Novak Djokovič Srbsko
2 : 0
6:4 , 6:3
Alex Molčan Slovensko

Dnešné finále do veľkej miery rozhodla skúsenosť, keď Djokovič si počkal na slabé chvíľky Molčana. Celkovo však na podaní nepredviedol srbský tenista dobrý výkon, pretože ho v zápase stratil až štyrikrát. Lenže všetko kompenzoval svojim kvalitným returnom a Molčanovi dnes zobral svoje podanie až šesťkrát. To mu stačilo na víťazstvo v dvoch setoch, ale pre Molčana hlavne škoda, že v prvom sete dvakrát nedokázal potvrdiť náskok brejku. Aj tak dnes predviedol kvalitný výkon, ktorý bohužiaľ nestačil na takú legendu akou je Novak Djokovič. Molčan vo veku 23 rokov ukázal perspektívu a nám zostáva len veriť, že sa na okruhu ATP bude presadzovať čoraz viac. S konštatovaním, že Novak Djokovič zvládol generálku pred Roland Garros a vyhral domáci turnaj v Belehrade, sa s vami lúčim a prajem vám ešte príjemnú sobotu!

Koniec zápasu

6:3

Ale Molčanov bekhend skončil v sieti a Djokovič sa teší z tretieho titulu v Belehrade, keď Alexa Molčana vo finále porazil po setoch 6:4 a 6:3!

40-15

Prvý ešte nevyužíva, lebo nezvládol volej na sieti.

40-0

Djokovič má tri mečbaly, keď zahral forehand do otvorenej časti kurtu!

30-0

Pripravený útok srbského tenistu a Djokovič ho zakončil na sieti smečom.

15-0

Chyba Molčana z bekhendu a Djokovičovi chýbajú len tri loptičky.

5:3

Parádna defenzíva zlomila Molčana v tejto výmene, ktorý zahodil na sieti jednoduchý volej a Djokovič bude podávať na víťazstvo za stavu 5:3.

A-40

Ale Djokovič zahral víťazný forehand von z kurtu, takže má druhý brejkbal.

40-40

Molčan triafa eso na stred vo veľmi kľúčovej chvíli a brejkbal odvracia.

40-30

Výborná hra od Djokoviča na sieti, ktorého lob dostal Molčana do nezvládnuteľnej situácie a svetová jednotka má možno kľúčový brejkbal.

30-30

Teraz sa pokúsil o skrátenie Djokovič, ale slovenského tenistu tiež zachránila sieť.

30-15

Srbský tenista sa udržal vo výmene a Molčanovo skrátenie skončilo len v sieti, takže šanca pre Djokoviča.

15-15

Dobrá odpoveď slovenského tenistu vďaka presnému skráteniu, ktoré Djokovič nedokázal vrátiť.

15-0

Djokovič začína lepšie gem na returne, pretože Molčanov forehand bol dosť nepresný.

4:3

Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

4:3

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3

Lenže druhú šancu Molčan využíva odvážnym bekhendom presne do rohu a znižuje na 3:4 v druhom sete.

30-40

Pekné zakončenie od Djokoviča na sieti, ktorý odvracia prvú šancu Molčana.

15-40

Ani tento bekhend Djokoviča sa nezmestil do kurtu a Molčan má dva brejkbaly.

15-30

Dlhý forehand od Djokoviča a Molčanovi sa prvýkrát otvára šanca na returne v druhom sete.

15-15

Presný tenis od Molčana, ktorý zahral víťazný bekhend po lajne.

15-0

Djokovič začína svoje podanie na potvrdenie brejku esom na téčko.

4:2

Molčan zariskoval, ale jeho bekhend po čiare nebol presný a Djokovič vedie 4:2 v druhom sete.

A-40

Molčanov forehand letel do outu, čo potvrdil empajrový rozhodca a Djokovič má brejkbal.

40-40

Opäť sme na zhode, lebo Djokovič znova vystihol vhodný moment na dropshot.

40-A

Výhoda pre slovenského tenistu, keďže Djokovič zahral v dôležitej chvíli nevynútenú chybu z forehandu.

40-40

Krásnu dlhú výmenu rozhodol pre seba Djokovič skrátením, ktoré Molčan dobehol, ale nedostal cez sieť a je tu zhoda.

30-40

Ani druhý nie je premenený, keďže Molčanov forehand skončil v sieti.

15-40

Prvý nevyužíva, pretože Djokovič zahral víťazný forehand po čiare.

