Norbert Gombos Slovensko
1 : 2
6:7 , 6:3 , 2:6
Marcos Giron USA

Zápas napokon končí zaslúženým víťazstvom Girona, pretože bol v prvom aj treťom sete lepším hráčom. Úvodný set síce vyhral až v tajbrejku, ale predtým mal až päť brejkbalov, ktoré nevyužil, naopak Gomboš sa nedostal ani k jednému. V druhom sete sa však výkon slovenského tenistu nečakane zlepšil a získal ho výsledkom 6:3. Zdalo sa, že Giron už odchádza aj fyzicky, ale dlhá prestávka medzi druhým a tretím setom mu veľmi pomohla a rýchlo si vybudoval náskok 4:0. Aj keď jedno podanie stratil, tak Gomboš mu ho rýchlo vrátil a napokon čistou hrou zápas ukončil na podaní. Norbert Gomboš končí rovnako ako Lukáš Klein po prehre v prvom kole v troch setoch, a preto nám v tenise na olympijských hrách zostáva už len štvorhra, keďže Polášek a Klein zvládli postúpiť cez ruskú dvojicu Medvedeva s Karacevom do druhého kola. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch z Tokia!

Koniec zápasu

2:6

Využíva hneď prvý, pretože Gombošov return z forhendu letel za základnú čiaru a americký tenista Marcos Giron sa môže tešiť z postupu do druhého kola, naopak ani druhý slovenský zástupca vo dvojhre na olympijskom turnaji nezvládol trojsetovú bitku v prvom kole!

0-40

Po ese na stred kurtu sa Giron dostáva k trom mečbalom!

0-30

Zrejme Gomboš už v sebe nemá viac psychických síl zabojovať v koncovke zápasu, pretože jeho bekhend skončil v sieti.

0-15

Najlepší možný začiatok pre Girona, pretože pridáva bod z podania.

2:5

Koniec prestávky, podávať bude Marcos Giron.

2:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5

Gomboš si tento gem odpálil štyrmi chybami a hneď tri boli z forhendu, takže Giron bude podávať na postup do druhého kola za stavu 5:2.

0-40

Aj dlhá výmena od základnej čiary končí úspechom Girona, ktorý sa dočkal chyby Gomboša z bekhendu a má tri brejkbaly.

0-30

Opäť chyba z toho istého úderu, pretože Gomboš zahral do siete.

0-15

Je nutné si podržať aj ďalšie podanie, ale Gomboš začína forhendom do tesného outu.

2:4

Aspoň trochu sa nám zápas dramatizuje, keďže Gomboš berie Gironovi jedno stratené podanie po forhende do protipohybu.

40-30

Jedna z posledných šancí na návrat pre Gomboša, ktorý sa prebojoval k brejkbalu po útočnej hre.

30-30

Viac chýb prichádza aj od Girona, ktorý zahral forhend do siete.

15-30

Až teraz sa Gomboš dostáva k slovu, pretože Giron netrafil do kurtu forhend po čiare.

0-30

Gomboš sa nevie dostať do výmeny a Giron získava bod z podania.

0-15

Giron nechce pripustiť žiadnu drámu a začína gem na podaní esom na téčko.

1:4

1:4

1:4

Kanár to nebude, pretože Giron pokazil forhend a Gomboš znižuje aspoň na 1:4 v treťom sete.

A-40

Gomboš zvládol bekhendový úder z ťažkej defenzívy a prehodil nepripraveného Girona na sieti.

40-40

Jeho eso potvrdilo jastrabie oko a dostáva gem na zhodu.

30-40

Vyhodený jednoduchý bekhend, takže Gomboš čelí brejkbalu aj v piatom geme rozhodujúceho setu.

30-30

Gomboš bojuje aj za odvrátenie kanáru, tentokrát po dlhej dobe zvládol zahrať presné forhendy.

15-30

Veľa chýb je v hre Gomboša, ktorý predvádza asi ešte horší výkon ako v prvom sete a vo výmenách stačí Gironovi vracať.

15-15

Dvojchyba však dostáva Girona do hry aj v tomto geme.

15-0

Je už nevyhnutné podržať si podanie a Gomboš si pripisuje priamy bod.

