Cyklistika

27.03.2021 o 15:15

Víťaz: Peter Sagan (SVK, Bora-Hansgrohe)

Štadión: Tarragona - Mataró, 194 km

To je odo mňa z tejto etapy pretekov Okolo Katalánska všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok soboty.

Šiesta etapa priniesla veľkú radosť slovenským fanúšikom cyklistiky, poďme ale postupne. Prakticky hneď po štarte etapy sa odtrhla skupinka šiestich jazdcov, keďže však jeden z nich pomerne rýchlo z úniku odpadol, tak sa ustálila v pätici. Jej členmi boli Harold Tejada (Kolumbia, Astana – Premier Tech), Dmitrij Strachov (Rusko, Gazprom-RusVelo), Matej Mohorič (Slovinsko, Team Bahrain – Victorious), Mattias Skjelmose Jensen (Dánsko, Trek – Segafredo) a Antoine Duchesne (Kanada, Groupama-FDJ). Táto pätica veľmi dobre spolupracovala a v jednu chvíľu mala viac ako štvorminútový náskok, pelotón (ktorý dlho viedol tím Bora-Hansgrohe) však tento únik kontroloval.

Etapa prebiehala veľmi pokojne, bez akýchkoľvek zaujímavých momentov a strata pelotónu na únik sa začala znižovať až zhruba 50 km pred cieľom, kedy výrazne pridali hlavne tímy Bora-Hansgrohe, AG2R Citroën Team a UAE Team Emirates (neskôr i Israel Start-Up Nation). Cca 23 km pred cieľom bol únik pätice jazdcov dostihnutý a ako posledný pretekár bol pelotónom pohltený Dmitrij Strachov, ktorý sa ešte pár kilometrov držal na čele pretekov. Pri následnom stúpaní na Alt El Collet zachytával Saganov tím všetky možné nástupy, paradoxne v zjazde mu ale unikol Rémi Cavagna, ktorý predviedol výbornú jazdu a napriek obrovskému tempu hlavného balíka sa udržal veľmi dlho v úniku.

Aj jeho nástup však bol pár kilometrov zlikvidovaný a napriek niekoľkým ďalším pokusom o únik skončila etapa (podľa očakávania) hromadným dojazdom. V ňom sa ukázal ako najrýchlejší jazdec Peter Sagan, ktorý nechal za sebou Daryla Impeyho a Juana Sebastiána Molana a došiel si pre svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne.

Priebežné poradie v súťaži o najlepšieho šprintéra:
 

 1. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL 16 bodov
 2. Adam Yates (IGD) GBR 10
 3. Lennard Kämna (BOH) GER 10


Priebežné poradie v súťaži o najlepšieho vrchára:
 

 1. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL 50 bodov
 2. Adam Yates (IGD) GBR 40
 3. Koen Bouwman (TJV) NED 33


Priebežné poradie v súťaži o najlepšieho jazdca do 25 rokov:
 

 1. João Almeida (DQT) POR 23:09:52 h
 2. Lucas Hamilton (BEX) AUS +27 s
 3. Harm Vanhoucke (LTS) BEL +47


Priebežné poradie v súťaži o najlepší tím:
 

 1. Ineos Grenadiers 69:27:16 h
 2. Team BikeExchange +36 s
 3. Movistar Team +9:13 min

Priebežné poradie po 6 etapách:

 1. Adam Yates (IGD) GBR 23:08:45 h
 2. Richie Porte (IGD) AUS +45 s
 3. Geraint Thomas (IGD) GBR +49
 4. Alejandro Valverde (MOV) ESP +1:03 min
 5. Wilco Kelderman (BOH) NED +1:03
 6. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL +1:04
 7. João Almeida (DQT) POR +1:07
 8. Hugh John Carthy (DQT) GBR +1:20
 9. Sepp Kuss (TJV) USA +1:29
 10. Simon Yates (BEX) GBR +1:32


72. Roman Kreuziger (GAZ) CZE +42:24
83. Jan Hirt (IWG) CZE +52:06
122. Josef Černý (DQT) CZE +1:11:37 h
130. Peter Sagan (BOH) SVK +1:18:21

Výsledky 6. etapy:

1. Peter Sagan (BOH) SVK 4:23:18 h
2. Daryl Impey (ISN) RSA +0 s
3. Juan Sebastián Molano (UAD) COL +0
4. Reinardt Janse (TQA) RSA +0
5. Alexander Kamp (TFS) DEN +0
6. Clément Venturini (ACT) FRA +0
7. Max Kanter (DSM) GER +0
8. João Almeida (DQT) POR +0
9. Michael Valgren (EFN) DEN +0
10. Maxim Van Gils (LTS) BEL +0

93. Josef Černý (DQT) CZE + 18 s
120. Jan Hirt (IWG) CZE +2:02 min
131. Roman Kreuziger (GAZ) CZE +4:35

Cieľ

Na druhom mieste skončil Daryl Impey (Israel Start-Up Nation), tretí skončil Juan Sebastián Molano (UAE Team Emirates). Pre Sagana je táto výhra prvou v tejto sezóne, prvou od 10. etapy Giro d'Italia 2020 (v októbri 2020) a celkovo jeho 115. v kariére.