0-40

Djokovič sa dostal na sieť, ale tam pokazil ľahký volej a Molčan má tri gembaly.

0-30

Úspešný kraťas a aj toto podanie Molčana vyzerá nádejne.

0-15

Pekné obhodenie Djokoviča na sieti, ktoré dokázal Molčan zo svojho bekhendu.

3:2

3:2

3:2

Víťazný forehand von z kurtu a Djokovič zahral druhú čistú hru na podaní za sebou, takže vedie 3:2 v druhom sete.

40-0

Molčan na returne v druhom sete nemá šancu, tentokrát jeho dobiehaný forehand skončil v sieti.

30-0

Pripravený útok svetovej jednotky a na sieti presná smeč.

15-0

Piaty gem začína Djokovič na podaní bodom, pretože Molčan zahral nevynútenú chybu do siete.

2:2

Nepresný forehand Djokoviča, takže Molčan drží krok a vyrovnáva na 2:2.

30-40

Djokovič predviedol svoju gymnastiku, lenže jeho defenzívny úder nedostal do kurtu.

30-30

Aj druhýkrát za sebou chyba z forehandu Molčana, ktorá ho dostáva pod tlak na podaní.

15-30

Ale forehand len do siete od Molčana, takže tento gem nebude tak jednoduchý.

0-30

Dobré skrátenie hry, proti ktorému nemal srbský tenista nárok.

0-15

Bekhend Djokoviča padol asi presne na lajnu, ale potom už Molčan poslal víťazný bekhend cross.

2:1

2:1

2:1

Tentokrát sa Djokovičovi darí, pretože priamy bod ukončil tento gem a je vo vedení 2:1 v druhom sete.

40-0

Molčan poslal return do siete a Djokovič je blízko k čistej hre na podaní.

30-0

Nevynútená chyba z forehandu Molčana, takže ani tento gem na returne nevyzerá preňho nádejne.

15-0

Výborný defenzívny forehand od Djokoviča, ktorý vytiahol proti smeču Molčana a priniesol mu fiftín.

1:1

Na záver druhého gemu zahral Djokovič nepresný forehand, takže je vyrovnané 1:1.

30-40

Dôležitý bod pre Molčana, ktorého útok zakončený smečom znamená gembal.

30-30

Rýchle nohy Djokoviča boli v akcii a na sieti si už situáciu postrážil.

15-30

Aplauz domáceho publika, pretože tentokrát Djokovič zahral forehand presne na lajnu.

0-30

Pokus Djokoviča ukončiť výmenu forehandom po lajne bol ambiciózny, ale chýbala presnosť.

0-15

Zlý odskok pomohol Molčanovi, lebo Djokovičov forehand nemal šancu na úspech.

1:0

Ale druhý gembal je využitý vďaka ďalšiemu priamemu bodu a Djokovič sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete.

40-15

Čistá hra to nebude, keďže Djokovičov forehand po lajne bol dlhý.

40-0

Ľahký gem na podaní Djokoviča pokračuje, pretože si svetová jednotka pomohla priamym bodom.

30-0

Páska nadvihla loptičku a Molčan chcel zaútočiť, lenže jeho finálny forehand nebol presný.

15-0

Djokovič otvára druhý set víťazným forehandom von z kurtu.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Novak Djokovič.

0:0

Aj keď Molčan zobral Djokovičovi podanie až trikrát, tak o svoje prišiel ešte o jedenkrát viac, preto prvý set prehral. Dvakrát bol vo výhode brejku, ale ani raz ho nepotvrdil, čo boli rozhodujúce momenty tohto setu.

0:0

6:4

A set je na konci po tom, čo Djokovičovi vyšiel útok a smeč, takže prvý set vyhral pomerom 6:4.

A-40

Dôležitá výmena Molčanovi nevyšla, keď jeho bekhend letel až za základnú čiaru a Djokovič má predsa len setbal.

40-40

Sme na zhode, lebo Djokovič sa aktívnou hrou dostal do tlaku, ktorému sa Molčan už neubránil.

30-40

Dokonca víťazný forehand do protipohybu Djokoviča a Molčan má gembal.

30-30

Dlhý forehand od Djokoviča a Molčan sa dostáva z najhoršieho.

30-15

Aspoň v tejto chvíli pomohla Molčanovi skrátenie, keďže Djokovič už na sieti nedokázal uspieť.

