Novak Djokovič Srbsko
0 : 3
4:6 , 4:6 , 4:6
Daniil Medvedev Rusko

Neskutočný výkon svetovej dvojky Daniila Medvedeva, ktorý zastavil svetovú jednotku Novaka Djokoviča a nedovolil mu získať kalendárny grandslam, ktorým by sa osamostatnil v historickej tabuľke pred Federerom a Nadalom. História sa aj tak prepisuje, keďže Medvedevovi to na tretí pokus vo finále grandslamu vyšlo a tiež oplatil Djokovičovi prehru z Australian Open, zároveň je po Maratovi Safinovi iba druhým ruským tenistom, ktorý vyhral US Open. Dnes Medvedev dominoval takmer v každej štatistike, zaváhal iba pri prvom podaní na víťazstvo v treťom sete, keď nevyužil mečbal a Djokovič tak získal tri gem za sebou. Nič to však nebolo pre Djokoviča platné, keďže Medvedev už druhé podanie na víťazstvo zvládol, keď využil v poradí tretí mečbal. V Rusku sa tak môžu začať veľké tenisové oslavy, ktoré budú trvať určite dlho. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem úspešný štart do nového týždňa!

Koniec zápasu

4:6

Je koniec, tretí mečbal DANIIL MEDVEDEV vyžíva priamym bodom, keď poslal tvrdé podanie do Djokovičovho bekhendu a získava prvý grandslam vo svojej kariére, keď sa stal víťazom US Open 2021!

30-40

Ďalšia dvojchyba pre Medvedeva práva na mečbale.

15-40

Medvedev dokončil útok víťazným forhendom po čiare a má ďalšie dva mečbaly!

15-30

Mečbaly neprichádzajú, keďže Medvedev vyhodil forhend.

0-30

Znova je Medvedev blízko k mečbalom, Djokovič poslal forhend do siete.

0-15

Dôležitá výmena pre Medvedeva, ktorý sa dočkal dlhého forhendu od Djokoviča.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Daniil Medvedev.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Priamy bod pre Djokoviča, ktorý získal tretí gem za sebou a znižuje na 4:5, ale Medvedev má na podaní ešte jednu šancu ukončiť zápas.

40-15

Ani forhend Medvedeva nepodržal a Djokovič má dva gembaly.

30-15

Medvedevov bekhend sa do kurtu nezmestil.

15-15

Medvedev zrýchlil krížnym forhendom a Djokovič už nezareagoval včas.

15-0

Djokovič má teraz menšiu výhodu a získal ďalšiu výmenu vďaka bekhendu k základnej čiare.

3:5

Medvedev nevyužil mečbal, gem zakončil forhendom do siete a Djokovič znižuje na 3:5 v treťom sete!

A-40

No tak to je neuveriteľné, Medvedev zahral druhú dvojchybu a Djokovič má predsa len brejkbal!

40-40

Ale Medvedev ho zahodil druhou dvojchybou v geme.

30-40

Djokovičov forhend doletel za základnú čiaru a Medvedev má prvý mečbal na víťazstvo na US Open 2021!

30-30

Priamy bod pre Medvedeva a v nasledujúcej výmene si môže vybojovať mečbal.

30-15

Šiesta dvojchyba pre Medvedeva, takže nebude to ešte jednoduché.

15-15

Medvedev trafil eso na stred kurtu.

15-0

Djokovič chce ešte bojovať a zahral krížny víťazný forhend.

2:5

2:5

2:5

Nakoniec priamy bod znamená zníženie na 2:5 v treťom sete, ale Medvedev o chvíľu bude podávať na celkový triumf na US Open 2021!

40-30

Nedeje sa tak, keďže Djokovič si pripisuje šieste eso v zápase.

30-30

Ale potom Djokovič trafil forhend do siete a Medvedev si môže vybojovať mečbal.

30-15

Tento bekhendový volej z ťažkej pozície Djokovič zvládol.

15-15

Forhend po čiare od Medvedeva prinútil Djokoviča k chybe.

15-0

Djokovič podáva na udržanie v zápase a znova sa vydal k sieti, čo asi Medvedeva vystrašilo a trafil úder do siete.

1:5

Priamy bod pre Medvedeva, ktorý vedie 5:1 v treťom sete a víťazstvo na US Open má na dosah!