0:4

Je to príliš jednoznačné, pretože Giron vedie v treťom sete už 4:0 a Gomboš nevie čo má hrať.

15-40

Ale potom prišlo kvalitné podanie, ktoré Gomboš nevrátil.

15-30

Pomôcť by mu mohla táto výmena, ktorú zohral dokonale a pripisuje si víťazný forhend k bočnej čiare.

0-30

Ďalší úder v sieti z rakety Gomboša, ktorý sa nachádza v hlbokej kríze.

0-15

Return Gomboša z forhendu skončil za základnou čiarou.

0:3

0:3

0:3

Ani bekhend nepadá Gombošovi, ktorý stráca aj druhé podanie v treťom sete a za krátku chvíľu prehráva 0:3 s dvomi brejkami.

15-40

Ďalšie dva brejkbaly pre Girona, ktoré mu Gomboš daroval forhendom do siete a americký tenista môže asi definitívne zlomiť odpor súpera.

15-30

Kritická situácia pre Gomboša a aspoň podanie mu pomáha.

0-30

Všetko padá v tejto chvíli do kurtu Gironovi, ktorý zahral winner po čiare z dobiehaného forhendu.

0-15

Nevyzerá to ružovo s Gombošom, keďže Giron začína ďalší gem na podaní nekompromisným forhendom.

0:2

Priamy bod z podania znamená ukončenie druhého gemu, takže Giron vedie 2:0 v rozhodujúcom se­te.

15-40

Giron si ide za potvrdením výhody, pretože Gombošovi nefunguje vôbec nič a netrafil do kurtu ani forhend.

15-30

Horší prejav Gomboša pokračuje a nemá sa o čo oprieť, pretože kazí aj bekhend.

15-15

Forhend trafený rámom rakety a Giron sa dostáva k fiftínu.

15-0

Gem na potvrdenie brejku začal Gomboš nebojácne a forhendom si vynútil chybu súpera.

0:1

Veľmi zlý začiatok pre Gomboša, ktorý si stráca svoje podanie po nepresnom forhende a Giron má brejk navrch.

15-40

Krásne si to Giron pripravil a po víťaznom forhende má hneď dva brejkbaly v úvodnom geme.

15-30

Ale prestrelený forhend nepridá Gombošovi na pohode a bude musieť ihneď riešiť problémy.

15-15

Dlhá výmena končí úspechom Gomboša, ktorý dokázal byť agresívnejší a prinútil Girona k chybe zo slajzovaného bekhendu.

0-15

Horší začiatok pre Gomboša v rozhodujúcom sete, pretože jeho bekhend zastavila sieť.

0:0

Obidvaja tenisti zamierili pred tretím setom do šatne, takže dúfajme, že Gomboš v treťom sete nadviaže na svoj výkon z druhého setu, ktorý by mu mal stačiť na postup do druhého kola aj kvôli tomu, že Giron už ku koncu setu nevyzeral fyzicky najlepšie.

6:3

Ale potom už Giron netrpezlivo vyhodil bekhend a Gomboš vyhráva druhý set 6:3, takže si podobne ako Klein zahrá rozhodujúci set!

40-15

Riskantné druhé podanie Gironovi vyšlo a odvracia ním prvý setbal.

40-0

Krásna defenzíva v podaní Gomboša, ktorá mu prináša tri setbaly po forhende, ktorým obhodil Girona na sieti!

30-0

Trochu nezmyselný nábeh od Girona na sieť, ktorý nemohol skončiť úspechom.

15-0

Gomboš sa stále zlepšuje a znova sa dostal na sieť po krásnych úderoch, ktoré skončil ľahkým smečom.

5:3

Eso na stred pre Gomboša zakončuje deviaty gem, takže Giron bude podávať na udržanie v druhom sete.

40-15

Tesný out z rakety Gomboša potvrdilo jastrabie oko, takže gem ešte bude pokračovať.

40-0

Podanie je oporou pre Gomboša a Giron return nedostal do hry.

30-0

Vo výmenách postupne Gomboš získava dominanciu, keďže Giron zahral forhend do siete.

15-0

Už len dva gemy chýbajú Gombošovi na víťazstvo v druhom sete a približuje sa k nemu postupnými krokmi, pretože si pripisuje priamy bod.

