3 : 0
(25:21, 25:14, 25:13)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Tretí set bol podobný tomu druhému, získali sme v ňom ešte o jeden bod menej. Škoda, že sme nevyužili ten sedembodový náskok v prvom sete, po jeho odvrátený sa to celé zlomilo a Chorvátsko už dominovalo. Body sa dnes nečakali, ale lepší výkon by nebol na škodu.

Zajtra nás čaká azda najťažší súper na tomto šampionáte a jeden z favoritov na zlato – Taliansko. Jeho začiatok je na programe o 17:15 a opäť vám ho ponúkneme aj v našom prenose.

Dnes vám ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok víkendu!

Koniec zápasu

25:13

Pencovej smeč končí v aute, Chorvátsko vyhráva v treťom sete 25:13 a stáva sa aj víťazom tohto zápasu!

24:13

Blok našich putoval presne na čiaru, odvrátili sme aj tento mečbal.

24:12

Chorvátsky útok nebol úspešný, prvý mečbal je odvrátený.

24:11

Fabrisovej fantastický smeč a je tu mečbal pre Chorvátsko!

23:11

Dotyk našich dievčat do autu.

22:11

Ďalšia nevynútená chyba našich, už len tri body delia domáce od víťazstva v tomto zápase.

21:11

Palgutovej smeč do siete.

20:11

Dvadsiaty bod Chorvátska v treťom sete, o všetkom vyzerá byť čoskoro rozhodnuté.

19:11

Presný smeč na čiaru od Palgutovej.

19:10

Butiganová zakončila rýchly útok domácich úspešne.

18:10

Pekný útok našich dievčat, Radosová získava desiaty bod pre Slovensko v treťom sete.

18:9

Druhý bod v rade pre Chorvátsko po presnom smeči Perićovej od siete.

17:9

Źernović chybovala na podaní.

16:9

Nepresný smeč Chorvátska, druhý bod v rade pre Slovensko.

16:8

Nedorozumenie na strane domáceho výberu, bod pre Slovensko.

15:5

Palgutovej smeč prináša šiesty bod pre Slovensko v treťom sete.

14:5

Eso od Dumančićovej.

13:5

Oddychový čas Chorvátsko.

13:5

Fabrisová predvádza dnes výborný výkon, jej smeč prináša pre domáce ďalší bod.

12:5

Úspešný blok na sieti od Chorvátska, prehrávame o sedem bodov v treťom sete.

11:5

Domáce úspešne zaútočili od siete a navyšujú svoje vedenie.

10:5

Oddychový čas Slovensko.

10:5

Dlhšiu výmenu úspešne zakončila Chorvátsko a získava desiaty bod v treťom sete.

9:5

Slovenský smeč končí v aute.

8:5

Zlé postavenie našich dievčat, bod sme teda domácim reprezentantkám darovali.

7:5

Pencovej servis putuje len do siete.

6:5

Žernović zahrala presný smeč, súperky dotykom poslali loptu do autu.

6:4

So šťastím sme získali ten bod, ale to nám nevadí a znižujeme na rozdiel dvoch bodov.

6:3

Radosová nezachytila smeč súperiek, bod pre Chorvátsko.

5:3

Pencová s úspešným blokom na sieti, toto nám zatiaľ na turnaji moc nevychádza a tak verím, že sa to zmení.

5:2

Ulievka Palgutovej nebola presná, 5:2 pre Chorvátsko v treťom sete.

4:2

Domáce reprezentantky navyšujú svoje vedenia v treťom sete na dva body.

3:2

Palgutovej smeč končí v aute, Chorvátsko prvýkrát v treťom sete vyhráva.

2:2

Domáce opäť vyrovnávajú a znova sa o to postarala Mlinarová.

1:2

Radosovej smeč zablokovali súperky do autu, druhý bod pre Slovensko.

1:1

Mlinarová presným smečom získava pre domáce prvý bod v treťom sete.

0:1

Tretí set otvárame naším bodom, Palgutová zakončila dlhšiu výmenu úspešným smečom.

0:0

Začal sa tretí set.

Druhý set našim dievčatám absolútne nevyšiel, ukázala sa zrejme väčšia kvalita súperiek a Chorvátsko naše dievčatá v druhom sete prevalcovalo. Dúfame, že aspoň v treťom sete sa nám podarí niečo vylepšiť a že ešte domáce reprezentantky potrápime.