30-0

Srbský tenista je už len dve loptičky od víťazstva v prvom sete, pretože Molčanov slajzovaný defenzívny úder neprešiel cez sieť.

15-0

Molčan je pri svojom podaní pod tlakom a začal tento gem bekhendom do siete.

5:4

5:4

5:4

Neúspešné skrátenie Djokoviča a Molčan ešte v prvom sete žije, keď sa mu podarilo znížiť na 4:5.

15-40

Aj teraz prestrelený forehand po lajne od Djokoviča a Molčan má ešte dva zachraňujúce brejkbaly.

15-30

Malá šanca ešte žije, lebo Djokovičov bekhend cross skončil v oute,

15-15

Lenže Molčan nedokáže vo výmenách nič vymyslieť a viac chybuje, tentokrát forehand nezmestil do kurtu.

0-15

Už tretia dvojchyba Djokoviča mu komplikuje začiatok jeho úlohy vyhrať prvý set.

5:3

Ale v tejto výmene našiel Molčan z bekhendu len sieť a Djokovič bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:3.

40-30

Podanie pomohlo Molčanovi, ktorý už mohol prvý brejkbal odvrátiť víťazným forehandom.

40-15

Djokovič si skúsene otvoril výmenu a zaútočil z forehandu, čo mu prináša možno dva rozhodujúce brejkbaly.

30-15

Veľmi dlhá výmena od základnej čiary, keď nechcel ani jeden riskovať, ale nakoniec Molčanov bekhend doletel až za základnú čiaru.

15-15

Škoda tejto loptičky, keď Molčan bol dostatočne rýchly, ale na sieti neuspel z bekhendu.

0-15

Dobré podanie Molčana a Djokovičov bekhend sa nedostal do kurtu.

4:3

4:3

4:3

Prvé eso v zápase na stred už túto hru končí a Djokovič je vo vedení 4:3 v prvom sete.

40-30

Ale páska nechce, aby siedmy gem ešte skončil, lebo Djokovičov forehand poslala do outu.

40-15

V dlhších výmenách sa Djokovič postupne dostáva čoraz viac k bodom, tentokrát vydržal a Molčan netrafil forehand po čiare.

30-15

Nekompromisný Djokovič na sieti, keď zahral na rozdiel od prvého gemu úspešnú smeč.

15-15

Ale priamy bod ju rýchlo odčinil a dáva ľahký bod Djokovičovi.

0-15

Druhá dvojchyba v zápase od Djokoviča na začiatok siedmeho gemu.

3:3

Aj teraz si Djokovič berie ihneď stratené podanie späť, pretože na sieti zahral víťazný forehand a Molčan zahodil druhú veľkú šancu v tomto finále.

40-15

Ďalšia výmena od základnej čiary, ktorú Molčan zakončil bekhendom do outu a Djokovič má dva brejkbaly.

30-15

Avšak tento gem sa už nevyvíja pre Molčana dobre, lebo jeho bekhend nebol presný.

15-15

Konečne Djokovič ukázal svoju extratriedu v tomto finále, najprv neskutočne dobehol skrátenie a potom už mal na rakete ľahký volej.

0-15

Molčan chce tento brejk potvrdiť, začína dobrým prechodom na sieť a následným smečom.

2:3

2:3

2:3

Svetová jednotka sa rozhodla zariskovať taktikou servis-volej, ale práve volej v ťažkej pozícii Djokovič nezvládol a Molčan je opäť vo vedení s výhodou brejku, tentokrát 3:2!

15-40

Djokovičovi sa nepodarilo vyriešiť ideálne situáciu na sieti a jeho bekhend sa nezmestil do kurtu, takže Molčan má znova dva brejkbaly!

15-30

Škoda dlhého forehandu, ale Molčan je stále blízko k brejkbalom, takže určite bude bojovať.

0-30

Tak to je neuveriteľné ako si Molčan vychutnáva Djokoviča kraťasmi, predviedol to aj v poslednej výmene.

0-15

Zmena rytmu vo výmenách zatiaľ na Djokoviča platí, pretože aj keď dobehol dropshot, tak zahral len do siete.

2:2

Teraz už nezaváhal a využíva hneď prvý gembal pekným skrátením, takže prvýkrát si drží podanie a vyrovnáva na 2:2.

15-40

Pekné zakončenie výmeny na sieti víťazným bekhendom od Molčana, takže znova je blízko k podržaniu si podania.

15-30

Trochu tvrdšia hra od Molčana, ktorý si tak vynútil chybu Djokoviča.