4:3

Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

4:3

4:3

Gomboš z returnu zariskoval, ale forhend poslal do outu a Giron znižuje na 3:4 v druhom sete.

30-40

Girona teraz drží len podanie, ktoré mu prináša gembal.

30-30

Páska loptičku spomalila v prospech Gomboša, ktorý mohol zakončiť ďalším víťazným bekhendom.

15-30

Útočný Gomboš hrá výborný tenis a na sieti dokončil víťazným bekhendom.

0-30

Ani nasledujúce podanie nebolo pre Gomboša hrateľné.

0-15

Priamy bod pre Girona na začiatok siedmeho gemu.

4:2

Gomboš si počkal na pohyb súpera a následne poslal forhend do otvorenej časti, takže drží podanie napriek trom brejkbalom Girona a vedie 4:2.

A-40

Konečne je tu po dobrom podaní výhoda pre Gomboša.

40-40

Ale v dôležitej chvíli kazí aj Giron, ktorý si môže vyčítať nepresný bekhend.

40-A

Trochu podcenenia na sieti od Gomboša a výborný forhend od Girona, ktorý ho prehodil a dostáva sa k tretiemu brejkbalu.

40-40

Aj po druhýkrát to vyšlo bodom z podania a Gomboš sa dostáva na zhodu.

30-40

Výborné podanie prichádza v pravú chvíľu a Gomboš bojuje.

15-40

Po dvojchybe sa dostáva Giron k dvom veľkým príležitostiam na vyrovnanie.

15-30

Potom americký tenista pridáva odvážny víťazný forhend po čiare a približuje sa k brejkbalom.

15-15

Po dlhej dobe pokazil Gomboš na podaní jednoduchý forhend, ktorý pomáha Gironovi.

15-0

Na podaní má Gomboš hru pod kontrolou a Giron nezmestil do kurtu forhend.

3:2

3:2

3:2

Ďalší náročnejší gem pre amerického tenistu, ktorý ho dokázal uzavrieť po chybe Gomboša z forhendu a je znížené 2:3.

30-40

Tento bekhend sa dal trafiť do kurtu a Gomboš to vie, ale na gembale Girona nič nezmení.

30-30

Ale stále je vidieť zlepšenie na príjme a Gomboš je veľmi nebezpečný pre Girona, ktorý znova chybuje.

15-30

Škoda ďalšieho pokazeného returnu, pretože Gironovi Gomboš dáva priestor na vrátenie sa do zápasu.

15-15

Nemôže vyjsť všetko a Gomboš nedokázal správne zareagovať na Gironove podanie.

15-0

Víťazná vlna na ktorej sa Gomboš vezie pokračuje a pripisuje si krásny víťazný return po čiare.

3:1

Víťazný bekhend pre Gomboša, ktorý je vo vedení 3:1 v druhom sete.

40-0

Tvrdé podanie znamená šancu na čistú hru.

30-0

Len dobiehal Giron loptičku a jeho forhend letel ďaleko mimo kurt.

15-0

Gomboš potrebuje potvrdiť brejk a Giron mu pomáha bekhendom do siete.

2:1

2:1

2:1

Precízne zohratá výmena, ktorá bola od začiatku do konca v réžií Gomboša a ďalší agresívny forhend už Giron zahral v defenzíve len do outu, takže Gomboš vedie 2:1 s brejkom v druhom sete!

40-30

Giron vyhadzuje forhend z ľahkej pozície a Gomboš sa dostáva vôbec k prvému brejkbalu v zápase.

30-30

Presné Gombošove forhendy, ktoré napokon boli podstatnými pre posledný víťazný forhend krížom.

15-30

Ani bekhend na returne nezafungoval a Giron sa dostáva do lepšej pozície.

15-15

Ale slovenskému tenistovi sa nepodarilo vrátiť iba druhé podanie Girona.

15-0

Perfektný return z forhendu, ktorý bol pre Gomboša víťazný.

1:1

Eso pomáha Gombošovi vyrovnať stav na 1:1 v druhom sete.

40-30

Vo výmenách je to stále na horu dolu a v tejto chvíli Gomboš kazí do siete.