30-40

Výmena od základnej čiary a Medvedev je znova úspešný, keď si počkal na Djokovičov bekhend do siete.

30-30

Medvedev mal veľké šťastie, keď jeho bekhend sa dostal cez pásku na druhú stranu.

30-15

Ale piata Medvedevova dvojchyba znamená problémy.

15-15

Medvedev odpovedá esom.

15-0

Tento gem na podaní Medvedev nezačína dobre, lebo Djokovič zahral víťazný forhend.

1:4

1:4

1:4

Ani tento bekhendový return Medvedev nedostal cez sieť a Djokovič znižuje na 1:4 v treťom sete, ale stále stráca dva brejky.

40-0

Forhendový return Medvedeva nebol presný a Djokovič má šancu na čistú hru.

30-0

V tejto výmene Medvedev vyhodil forhend.

15-0

Djokovič sa snaží vyhnúť aj kanárovi, pomáha si priamym bodom.

0:4

Medvedev sa približuje k prvému triumfu na grandslame, keď gem zakončil šťastným víťazným bekhendom cez pásku a v treťom sete vedie 4:0.

15-40

Opäť priamy bod pre Medvedeva, ktorý má dva gembaly.

15-30

Lenže proti tomuto podaniu Medvedeva nejde hrať, pretože ruský tenista trafil ďalšie eso.

15-15

Djokovič už musí riskovať a teraz mu vyšiel krížny bekhend, ktorý bol víťazný.

0-15

Medvedev môže spraviť ďalší krok k titulu a na podaní začína priamym bodom.

0:3

0:3

0:3

Tentokrát Djokovič zlyhal na sieti a jeho forhendový volej letel do tesného outu, takže Medvedev vedie v treťom sete už 3:0 s dvomi brejkmi!

40-A

Veľká šanca pre Medvedeva, ktorý má ďalší brejkbal po slajzovanom bekhende do siete od Djokoviča!

40-40

Lenže Medvedev dostáva gem na zhodu, keď rozhodol výmenu víťazným úderom po čiare.

40-30

Znova prechod na sieť ihneď po podaní od Djokoviča, ktorý už má gembal.

30-30

Svetová jednotka bojuje a Djokovič pritlačil krížnym forhendom, čo mu prinieslo úspech.

15-30

Konečne niečo pozitívne pre Djokoviča, keď mu vyšiel servis-volej.

0-30

Ďalšie problémy pre Djokoviča na podaní, ktorý prestrelil bekhend.

0-15

Ďalší neuveriteľný úder od Medvedeva, ktorý vrátil Djokovičovi smeč do kurtu víťazným úderom.

0:2

Ďalšia neskutočná obrana od Medvedeva, ktorý zakončil na sieti víťazným forhendom a na úvod tretieho setu potvrdil brejk, preto vedie 2:0.

40-A

Djokovič bol pri skrátení včas, ale trafil forhend do siete a nevybojoval si brejkbal.

40-40

Gem sa dostáva na zhodu, pretože aj Djokovič prinútil Medvedeva k chybe krížnym bekhendom.

30-40

Znova sa Djokovič vybral na sieť, ale neuspel, keď Medvedev si bekhendom vynútil jeho chybu.

30-30

Nebude to jednoduchý gem pre Medvedeva, ktorý dobehol skrátenie, ale vyhodil bekhend.

15-30

Dobrá pozícia pre Djokoviča, ktorý nedostal bekhend po čiare do kurtu.

15-15

Medvedev si pripisuje už dvanáste eso.

15-0

Ale Djokovič sa samozrejme nevzdá, teraz predviedol veľmi rýchlu reakciu na sieti a získal bod po presnom voleji.

0:1

To už vyzerá veľmi nádejne pre Medvedeva, keď Djokovič pokazil slajzovaný bekhend a ruský tenista má brejk v treťom sete!

30-40

Forhendový volej Djokoviča skončil v sieti a Medvedev má brejkbal na úvod tretieho setu!

30-30

Krížny bekhend Djokoviča letel do outu.

30-15

Znova bol Djokovič aktívnejší, ale Medvedev ho na sieti prestrelil forhendom.