25:14

Teraz sa však už druhý set končí, slovenský blok smeroval do autu! Chorvátsko zvíťazilo v druhom sete 24:14!

24:14

Opäť smeč do autu, ďalší setbal je odvrátený.

24:13

Už tu bol koniec druhého setu, ale po challengi sa ukázalo, že smeč súperiek išiel do autu a tak ešte pokračuje tento set.

24:12

Po úspešnom pretláčaní na sieti sme prvý setbal súpera v druhom sete odvrátili.

24:11

Fabrisovej smeč prináša setbal pre domáce reprezentantky.

23:11

Po technickej chybe Slovenska je tu bod pre domáce, môžu sa dostať k setbalu.

22:11

Čoskoro bude zrejme druhý set minulosťou, už len tri body delia domáce od jeho zisku.

21:11

Konečne sa aj nám podarilo úspešne zablokovať na sieti súpera, jedenásty bod pre Slovensko v druhom sete.

21:10

Radosovej smeč putoval len do autu.

20:10

Slovenský blok smeroval do autu, je tu dvadsiaty bod pre domáce v druhom sete.

19:10

Palgutovej úspešný smeč.

19:9

Bol to veľmi dobrý servis Hrušeckej, ale žiaľ domáce sa z toho dostali a následne od siete úspešne ukončili túto výmenu.

18:9

Radosová úspešne zakončila náš útok, toto už súper zablokovať nedokázal.

18:8

To sú priam neskutočné bloky na sieti od Chorvátska, po ďalšom z nich je tu vedenie domácich o 10 bodov v druhom sete.

17:8

17:8

Hrušecká bola na sieti zablokovaná, druhý bod v rade pre domáce reprezentantky.

16:8

To isté však spravila aj Žernovič, bod sme súperovi vrátili.

15:8

Servis do siete od Perićovej, bod pre Slovensko.

15:7

Výborný protiútok Chorvátska a Fabrisová presným smečom zakončila celú výmenu.

14:7

Druhý bod v rade pre Slovensko.

14:6

Presný smeč od Pencovej.

14:5

Domáce predviedli úspešný blok na sieti a prehrávame o deväť bodov v druhom sete.

13:5

Bod získava Chorvátsko.

12:5

Bod pre Slovensko po presnom smeči Žernovič.

12:4

Druhý bod pre domáce, Fabrisová útok zakončila úspešne.

11:4

Nechytateľný smeč od súperiek, jedenásty bod pre domáce.

10:4

Pencovej smeč aj so šťastím, súperky zablokovali do autu.

10:3

Desiaty bod pre Chorvátsko v druhom sete zásluhou Minarovej.

9:3

Teraz je tu však naša chyba na podaní.

8:3

Chorvátsky dotyk do autu po útoku Radosovej.

8:2

Po veľmi dlhej dobe bod pre Slovensko, na Palgutovej smeč súperky nestačili.

8:1

Fantastický blok Chorvátska na sieti, bodová lavína súperiek pokračuje ďalej.

7:1

7:1

Absolútne sme nezachytili druhý set, je tu ďalší úspešný útok súpera a prehrávame o sedem bodov.

6:1

Dlhšiu výmenu získava Chorvátsko, na sieti sme nedokázali úspešne zablokovať.

5:1

Smeč našich dievčat putoval do anténtky, ďalší bod pre Chorvátsko.

4:1

Slovenky nezachytili smeč súpera, prehrávame o tri body v druhom sete.

3:1

Vyrovnať sa nám nepodarilo, po presnom smeči Chorvátsko znova vyhráva o dva body.

2:1

Konečne je tu úspešný blok Slovenska na sieti, prvý bod pre naše dievčatá v druhom sete.

2:0

Nepresný slovenský smeč putoval do autu, druhý bod v rade pre domáci celok.

1:0

Druhý set sme otvorili servisom, ale po dotyku na sieti získava bod Chorvátsko.

0:0

Začal sa druhý set.

Veľmi ťažko sa nám hodnotí prvý set. Naše dievčatá začali výborne, súperky držali od seba a vyhrávali sme až o 7 bodov. Žiaľ, dva oddychové časy Chorvátska krátko po sebe a výrazný dohovor trénera naše súperky nakopol a celé to dokázali otočiť. Nič sa nedá robiť, bude tu druhý set a potrebujeme sa vrátiť k našej hre a prípadný náskok už nepustiť.