40-15

Podanie tiež môže stále fungovať lepšie a Gombošovi teraz zafungovalo.

30-15

Ale následne ho dostal presne na ľavú čiaru, takže Giron sa mohol len obzrieť.

15-15

Forhend potom Gomboša znovu opustil, keďže ho nedostal cez sieť.

15-0

Gomboš začína pri svojom podaní pripraveným útokom, ktorý zakončil na sieti volejom.

0:1

Priamy bod pre amerického tenistu končí dlhý úvodný gem druhého setu.

40-A

Ale žiaden brejkbal pre slovenského tenistu stále neprichádza, pretože Gomboš zahral trochu netrpezlivo bekhend a ten skončil v sieti.

40-40

Dlhý gem má pokračovanie, keďže Gomboš odhadol Gironovu pozíciu a poslal mu do protipohybu nechytateľný forhend.

40-A

Gomboš sa diví, pretože púšťal Gironov úder do outu, ale ten podľa všetkého dopadol presne na čiaru.

40-40

Krásny víťazný forhend z rakety Gomboša, ktorý vyzerá byť na začiatku druhého setu lepším hráčom.

40-A

Eso pre Girona na stred kurtu mu prináša výhodu.

40-40

Tak ani druhý gembal Giron nevyužíva, pretože jeho forhend krížom skončil v sieti.

30-40

Hra ešte nekončí, keďže Giron nedokázal dostať do kurtu úder a Gomboš ešte môže zabojovať.

15-40

Ďalšie podanie, ktoré Gomboš vracia len do siete a Giron má dva gembaly.

15-30

Ľahký bod z podania pre Girona, ktorý prichádza pre amerického tenistu vhod.

15-15

Gomboš chcel byť aktívny po druhom podaní Girona, ale neodhadol silu svojho bekhendu, ktorý skončil v oute a to potvrdilo aj jastrabie oko.

15-0

Výborná výmena na úvod druhého setu, keď si Gomboš rozbehal Girona a pritiahol si ho k sieti, kde zakončil do otvoreného priestoru volejom.

6:7

Napokon však set ukončuje pritlačeným forhendom k základnej čiare, ktorý Gomboš vrátil len do ďalekého outu a prvý set patrí Gironovi, ktorý v tajbrejku víťazí pomerom 7:4!

4-6

Prvý z nich zahodil vyhodeným forhendom z druhého úderu.

3-6

Riskantný forhend po čiare od Gomboša sa nezmestil do kurtu, takže Giron má pri svojom podaní hneď trojicu setbalov!

3-5

Giron sa chcel presnúť na sieť, ale jeho forhend zastavila sieť, a preto sa ešte nedostáva k setbalom.

2-5

Jednoduchá práca pre Girona na sieti, ktorý zahral víťazný forhend po dobrom podaní.

2-4

Nádej však stále nezomiera, pretože Gomboš sa odhodlal skrátiť výmenu a Giron bol ďaleko za základnou čiarou, preto ju nemohol dobehnúť.

1-4

Štvrtá dvojchyba pre Gomboša, ktorý v tajbrejku začína výrazne strácať.

1-3

Ale v nasledujúcej prestrelke chybuje Gomboš z forhendu, takže sa dostáva znova do nepriaznivého sta­vu.

1-2

Výmena, ktorá bola naozaj dlhá a nakoniec sa stala korisťou Gomboša, ktorému pomohol zle trafený forhend Girona.

0-2

Giron tak má minibrejk a zatiaľ ho potvrdzuje, pretože Gomboš nevrátil jeho podanie.

0-1

Gomboš si loptičku obehol na forhend, ale ten ho opäť zradil a skončil v tesnom oute za základnou čiarou.

6:6

Priamy bod ukončuje dvanásty gem a nás čaká tajbrejk v prvom sete.

0-40

Kvalitné prvé podanie sa Gombošovi nepodarilo dostať do hry.

0-30

Aj Giron vie zahrať eso, tentokrát presne na stred.

0-15

Aktívnejší Gomboš si zaslúžil tento bod, lenže na sieti pokazil školácky volej.

6:5

6:5

6:5

Giron následne zahral forhend do siete a Gomboš získava ďalší veľmi dôležitý gem, ktorý ho dostáva do vedenia 6:5 v prvom sete.