30-0

Medvedev sa v ďalšej výmene neubránil a Djokovič ju ukončil forhendom.

15-0

Tretí set začal Djokovič ziskom bodu, keď na sieti zahral víťazný bekhend.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Novak Djokovič.

0:0

4:6

Do tretice to už Medvedevovi vyšlo, keď jeho skrátenie nebolo vydarené, ale Djokovič kazí bekhend z dobrej pozície, preto ruský tenista vyhral druhý set 6:4 a na sety vedie už 2:0!

30-40

Ani druhý setbal nie je premenený, keď Djokovič vydržal v dlhej výmene a Medvedev chybuje z bekhendu.

15-40

Prvý Medvedev nevyužil, lebo zaznamenal štvrtú dvojchybu.

0-40

Krásne zakončenie tejto výmeny, keď Djokovič odpovedal na skrátenie hry rovnakým spôsobom, ale Medvedev ukázal svoju rýchlosť a poslal víťazný úder po čiare, ktorý znamená tri setbaly!

0-30

Eso na stred kurtu, ktoré je už jedenástym pre Medvedeva.

0-15

Medvedev podáva na víťazstvo v druhom sete a začína priamym bodom.

4:5

4:5

4:5

Prechod na sieť od Djokoviča, ktorý zakončil smečom a znižuje na 4:5 v druhom sete.

40-30

Rozhodujúci útok od Djokoviča, ktorý mu priniesol gembal, lebo Medvedevov lob letel za základnú čiaru.

30-30

Gem si ešte komplikuje, keďže trafil bekhend do siete.

30-15

Skrátenie od Djokoviča bolo účinné, a potom už zahral ľahký volej.

15-15

Priamy bod pre Djokoviča, ktorý stále hľadá cestu ako na Medvedeva.

0-15

Djokovič podáva na udržanie v druhom sete a vyhodil bekhend.

3:5

Gem je na konci, keď Medvedev zahral víťazný forhend do protipohybu Djokoviča a ruský tenista je blízko k zisku druhého setu, lebo už vedie 5:3.

0-40

Medvedev znova Djokoviča zatlačil a zakončil víťazným forhendom po čiare.

0-30

Ani teraz sa výmena nehrala, keďže Medvedev zapisuje ďalší priamy bod.

0-15

Medvedev na podaní začína priamym bodom.

3:4

3:4

3:4

Ani tento forhendový return Medvedev nedostal cez sieť a Djokovič znižuje na 3:4 v druhom sete.

40-30

Ďalší priamy bod pre Djokoviča, ktorý sa dostáva z najhoršieho a má gembal.

30-30

Medvedev zahodil dva brejkbaly, pretože forhend poslal za základnú čiaru.

15-30

Priamy bod pre Djokoviča, ktorý je vo veľkých problémoch.

0-30

Ani smeč nestačila na obranu Medvedeva, keďže Djokovič následne nedostal forhend cez sieť.

0-15

Svetová jednotka pokračuje v trápení a Djokovič trafil bekhend do siete.

2:4

Djokovič sa vybral na sieť, ale vyhodil bekhendový volej a Medvedev vedie 4:2 v druhom sete.

0-40

Priamy bod z druhého podania a šanca na čistú hru pre Medvedeva.

0-30

Medvedev hrá naozaj fantasticky, znova vydržal v dlhej výmene a ešte ju rozhodol víťazným forhendom na základnú čiaru.

0-15

Medvedev potvrdzuje brejk a pridáva už desiate eso.

2:3

2:3

2:3

Djokovič sa vybral na sieť, ale tentokrát neuspel, keď ho Medvedev dostal bekhendom do ťažkej situácie a svetová jednotka už nezahrala presný volej, preto ruský tenista má brejk a vedie 3:2 v druhom sete!

30-40

Djokovič prvý odvrátil priamym bodom.

15-40

Po slajzovanom bekhende do siete od Djokoviča má aj Medvedev dva brejkbaly!

15-30

Forhend po čiare od Djokoviča letel do jasného outu.

15-15

V tejto výmene mohol Medvedev uspieť, lenže napokon pokazil forhend.

0-15

Djokovič nezačína ani svoje podanie najlepšie, pretože zaznamenal tretiu dvojchybu.