25:21

A ten je aj využitý, Chorvátsko zvíťazilo v prvom sete 24:21!

24:21

Žernovič bola zablokovaná na sieti a Chorvátsko získava prvý setbal!

23:21

Ďalší slovenský blok končí v aute, Chorvátsko v koncovke prvého setu vyhráva o dva body.

22:21

22:21

Po dlhej dobe prehrávame a to v tomto čase nie dobré. Stále sa nič nedeje, máme šancu to ešte zlomiť.

21:21

Slovenský blok putoval do autu, znova máme v koncovke vyrovnané. Bude to teda veľká dráma na konci prvého setu.

20:21

Palgutová zakončila náš útok úspešne, bod pre Slovensko.

20:20

Radosovej smeč končí v aute a je tu teda vyrovnaný stav. Stratili sme tak sedembodový náskok.

19:20

Žernovič poslala svoj servis do autu, súperkám sme tak ten bod vrátili.

18:20

Perićová zahrala servis do siete a to nám veľmi pomáha.

18:19

Vyzerá to na dvojdotyk, alebo nejaká iná technická chyba našich. Je znížené na rozdiel jedného bodu.

17:19

Od siete sme síce zablokovali útok súpera, ale lopta končí v aute. Náš náskok sa znova zmenšuje.

16:19

Slovenský smeč putoval do autu, ale bolo to veľmi tesné.

15:19

15:19

Pokračuje bodová šnúra Chorvátska, náš blok nebol úspešný.

14:19

Ťažko sa nám bránil tento útok súpera, predviedli sme veľkú obetavosť, ale bod získava súper.

13:19

Stále máme slušný náskok, úspešný smeč súpera na tom teraz nič nemení.

12:19

Fričová zahrala eso a to len podčiarkuje náš super výkon v prvom sete.

12:18

12:18

Palgutová spracovala ťažkú nahrávku a jej presný smeč prináša radosť dievčatám. Nechceme to zakríknuť, ale toto je priam výborný výkon Slovenska v prvom sete.

12:17

Smeč do autu od Chorvátska, tento bod teda putuje na naše konto. Túto chybu domáce už spravili viackrát.

12:16

12:16

Výborne sme sa ubránili a následne Žernovič presným smečom prináša Slovensku vedenie o štyri body v prvom sete.

12:15

Naše dievčatá teraz nedokázali zablokovať smeč súpera.

11:15

Výborný útok našich, zakončila ho presným smečom Pencová.

11:14

Radosová bola zablokovaná na sieti, bod pre Chorvátsko.

10:14

Presný smeč teraz aj od Palgutovej, vyhrávame o štyri body.

10:13

Desiaty bod pre Chorvátsko v prvom sete, je to vďaka úspešnému smeču.

9:13

9:12

Náš blok teraz pod sieťou nebol úspešný, znížené na rozdiel troch bodov.

8:12

Pekný útok našich dievčat, od siete ho úspešne zakončil Abrhámová.

8:11

Milošovej smeč od sieti bol veľmi rýchly, bod pre Chorvátsko.

7:11

Znova však vyhrávame o štyri body, náš smeč síce nebol presný, ale súper ho dotykom poslal do autu.

7:10

Presne umiestnený smeč súpera, Chorvátsko znižuje na rozdiel troch bodov.

6:10

Esom získavame náš desiaty bod v prvom sete! Musíme dievčatá pochváliť, toto je priam ideálny vstup do zápasu.

6:9

Radosová smečovala na sieti, súper zablokoval len do autu a znova tak vyhrávame o tri body.

6:8

Odstup si však od domácich reprezentantiek stále držíme, Žarnovič zahrala presný smeč a blokárky súpera boli bez šance.

6:7

Znížené na rozdiel jedného bodu, na výborný smeč súpera sme reagovali nepresne.

5:7

Žernovič zahrala presný smeč, ale súperky stihli reagovať a na ten ich smeč už sme nestačili.

4:7

Pokračujeme v dobrom úvode, pripravený útok zakončila úspešným smečom Palgutová.

4:6

Opäť krátka výmena, Ikićová presným smečom znižuje na rozdiel dvoch bodov.