A-40

Konečne výmena, v ktorej mohol Giron niečo vymyslieť, ale poslal dlhý bekhend a Gomboš má výhodu.

40-40

Gomboš pridáva v krátkom slede druhé eso na stred kurtu a je na zhode.

30-40

Potom Gomboš triafa eso a Giron sa nedokáže dostať na brejkbaloch do výmeny.

15-40

Pritlačené druhé podanie z rakety Gomboša, ktoré mu pomáha pri odvrátení prvého brejkbalu.

0-40

Ďalšie tri brejkbaly pre Girona prichádzajú po výmene, v ktorej poslal Giron loptičku do behu Gomboš a ten ju nezmestil do kurtu.

0-30

Gironovi stačila dobrá obrana z bekhendu a Gomboša znova zradil forhend, ktorý poslala do outu páska.

0-15

Forhend Gomboša je premenlivý a v tejto chvíli ho nepodržal, pretože z neho trafil sieť.

5:5

Gomboš sa nedostal do výmeny a Giron priamym bodom ukončuje desiaty gem, ktorý znamená vyrovnanie na 5:5.

0-40

Vo výmene od základnej čiary bol Gomboš nestabilný a nakoniec jeho forhend skončil ďaleko za základnou čiarou.

0-30

Eso von z kurtu bolo tretie pre Girona v zápase.

0-15

Podanie na udržanie v prvom sete začína Giron priamym bodom.

5:4

5:4

5:4

Nakoniec celkom jednoduchý gem pre Gomboša, ktorý sa skončil nepresnosťou z rakety Girona a slovenský tenista vedie v koncovke prvého setu 5:4.

40-15

Presné podanie na téčko, ktoré Giron nemal šancu vrátiť a jastrabie oko nepomohlo americkému tenistovi.

30-15

Dôležité podanie, ktoré Gomboš zahral na stred a dostáva sa do vedenia v geme.

15-15

Už tretia Gombošova dvojchyba znamená ľahký bod pre Girona.

15-0

Gomboš sa posnaží odpovedať na podaní a zahral dostatočne dlhý forhend, ktorý Giron odvrátil len do siete.

4:4

Gironovi stačilo v tomto geme len podanie a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.

0-40

Do tretice priamy bod pre podávajúceho amerického tenistu.

0-30

Teraz mal Gomboš lepšiu možnosť, ale trafil z returnu sieť.

0-15

Giron pritlačil podanie čo najviac k čiare a oplatilo sa, pretože Gomboš si s ním neporadil.

4:3

4:3

4:3

Znova skvelý agresívny a presný tenis z rakety Gomboša, ktorý zakončil gem víťazným forhendom k základnej čiare.

A-40

Skvelý forhend Gomboša, ktorý Giron nemal šancu ani zďaleka čo i len dobehnúť, preto sa slovenský tenista dostáva na výhodu.

40-40

Presné podanie, ktoré malo potrebnú rýchlosť a Giron ho nedostal na súperovu polovicu, preto nevyužil ani druhý brejkbal.

30-40

Slovenský tenista trochu zariskoval a prešiel na sieť, ale na nej predviedol suverénny volej, takže prvú šancu odvrátil s prehľadom.

15-40

Gomboš triafa opäť sieť len z druhého úderu, pretože jeho forehand sa nedostal na druhú stranu a Giron má ako prvý brejkbaly.

15-30

Ďalšia z dlhých výmen od základnej čiary, v ktorej nikto nechcel pokaziť, ale nakoniec to bol Gomboš, ktorý trafil len sieť.

15-15

Potom však pridáva aj nešťastnú druhú dvojchybu.

15-0

Gomboš si pripisuje druhé eso v zápase na úvod siedme gemu.

3:3

Dlhšia výmena od základnej čiary končí nepresným bekhendom Gomboša, preto Giron vyrovnáva na 3:3.

15-40

Nevynútená chyba z rakety Gomboša znamená dva gembaly pre Girona.

15-30

Giron sa stále môže oprieť o dobré podanie, ktoré mu stále pomáha v dôležitých chvíľach.

15-15

Aspoň niečo končí v prospech Gomboša, ktorý získava druhú výmenu v tomto geme.