2:2

Ďalší bod z podania pre Medvedeva, ktorý odvrátil už celkovo päť brejkbalov Djokoviča a ruský tenista vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

40-A

Priamy bod pre Medvedeva, po ktorom Djokovič už stratil nervy a rozbil raketu, za čo dostal varovanie!

40-40

Neskutočná hra od Medvedeva pri brejkbaloch, ktorý tento odvrátil odvážnym bekhendom po čiare.

A-40

Medvedev už častejšie chybuje v druhom sete, znova vyhodil bekhend a Djokovič má druhý brejkbal!

40-40

Výmena sa opakovala a Medvedev ho odvrátil volejom, ktorý Djokovič dobehol, ale nevrátil cez sieť.

A-40

V tejto chvíli už Djokovič má brejkbal, keď Medvedev zahral ďalšiu chybu z bekhendu!

40-40

Ale ešte to bude boj o podanie Medvedeva, ktorý zahral široký bekhend a gem sa dostáva na zhodu.

30-40

Dlhá vyrovnaná výmena, ktorá napokon skončila vyhodeným forhendom Djokoviča, preto brejkbal zatiaľ neprichádza.

30-30

Medvedev si pripisuje druhú dvojchybu.

15-30

Rázny forhend po čiare, ktorý nedal Djokovičovi šancu.

15-15

Neúspešný prechod na sieť od Medvedeva, keď ho Djokovič vyslovene nastrelil.

0-15

Víťazný krížny bekhend pre Medvedeva, ktorý otvára štvrtý gem.

2:1

2:1

2:1

Smeč Djokoviča zakončila tento gem a svetová jednotka vedie 2:1 v druhom sete.

A-40

Svetová jednotka preto chodí často na sieť, čo mu vyhralo aj tento bod a Djokovič má druhú výhodu.

40-40

Vo výmenách od základnej čiary je to zatiaľ trápenie od Djokoviča, ktorý zahral bekhend do siete.

A-40

Piate eso pre Djokoviča, ktorý má výhodu.

40-40

Ale Djokovič odpovedá priamym bodom a zlikvidoval brejkbal.

30-40

Výborná hra od Medvedeva, ktorý si vybojoval brejkbal víťazným forhendom!

30-30

Dlhšia výmena od základnej čiary, ktorú Medvedev nezvládol a forhend poslal do outu.

15-30

Opäť chyba z forhendu od Djokoviča, ktorý sa na podaní dostáva do neľahkej situácie.

15-15

V ďalšej výmene uspel Medvedev, ktorý si počkal na forhend do siete od Djokoviča.

15-0

Djokovič na podaní zahral priamy bod.

1:1

Priamym bodom Medvedev dokončil dôležitý obrat, keď sa dostal zo stavu 0:40 a vyrovnal na 1:1 v druhom sete.

40-A

Desiate eso pre Medvedeva, ktorý sa dostáva k výhode.

40-40

V tejto výmene mal Djokovič ďalšiu dobrú šancu, ale jeho slajzovaný bekhend skončil v sieti.

40-30

Deviate eso pre Medvedeva, ktorý odvrátil druhý brejkbal.

40-15

Ťažkú situáciu Medvedev zvládol, keď prehodil Djokoviča na sieti forhendom po čiare.

40-0

Ani forhend Medvedeva sa nezmestil do kurtu a Djokovič má tri brejkbaly!

30-0

Po druhej dvojchybe ruského tenistu sú tu prvé problémy.

15-0

Medvedev začína na podaní chybou z bekhendu.

1:0

Medvedev vyskúšal lob, ale letel do outu a Djokovič sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete.

40-0

Taktika sevis-volej od Djokoviča, ktorá mu priniesla tretí fiftín.

30-0

Víťazný forhend pre Djokoviča, ktorý nechce stratiť hneď prvý gem na podaní ako to bolo v prvom sete.

15-0

Druhý set začína opäť na podaní Djokovič a získal úvodný bod, keďže Medvedev pokazil forhend.

0:0

0:0

4:6

Eso smerom von z kurtu, ktoré uzatvára prvý set finále a Medvedev ho možno trochu prekvapivo vyhral 6:4, keď na podaní Djokovičovi nedal absolútne žiadnu šancu!

15-40

Po ďalšom priamom bode z podania má Medvedev dva setbaly!

