovoleným zákrokom v poslednom možno okamihu!

37:45

Poliaci v plnom počte.

37:32

Nepresná rana od Ujhelyiho o polminútu neskôr. Vyzerá to tak, že presilovku nevyužijeme.

37:02

Ujhelyi dostal prihrávku od Gála do výhodnej pozície, avšak nespracoval si loptičku ideálne a tak ani nezakončil.

36:44

Minútu držíme súpera v šachu, je to ale bez koncovky.

35:55

Dudovičovo nastrelenie zrazené mimo ihriska.

35:45

Vylúčenie v tíme Poľsko (Mateusz Turwon).

35:31

Už vyše minútu máme loptičku na hokejkách, je to ale bez priameho ohrozenia brány.

34:45

Vyšší pressing od nášho súpera, Dudovič s Miškem ale šikovne kombinujú.

33:34

Štandardka pre Poľsko z pravej strany výraznejšie ohrozenie Kohúta neznamenala. Postaral sa o to statočným blokom Hatala.

33:09

Znovu tak vedieme o štyri góly a väčšinu času trávime v útoku. Položiť nás môžu iba straty loptičiek a úspešné brejky Poliakov.

31:45

Slovensko dalo gól! Iba dve sekundy po rozohrávke slávime šiesty zásah dňa a druhý pre MICHALA MIŠKEHO! Krížny pas Dudoviča našiel obrancu pripraveného.

Asistencia: Michal Dudovič.

31:43

Kvasnicov švih z rohu klziska, Bogdanski vyráža loptičku za seba.

31:07

Po reklamnej prestávke zostávame usadení útoku, na strelený gól však čakáme od 25. minúty.

30:38

Adam Kohút vychytal Gawronskeho, ktorý bol osamotený na pravom krídle. Na naše šťastie Poľsko nevyužilo brejk po tom, čo sme prepadli v útoku.

30:17

Poliaci už dvadsať sekúnd s loptičkou na hokejkách, nikam sa ale neponáhľajú.

30:00

Polovica druhej časti za nami.

29:15

Dudovič ešte chcel prihrávať na Gála, avšak vo finále mu loptičku nepreposlal.

28:07

Posielame na palubovku čerstvé sily. Ostatné minúty priniesli až príliš strát a chýb.

27:28

Ujhelyi sa nepretlačil stredom ihriska do koncovky. Poliaci si dávajú pozor na naše prieniky.

26:45

Bola z toho kontra, ktorú Kacper Skura nevyužil! Uf, prežili sme krušné chvíle!

26:34

Loptička len tak lietala pred poľskou bránou, avšak ani Gajdošovi a ani jeho spoluhráčom sa nepodarilo upraviť na 6:2.

25:29

Poľsko dalo gól! Tentokrát presilovka využitá. MATEUSZ ANTONIAK sa príliš nerozpakoval, vypálil a aj vďaka cloniacemu Kozákovi znížil na 2:5.

Asistencia: Wojciech Malajka.

25:15

Vylúčenie v tíme Slovensko (Ronald Gašparík).

24:42

Slovensko dalo gól! Malo by byť rozhodnuté. Poliaci prepadli v útoku a my sme to využili. Kvasnica posunul do brejku MICHALOVI KUBOVIČOVI. Kľučka do bekhendu slávila úspech!

Asistencia: Tomáš Kvasnica.

24:31

Slováci v plnom počte.

24:17

Pažák zrazil pokus Poliakov mimo ihrisko, už iba štrnásť sekúnd do návratu Virgu.

23:53

Slovensko dalo gól! Zatiaľ sme v oslabení neinkasovali, navyše zvyšujeme naše vedenie! KRISTIÁN KOZÁK prekvapil brankára presne mierenou koncovkou pod žŕdku!

Asistencia: Michal Pažák.

23:44

Na druhej strane sa nám nedarí oslobodiť. Výsledkom toho bola rana Antoniaka, ktorú Kohút musel zneškodniť.

23:26

Za takmer minútu Poliaci ani raz nevystrelili. Aktívne bránenie sa nám darí.

22:31

22:15

Ani Virga neuspel pred bránou súpera a smerujeme dozadu.

21:47

Bogdanski na dvakrát zneškodnil slovenskú šancu, naša tretia formácia s dobrým pohybom.

21:28

Kohút zachytil nahodenú loptičku a čaká s rozohrávkou.

20:55

Súboje o každý centimeter palubovky po prestávke. Nikto si nechce nič darovať.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Vďaka gólu Miškeho máme lepšiu náladu. Slováci sa trochu trápili s Poliakmi, avšak dvojgólový náskok im prinesie väčší pokoj na hokejky.

Druhá tretina sa začne o 17:10.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:51

Slovensko dalo gól! Dôležitý zásah pred prestávkou strieľa MICHAL MIŠKE. Prestrelenie Bogdanskeho z ľavej strany, prvú prihrávku dnešného podvečera zaznamenal Michal Dudovič.

18:59

Dahlstrom postrčený, Poliaci budú rozohrávať z rohu klziska svoju útočnú akciu.

18:41

Na opačnej strane podobná situácia, loptičku nemáme vo svojej moci.

18:07

Privysoký pokus od Pelczarskeho, môžeme striedať.