15-15

A o to isté sa pokúsil Molčan v ďalšej výmene, ale pokus dopadol rovnako neúspešne ako pred chvíľou.

0-15

Séria Djokoviča sa zastavila, keďže jeho kraťas v tomto prípade neprešiel na druhú stranu.

2:1

2:1

2:1

Na koniec tohto gemu opäť priamy bod, celkovo ôsmy fiftín za sebou pre Djokoviča, ktorý je už vo vedení 2:1 v prvom sete.

40-0

Vyzerá to na čistú hru, pretože Djokovič si pomáha tvrdým podaním.

30-0

Srbský tenista je na vlne, tentokrát zahral prvé úspešné skrátenie, ktoré sa mu darilo aj včera proti Martinovi.

15-0

Postupne sa Djokovič dostáva do zápasu a Molčan začína chybovať, aj teraz prestrelil forehand.

1:1

V hre od základnej čiary bol trpezlivejší Djokovič, keďže Molčan vyhodil bekhend a je žiaľ vyrovnané 1:1.

A-40

Aj tretí fiftín v rade pre Djokoviča, ktorý má prvý brejkbal po ďalšom víťaznom údere z forehandu.

40-40

Opäť bol Molčan pod tlakom hneď od returnu Djokoviča, ktorý dokázal zahrať víťazný forehand.

30-40

Teraz sa už nedokázal ubrániť tlaku svetovej jednotky a Djokovič si prišiel na sieť pre jednoduchý volej.

15-40

Ale potom opäť dobré dokonca druhé podanie a Molčan je blízko k potvrdeniu brejku.

15-30

Prvá nevynútená chyba od Molčana v zápase, keďže jeho bekhend zastavila sieť.

0-30

Ďalšie výborné podanie a Djokovičov return z bekhendu bol nepresný.

0-15

Je potrebné potvrdiť brejk a Molčan začína priamym bodom.

0:1

Molčan sa rozhodol zaútočiť a urobil veľmi dobre, pretože jeho forehand po lajne Djokovič už nedobehol a máme tu prvý brejk pre slovenského tenistu!

15-40

Tak to bola fantastická obrana od Molčana a Djokovič potom nepochopiteľne poslal smeč len do siete, takže prvé brejkbaly pre slovenského tenistu!

15-30

Ale prvá zbytočná dvojchyba prináša nádejný stav pre Molčana.

15-15

Dobrá hra od Djokoviča na sieti, ktorý si vychutnal Molčana a zakončil pekným stop-volejom.

0-15

Prvá výmena končí bodom pre Molčana, ktorému pomohla nevynútená chyba Djokoviča z forehandu.

0:0

Žreb vyhral Djokovič a vybral si podanie, takže už nás čaká len krátka predzápasová rozohrávka a môžeme ísť na finále.

Vitajte pri sledovaní finálového zápasu na turnaji ATP v Belehrade, v ktorom má Slovensko zastúpenie vďaka úžasným výkonom Alexa Molčana počas celého týždňa. Okrem toho, že si pripísal prvé víťazstva na okruhu ATP, tak dokráčal z kvalifikácie až do finále, kde ho čaká najlepší tenista súčasnosti Novak Djokovič. Ak chce svetová jednotka tretí titul z Belehradu, tak musí v posledných dvoch zápasoch zdolať slovenských tenistov. Včera sa mu to podarilo, ale až v troch setoch zvíťazil nad Martinom a dnes ho čaká nečakaný finalista 23-ročný Alex Molčan.

Novak Djokovič: Srbský tenista mal včera v semifinále problémy a dokonca si to odniesla aj jeho raketa, ktorú zničil po tom, čo Martin vyrovnal na 4:4 v druhom sete. Druhý set Martin dotiahol do víťazného konca, aj kvôli Djokovičovmu poľaveniu v koncentrácii. Takéto výpadky nemôže mať na Roland Garros, inak nemá šancu na zisk devätnásteho grandslamu.

Alex Molčan: Slovenský tenista prešiel do semifinále ako nôž maslom, keď si bez akéhokoľvek zaváhania poradil v hlavnej súťaži s Medjedovičom, Krstinom a Verdascom. Až včera v semifinále proti Delbonisovi musel otáčať nepriaznivý vývoj, keďže prehral prvý set. Manko brejku mal v druhom aj treťom sete, ale vždy sa z neho dostal a nakoniec sa tešil zo svojho životného úspechu, ktorým je finále proti Djokovičovi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.