15-30

Ale prichádza aj prvá dvojchyba, ktorú zaznamenal Medvedev.

0-30

Eso na stred, ktoré je siedmym pre Medvedeva.

0-15

Medvedev chce dopodávať prvý set a pomáha si priamym bodom.

4:5

4:5

4:5

Djokovič sa drží v prvom sete, keď Medvedev zakončil gem nepresným bekhendom a svetová jednotka znižuje na 4:5.

40-30

Zatiaľ si ho Medvedev nevybojoval, keďže jeho bekhendový pokus o obhodenie Djokoviča na sieti sa nevydarilo.

30-30

Lenže potom pokazil hneď druhý úder a tento gem môže znamenať ešte setbal pre Medvedeva.

30-15

Ďalší útok svetovej jednotky bol zakončený úspešným volejom.

15-15

Po dobrom podaní už Djokovič zahral len jednoduchý smeč.

0-15

Podanie na udržanie v prvom sete Djokovič začína forhendom do siete.

3:5

Šieste eso pre Medvedeva, ktorý čistou hrou zvyšuje na 5:3 v prvom sete.

0-40

Vyzerá to opäť na rýchly gem pri podaní Medvedeva, keďže Djokovič zahral nevynútenú chybu z bekhendu.

0-30

Doslova nehrateľný je zatiaľ ruský tenista na podaní, keď trafil už piate eso.

0-15

Medvedev boduje aj po druhom podaní, keď si pripisuje víťazný forhend.

3:4

3:4

3:4

Djokovičov priamy bod končí gem a svetová jednotka znižuje na 3:4 v prvom sete.

40-15

Ale Medvedev ju odmietol, keď do tretice Djokovič na sieti neuspel a pokazil volej.

40-0

Zvládol aj ťažký bekhendový halfvolej a má šancu na čistú hru.

30-0

Na sieti je úspešný aj Djokovič.

15-0

Celkom zbytočná chyba od Medvedeva, ktorý nedostal forhend cez sieť.

2:4

Nemal to úplne jednoduché Medvedev na sieti, ale napokon zakončil smečom a v prvom sete vedie 4:2.

15-40

Až teraz sa Djokovič presadil na returne, keď Medvedev vyhodil forhend za základnú čiaru.

0-40

Konečne nejaká výmena, aj keď veľmi krátka a Djokovičov druhý bekhend letel do outu.

0-30

Vzápätí priamy bod pre Medvedeva.

0-15

Djokovič sa mohol dostať do výmeny, ale po druhom podaní Medvedeva nezvládol forhendový return.

2:3

2:3

2:3

Na esá je vyrovnané 4:4 a Djokovič znižuje na 2:3 v prvom sete.

40-0

Ani tento bekhendový return Medvedeva sa nedostal do kurtu.

30-0

Vidíme zatiaľ veľa es, ďalšie pridal Djokovič.

15-0

Priamy bod aj pre Djokoviča.

1:3

Víťazný forhend po čiare od Medvedeva, ktorý vyhráva 3:1 v prvom sete.

0-40

Priamy bod a šanca na čistú hru pre Medvedeva.

0-30

To je neskutočné, pretože Medvedev pridáva aj štvrté.

0-15

Tretie Medvedevove eso, pritom začína iba druhý gem na podaní.

1:2

1:2

1:2

Vzápätí ďalšie eso a Djokovič sa dostáva z najhoršieho, keď odvrátil dva brejkbaly a znižuje na 1:2 v prvom sete.

A-40

Dokonca prvé eso a výhoda pre Djokoviča.

40-40

Aj druhý Djokovič odvrátil ráznym smečom.

30-40

Prvý Djokovič odvrátil víťazným bekhendom po podaní von z kurtu, ktorým vyhnal Medvedeva.

15-40

Ale dva brejkbaly pre Medvedeva tu už sú, keďže Djokovič trafil forhend do siete!

15-30

Škoda pre Medvedeva, ktorý zahral celkom jednoduchý bekhend do siete a nedostáva sa k ďalším brejkbalom.

0-30

Druhá dvojchyba pre Djokoviča, ktorá asi svedčí o veľkej nervozite svetovej jednotky.

