27. Katharina Gallhuberová (AUT) +3,70
Maria Therese Tvibergová (NOR) DNF
Paula Moltzanová (USA) DNF
Kristin Lysdahlová (NOR) DNF

Fantastická Petra Vlhová ovládla po prvom kole aj to druhé! Lena Dürrová sa teší z premiérového pódiového umiestnenia. V najdôležitejšej bitke ťahala Mikaela Shiffrinová za kratší koniec, a preto jej musí stačiť „len“ druhé miesto. Z konštatovaním, že Petra Vlhová ovládla ženský slalom vo fínskom Levi sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť.

Koniec

Dnešné preteky sa skončili.

30

Trojnásobná víťazka z Levi Petra Vlhová mala pred Shiffrinovou náskok len 11 stotín. Vďaka bezchybnej jazde ho dokázala navýšiť ešte o dve desatiny a stáva sa tak dnešnou víťazkou!

29

Mikaela Shiffrinová, najväčšia konkurentka našej Petry Vlhovej, ide o 53 stotín na prvé miesto!

28

Tretia najrýchlejšia žena z prvého kola Andreja Slokarová skončí pri svojej premiére v Levi najhoršie na štvrtom mieste. Lena Dürrová bude teda prvýkrát v kariére SP v slalome na stupni víťazov.

27

Poslednou Švédkou na trati bola Anna Swenn-Larssonová. Tá sa v dramatickom finiši radí na 2. miesto, pretože bola pomalšia o 29 stotín.

26

Michelle Gisinová ide až na štvrté miesto za krajanku Wendy Holdenerovú.

25

Minuloročná víťazka SP v slalome Katharina Liensbergerová s menšími chybami, ktoré ju v konečnom dôsledku stáli 44 stotín, a teda je z toho zatiaľ druhé miesto.

24

Nemka Lena Dürrová navyšovala svoj náskok, ktorý sa vyšplhal až na 66 stotín!

23

Wendy Holdenerová, ktorá je kvôli zraneniu zápästí značne disponovaná, bola rýchlejšia od Hectorovej o 42 stotín a je novou priebežnou líderkou.

22

Švédka Sara Hectorová išla celú jazdu prakticky rovnako ako jej predchodkyňa. V cieli však dokázala zrýchliť a napokon Nórku predbehla o deväť stotín.

21

Thea Louise Stjernesundová navyšovala v prvej polovici trati svoj náskok, ktorý však potom začal klesať. Aj napriek tomu je z toho o päť stotín prvé miesto.

20

Slovenka s českým občianstvom Martina Dubovská strácala na záverečných medzičasoch 3, respektíve 5 stotín. V cieli je z toho napokon strata 34 stotín, čo činí priebežné tretie miesto.

19

Neja Dvorniková zajazdila v prvom kole rovnaký čas ako Laurence St. Germainová. Teraz bola od Kanaďanky rýchlejšia o niečo málo viac ako dve desatiny, čo ju zaradilo na aktuálne 5. miesto.

18

Laurence St. Germainová začala v zelených číslach, no v druhej časti trate si vytvorila polsekundové manko, ktoré sa v konečnom súčte natiahol až na 68 stotín.

17

Kanaďanka Ali Nullmeyerová bola v cieli o 41 stotín neskôr ako Buciková, a preto je na delenej tretej priečke aj s Nemkou Aicherovou.

16

Druhú polovičku odštartovala Slovinka Ana Buciková, ktorá ide o 18 stotín na priebežnú prvú pozíciu.

15

Prvú polovičku pretekárok úspešne ukončila jazda Kathariny Truppeovej, ktorá sa zaradila s časom 1:49.41 na siedme miesto.

14

Katharina Huberová najprv strácala, no potom zrýchlila, a tak ide na priebežnú líderskú pozíciu.

13

Prvá z dvoch Američaniek v druhom kole končí. Paula Moltzanová dnešné preteky nedokončila.

12

Osemnásťročná Emma Aicherová je o 44 stotín rýchlejšia ako Leona Popovićová!

11

Rovnaká bránka, rovnaká chyba, rovnaký osud. V dnešných pretekoch končí aj Maria Therese Tvibergová.

10

Prvou pretekárkou, ktorá nedokončila 2. kolo v Levi je Kristin Lysdahlová.

9

Talianka Martina Peterliniová v cieli strácala 18 stotín, kvôli čomu je na priebežnom štvrtom mieste.

8

Proti Chiare Mairovej hralo teraz päť stotín! Preto ide za priebežnú líderku Leonu Popovićovú.

7

Rakúšanka Katharina Gallhuberová bola ešte pomalšia ako Francúzka a je priebežne siedma.

6

Nastasia Noensová nepredviedla vôbec ideálny výkon, a preto sa usadí na priebežné posledné miesto.

5

Ďalšou na štarte bola jediná Chorvátka, ktorá sa prebojovala do druhého kola. Leona Popovićová preťala cieľovú čiaru napokon o 7 stotín rýchlejšie ako jej predchodkyňa.

4

Erin Mielzynská neskončí v dnešných pretekoch na horšom ako 27. mieste, ktoré jej patrilo aj po prvom kole.

3

Domáca lyžiarka Rosa Pohjolainenová skončila v prvom kole na 28. mieste. Po sľubnom začiatku je Fínka napokon pomalšia o jednu stotinu!

2

Švédka Charlotta Säfvenbergová mala päť stotín k dobru. Svoj náskok napokon navýšila na 13 stotín.

1

Jessica Hilzingerová má ako prvá za sebou svoju jazdu v druhom kole, a to časom 1:49.57.

Štart

Preteky sa odštartovali.

Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu, ktorý bude venovaný druhému kolu ženského slalomu vo fínskom Levi. Doobeda bola najrýchlejšia naša Petra Vlhová, ktorá predbehla Mikaelu Shiffrinovú o 11 stotín. S tretím najrýchlejším časom prišla v prvom kole do cieľa Slovinka Andreja Slokarová, ktorá stratila na našu zjazdovú lyžiarku bez dvoch stotín pol sekundy. Medzi ďalšími lyžiarkami sú minimálne rozdiely, čo svedčí o veľkej vyrovnanosti celých pretekov.