17:15

Poliakov nechávame tvoriť, naši hráči si chcú trochu vydýchnuť.

16:55

Musíme sa aj brániť, Kasper Skura za našou bránkou nič svetoborné nevymyslel.

16:23

Gašparík hľadal miesto, kde sa pohyboval Gál, gólová situácia spred dvoch minút sa teraz nezopakuje.

15:02

Pokračujeme v aktívnej hre aj po góle, nesmieme v nej prestať.

14:16

Slovensko dalo gól! Odpovedáme na zásah Malajku, keď LADISLAV GÁL zostal nikým nepokrytý pred bránkoviskom a s prehľadom nás poslal druhý raz do vedenia!

13:16

Zostávame v útoku pri loptičke, rozohrávať budeme na pravej strane.

12:00

Slováci majú problémy s poľskou hrou. Vyrovnanie čakal málokto, ale zároveň to odzrkadľuje to, že dnes čelíme najsilnejšiemu súperovi v skupine.

10:59

Poľsko dalo gól! Presne po štyroch minútach prichádzame o vedenie! WOJCIECH MALAJKA osamotený na ľavom krídle, dostal sa k loptičke a razantným švihom vyrovnal na 1:1!

Asistencia: Alexander Dahlstrom.

09:42

Florbalisti v bielom nás trochu zatlačili, mali sme problém získať loptičku na hokejky.

09:13

Koncovka Turwona z polovice ihriska, Kohút na všetko videl a pripísal si ľahký zákrok.

08:29

Naša tretia formácia šikovne dobiedzala, nepodarilo sa jej ale tečovať loptičku v tesnej blízkosti gólmana.

07:36

Aj po góle sme držali súpera v šachu, tentokrát to bolo bez koncovky.

06:59

Slovensko dalo gól! Blesková výmena loptičky našej prvej formácie, z osi ihriska pálil do čierneho MICHAL DUDOVIČ.

Asistencia: Ladislav Gál.

05:27

Odolali sme náznaku tlaku a môžeme kombinovať od Kohúta, ktorý dnes dostal priestor pred Klobučníkom.

04:54

Rydzewski v šanci zlyhal, získal aspoň štandardku pre svoj tím.

04:14

Rýchly brejk Dudoviča s Gálom, ani z tohto otvárací zásah nie je.

03:30

Na palubovke už znovu Dudovič a spol.

03:07

Ani Gajdoš, ani Hatala a ani Kvasnica azda na trikrát neprekonali Bogdanskeho! Poľský brankár drží svoj tím nad vodou.

01:44

Nepúšťame súpera k loptičke, pred Bogdanovskim sme už boli v zaujímavej pozícii.

00:37

Úvod patrí Slovákom, od úvodu je Poľskom v hlbokom bloku.

00:01

Úvodné zostavy:

Poľsko: Bogdanski (Jastrzebski) – Mi. Sienko, Skura, Widurski, Lukaszewski, Turwon, Sternicki, Ko. Pelczarski – Rydzewski, Ma. Sienko, Antoniak – Malajka, Ka. Pelczarski, Dahlstrom – K. Skura, Gawronski, Chlebda – Jachacy, Bojko
Trenér: Jan Holovka

Slovensko: Kohút (Klobučník) – Řezanina, Miške, Mirt, Kozák, Hatala, Virga – Gál, Gašparík, Dudovič – Ujhelyi, Grlický, Pažák – Kvasnica, Gajdoš, Kubovič – Grich, Slezák
Trenér: Radomír Mrázek

Rozhodca: Janne Sjogren, Thomas Ellis.

Pre Slovákov by malo ísť o ďalšiu povinnú jazdu na ceste do osemfinále turnaja. Práve s Poľskom by sme mali zohrať najvyrovnanejšiu partiu podľa svetového rebríčku.

Partia okolo Lukáša Řezaninu, Michala Dudoviča či Ladislava Gála si v piatok hravo poradila s USA 15:1, avšak prišla o dôležitú súčasť druhého útoku. Už v 50. sekunde stretnutia si zranil koleno Filip Čonka-Skyba a na majstrovstvách pravdepodobne skončil.

Poľsko včera rovnako zaknihovalo výhru, hoci ešte v 34. minúte prehrávalo s Thajskom 3:5. V druhej polovici merania síl prišlo k dokonalému obratu a Poliaci brali do tabuľky dva body po triumfe 8:6.

Skupina C: Slovensko (9. pozícia vo svetovom rebríčku), Poľsko (12), Thajsko (14), USA (15)

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta vo florbale:

Brankári: Jakub Klobučník, Adam Kohút

Hráči v poli: Ronald Gašparík, Lukáš Řezanina, Michal Miške, Kristián Kozák, Šimon Hatala, Samuel Virga, Filip Čonka-Skyba, Michal Dudovič, Ladislav Gál, Michal Pažák, Lukáš Ujhelyi, Martin Kubovič, Ladislav Mirt, Matúš Gajdoš, René Slezák, Jakub Grich, Tomáš Kvasnica, Martin Grlický

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu skupiny C majstrovstiev sveta vo florbale mužov medzi Poľskom a Slovenskom.

Stretnutie sa začne o 16:30