0-15

Giron získava prvý fiftín aj pri svojom treťom podaní.

3:2

3:2

3:2

Gomboš si drží podanie a vyhráva 3:2 v prvom sete.

40-0

Sú z toho hneď tri gembaly pre Gomboša.

30-0

Rýchly náskok, ktorý sa bude Gironovi ťažko doháňať.

15-0

Gomboš si na podaní pomáha dobrými podaniami, takže začína lepšie aj piaty gem.

2:2

Americký tenista si nakoniec zvládol podržať aj druhé podanie a vyrovnáva na 2:2.

30-40

Gem ešte nekončí a Gomboš sa dostáva Gironovi na dostrel.

15-40

Giron sa dostáva do vedenia v štatistike es, v ktorej vedie 2:1.

15-30

Až teraz dokázal Gomboš nájsť recept na prvé podanie Girona a vyhral výmenu.

0-30

Obidvaja hráči sa môžu oprieť o kvalitné podanie, takže Giron stále nestratil pri svojom podaní ani loptičku.

0-15

Prvé eso v zápase aj pre amerického tenistu.

2:1

2:1

2:1

Našťastie nepustil Girona na zhodu a Gomboš sa ujíma vedenia 2:1.

40-30

Gombošovi komplikuje tretiu hru dvojchyba, takže ani druhý gembal nevyužíva.

40-15

Až v tejto chvíli sme sa dočkali prvého fiftínu pre hráča na príjme, o ktorý sa postaral Giron.

40-0

Slovenský tenista sa rozbehol a dostáva sa na dosah k druhej čistej hre.

30-0

Ani teraz Giron nič nevymyslel a Gomboš si ide za ďalším jednoduchým gemom.

15-0

Dominancia na podaní pokračuje a Gomboš si pripisuje bod.

1:1

Americký tenista odpovedá rovnakou kartou a vyrovnáva na 1:1.

0-40

Veľmi rýchla práca aj pre Girona na svojom podaní, ktorý je blízko k čistej hre.

0-30

Zatiaľ žiaden z tenistov nemusel ísť cez druhé podanie a je to poznať, pretože hráči sa na returne nevedia presadiť.

0-15

Giron sa dočkal prvého víťazného fiftínu a na svojom podaní začína lepšie.

1:0

Gomboš využíva hneď prvú šancu a dostáva sa do vedenia 1:0.

40-0

Veľmi rýchly úvod, ktorý vychádza Gombošovi na výbornú a dostáva sa k trom gembalom.

30-0

Vzápäti prichádza eso.

15-0

Prvý bod na podaní Gomboša ide na konto slovenského hráča.

0:0

Vitajte pri sledovaní olympijského tenisového turnaja, v ktorom bude v prvom kole mužskej dvojhry reprezentovať slovenské farby okrem Lukáša Kleina aj Norbert Gomboš. Druhého menovaného čaká súboj s americkým tenistom Marcosom Gironom, ktorý je miernym favoritom aj kvôli lepšiemu postaveniu v rebríčku. Hrať sa však bude na tvrdom povrchu, čo je trochu neznáma pre oboch, pretože Giron hral naposledy ešte na tráve a Gomboš prišiel do Tokia z antukového turnaja v Bastade. Budeme však dúfať, že tieto podmienky budú viac vyhovovať Gombošovi, aj keď v jedinom vzájomnom zápase na tvrdom povrchu v hale v Rotterdame uspel Američan.

Norbert Gomboš: Slovenský tenista sa rýchlo musí preorientovať z antuky na tvrdý povrch, čo nie je nikdy jednoduché. Do prvého kola dostal celkom hrateľného súpera, takže musí sa na to pozerať z pozitívnej stránky. Nedá sa očakávať jednoduchý zápas pri premiére na olympijských hrách, ale snáď Gomboš predvedie jeden zo svojich lepších výkonov.

Marcos Giron: Americký tenista je na rebríčkovom maxime, takže asi nemôže byť v lepšom rozpoložení. Na Roland Garros dosiahol tento rok tretie kolo, čo je jeho grandslamové maximum. Naposledy sa predstavil na Wimbledone, kde vypadol v druhom s neskorším semifinalistom Hurkaczom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 07:00.