3:6

Radosová od siete zahrala presný smeč a sme späť vo vedení o tri body. Zatiaľ veľmi dobrý výkon našich dievčat.

3:5

Škoda, Palgutovej servis putoval do siete a tento bod sme tak súperkám darovali.

2:5

Vraciame sa späť do vedenia o tri body, pomohla nám k tomu chyba súpera.

2:4

Je znížené na dva body, Fabrisová predviedla od siete presným smeč.

1:4

Štyri body za sebou pre Slovensko! Palgutovej smeč zablokovalo Chorvátsko do autu a vyhrávame 4:1 v prvom sete.

1:3

Tento bod je opäť náš, po výbornej defenzíve zahrala Radosová presný smeč a vyhrávame o dva body.

1:2

Bod predsa len získavame my! Zrejme si tam pozreli iný úsek hry, ten správny ukázal, že to bolo bez nášho dotyku. Výborne vypýtaný challenge.

2:1

Ale zrejme sme nechceli reklamovať toto, naša kapitánka je pri rozhodcoch a ešte s nimi konzultuje niečo. Hra je tak prerušená.

2:1

Tak bod napokon zostáva Chorvátsku, predsa len tam bol dotyk Pencovej.

2:1

Je tu však ešte challenge našej lavičky a tak uvidíme, kto získane bod.

2:1

Škoda tejto situácie pod sieťou, zrejme tam bol pri nepresnom smeči nášho súpera dotyk nášho bloku.

1:1

Tento bod získavame zadarmo, domáce pokazili servis a loptu poslali do siete.

1:0

Domáce začali servisom, následne výmenu ukončil na sieti presným blokom.

0:0

Na programe sú ešte hymny oboch krajín.

Obidve ženské reprezentácie a rozhodcovia už sú na plaubovke a čoskoro sa tak toto stretnutie začne!

Domáce reprezentantky sú favoritky, zdolali Bielorusko aj Švajčiarsko 3:0 na sety a ukazujú veľký progres. My však veríme, že naše dievčatá by prekvapiť mohli, budeme im držať palce!

Prajem príjemný nedeľný podvečer všetkým fanúšikom volejbalu a slovenského športu! Európsky šampionát žien vo volejbale plynule pokračuje ďalej, v skupinách sú na programe druhé zápasy. Slovensko vstup do turnaja nezvládlo, naše dievčatá podľahli Maďarsku 1:3 na sety a dnes ich čaká veľmi náročná prekážka a tou je Chorvátsko. My však budeme držať našim dievčatám palce, aby dnes podali čo najlepší výkon a veľkého favorita potrápili.

Zatiaľ si prezrite zostavy, krátko pred začiatkom sa opäť prihlásime!

Úvodné zostavy:

Chorvátsko: Božičevićová, Butiganová, Deaková, Dumančićová, Fabrisová, Ikićová, Klarićová, Kulićová, Milošová, Mlinarová, Perićová, Sainová, Šamadanová, Strunjaková

Slovensko: Abrhámova, Fričová, Hrušecká, Jančová, Kohútová, Koseková, Krišková, Palgutová, Pencová, Radosová, Smiešková, Španková, Šunderlíková, Žernovič

Rozhodca: Alexey Pashkevich (Rusko), Sanja Miklosic (Slovinsko)

Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie žien, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Chorvátska a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 17:00.

V piatok 20.8.2021 sa začali ME vo volejbale žien a je to aj so slovenskou účasťou. Tohtoročný európsky šampionát budú hostiť štyri krajiny a to Chorvátsko, Srbsko, Bulharsko a Rumunsko. Slovensko odohrá základnú skupinu v Chorvátsku.

Naše dievčatá odohrajú päť zápasov v základnej skupine a do vyraďovacej fázy postúpia štyri najlepší reprezentácie. Budeme tak našim dievčatám držať palce, aby sa im podaril postup zo skupiny.

Prvé vystúpenie majú naše dievčatá už za sebou, bol to zápas proti Maďarsku, teda jednému z konkurentov v boji o postup. Žiaľ, toto stretnutie nám nevyšlo a súperovi sme podľahli 1:3 na sety. Treba tak túto prehru hodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalšie zápasy.

Náš ďalší súper Chorvátsko naopak vstúpili do turnaja úspešne, keď zdolalo Bielorusko pohodlne 3:0 na sety.

Ako dopadne toto stretnutie? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.