0-15

Djokovičovi nevyšiel pokus o skrátenie, keď sa loptička nedostala cez sieť.

0:2

Lenže ďalšiu výmenu od základnej čiary získal Medvedev, ktorý si počkal na dlhý Djokovičov bekhend a v prvom sete vedie 2:0.

15-40

Dobrý krížny return od Djokoviča, ktorý mu pomohol vyhrať prvý bod na returne.

0-40

Ďalšie eso pre Medvedeva, ktorý má tri gembaly.

0-30

Ruský tenista si pomáha aj esom na stred kurtu.

0-15

Medvedev začína prvý gem na podaní víťazným forhendom do otvorenej časti kurtu.

0:1

Veľmi dobrý začiatok finále pre Medvedeva, ktorý zahral tvrdý forhend k základnej čiare a Djokovič následne vyhodil forhend pod tlakom, preto si prehráva hneď prvé podanie!

40-A

Djokovič chcel rozhodnúť krížnym forhendom, ale ten letel do tesného outu a Medvedev má prvý brejkbal!

40-40

Medvedev dokázal zrýchliť krížnym forhendom a prinútil Djokoviča k vynútenej chybe.

40-30

Ale aj Djokovič si už pripisuje prvú nevynútenú chybu vo výmene, keď prestrelil bekhend.

40-15

Prvý prechod na sieť od Djokoviča, ktorý ho zakončil presným volejom.

30-15

Prvú výmenu od základnej čiary vyhral Djokovič, lebo Medvedev ju zakončil dlhým bekhendom.

15-15

Potom si Djokovič pripisuje prvú dvojchybu.

15-0

Djokovič musel ísť na začiatok cez druhé podanie, ale Medvedevov forhendový return skončil za základnou čiarou.

0:0

Obaja finalisti už vkročili na štadión Arthura Asha, ktorý sa pomaly zapĺňa. Djokovič vyhral los a vybral si podanie, teraz ešte nasleduje krátka rozohrávka.

Dnešné finále bude ostro sledované po celom svete, pretože rozhodne o tom, či sa bude prepisovať tenisová história. Novak Djokovič má pred sebou dva veľké miľníky, ktoré ešte viac môžu upevniť jeho status legendy. Môže pridať do zbierky 21. grandslam, čím by definitívne prebral prvenstvo v najdôležitejšej štatistike, keďže je zatiaľ spolu s Federerom a Nadalom na čísle 20. Ale Djokovičovi ide ešte o veľa viac, keďže dnes hrá o zisk kalendárneho grandslamu, čo sa pred ním podarilo len dvom tenistom Donovi Budgeovi a Rodovi Laverovi. Je to však už veľmi dávna história, pretože posledný kalendárny granslam Rod Laver dosiahol ešte v roku 1969. Preto môžeme byť zvedaví, ako sa Djokovič s enormným tlakom popasuje, aj keď sa sám vyjadril, že v zápase bude hrať akoby bol preňho posledným v kariére. Na druhej strane sa Daniil Medvedev bude usilovať o prvý grandslamový triumf pri svojej tretej finálovej účasti. Ruský tenista určite dúfa, že bude mať o dosť väčšiu šancu ako na Australian Open, kde Djokovičovi podľahol jednoznačne 0:3 na sety. Zároveň je Medvedev posledným mužom, ktorý môže na poslednú chvíľu znemožniť Djokovičovi kalendárny grandslam, čo by bola veľká udalosť pre celé Rusko.

Vzájemné zápasy 5:3
Vůbec poprvé se oba tenisté utkali před čtyřmi lety, kdy Medveděv skrečoval utkání Davisova poháru. Za zmínku stojí hlavně utkání základní skupiny loňského Turnaje mistrů v Londýně, kdy Rus zvítězil dvakrát 6:3 a zatímco Srb skončil v semifinále na raketě Thiema v semifinále, tak Rus v souboji o titul přehrál zmiňovaného Rakušana. Dnešní duel je ale především reprízou letošního finále Australian Open, v němž se radoval Djoković celkem jasně 7:5, 6:2, 6:2.

Hezký den, vítejte u textové reportáže z finále mužské dvouhry na US Open, ve kterém se střetnou Novak Djoković a Daniil Medveděv. Začínáme krátce po 22:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.