Cieľ

Sagan šiel do záverečných stoviek metrov z piateho miesta a začal špurtovať o niečo neskôr ako Impey pred ním. Nakoniec ale slovenský cyklista odhadol situáciu správne, v závere mu zostalo viac síl a okolo Impeyho a ďalších konkurentov sa prehnal k víťazstvu v dnešnej etape pretekov Okolo Katalánska!

0,5 km

Jeden z jazdcov Euskaltel – Euskadi vyrazil do úniku a za ním sa tlačí Kanter. Peter Sagan sa nachádza v skupinke jazdcov v čele.

1 km

Najlepšie sa zoradil tím Ineos Grenadiers, ostatné tímy sa ale nedokážu úlne sformovať do „vláčikov“ a bude nás tak čakať zrejme veľký chaotický špurt.

1,5 km

V prudkej zákrute doprava sa „vláčiky“ tímov trochu potrhali, na čele sa ale stále nachádzajú rovnaké tímy.

2 km

Cyklisti práve prichádzajú do cieľového mesta Mataró. Na čele pelotónu je Ineos Grenadiers, za ktorým sa nachádza Bora-Hansgrohe.

3 km

Na čelo hlavného balíka sa tlačí i tím Trek – Segafredo. Na ľavej strane pelotónu si medzitým pripravuje svoj „vláčik“ tím Deceuninck – Quick-Step.

4 km

V pelotóne sa už tvoria „vláčiky“ jednotlivých tímov, ktoré sa pripravujú na špurtérsky záver. Podľa postavenia Petra Sagan vo „vláčiku“ Bora-Hansgrohe sa zdá, že špurtovať o víťazstvo v etape bude za tento tím práve on.

5 km

Bora-Hansgrohe spolu s tímom UAE Team Emirates preberá iniciatívu, k nim sa na čelo hlavného balíka tlačí i tím Deceuninck – Quick-Step.

6 km

Tímy sa tak na čele pelotónu pripravujú na hromadný dojazd etapy. Na ňom sa v tejto chvíli striedajú hlavne tímy Bora-Hansgrohe, Ineos Grenadiers a UAE Team Emirates.

7 km

Únik Cavagnu sa skončil a francúzsky cyklista po tom, čo ho dostihol pelotón vedený tímom Bora-Hansgrohe sa okamžite začal prepadávať dozadu.

8 km

Bora-Hansgrohe sa takmer kompletne pretlačila na čelo pelotónu a naďalej zvyšuje tempo hlavného balíka, Cavagna je ale stále o niekoľko desiatok metro pred ním.

9 km

UAE Team Emirates spolu s Bora-Hansgrohe pokračujú vo svojej práci a veľmi pomaly, doslova po metroch sa doťahuje k unikajúcemu Cavagnovi.

10 km

Cavagnu síce má pelotón na dohľad, stále sa ale k nemu zatiaľ nedokáže dotiahnuť. Jeho náskok sa počíta skôr na desiatky, než na stovky metrov.

11 km

Na čelo pelotónu sa posunul tím UAE Team Emirates, ktorý diktuje veľmi vysoké tempo. Napriek tomu je s malým náskokom pred pelotónom stále Rémi Cavagna.

12 km

Náskok Rémiho Cavagnu sa v technickom zjazde z Alt El Collet pomaly zvyšuje a pre Bora-Hansgrohe, ktorá pelotón vedie, sa jedná zrejme o kritický moment dnešnej etapy.

13 km

V zjazde pelotón dostihol Gesberta, vzápätí sa ale odtrhol Cavagna, ktorý si vypracoval už celkom solídny náskok.

13,8km

Gesbert vyhral horskú prémiu, jeho náskok je ale minimálne a pelotón ho zrejme v zjazde bez väčších problémov dostihne.

14 km

Saganov tím zlikvidoval únik tejto štvorice, prakticky okamžite ale vyrazil z druhej strany pelotónu do ďalšieho útoku Elie Gesbert.

15 km

Z Knoxom vyrazila z hlavného balíka ďalšia trojica pretekárov vrátane Wouta Poelsa. Za nimi vyrazila hlavne Bora-Hansgrohe, ktorá vedie pelotón.

16 km

Z pelotónu vyrazil do útoku James Knox (Deceuninck – Quick-Step).

17 km

Cyklisti začínajú takmer trojkilometrové stúpanie na Alt El Collet, ktoré má priemerný sklon 3 %.

18 km

Pelotón dostihol i posledného cyklistu z pôvodne päťčlenného úniku Dmitrija Strachova. Pred stúpaním na Alt El Collet sú všetci jazdci v jednom veľkom balíku, ktorého tempo diktuje Movistar.

19 km

Na čelo hlavného balíka sa totiž dostal Movistar, ktorý tempo pelotónu ešte viac zrýchil. Strachovov náskok už jen len 10 sekúnd a pre pelotón je ruský cyklista doslova za najbližšou zákrutou.

20 km

Až teraz začína náskok ruského cyklistu Dmitrija Strachova klesať. Tesne pred začiatkom stúpania na záverečný kopec dnešnej etapy Alt El Collet je už len 15 sekúnd.

21 km

Strachov však zatiaľ ide veľmi dobre a jeho náskok výraznejšie neklesá napriek tomu, že pelotón ide už veľmi vysokým tempom.

22 km

Pelotón práve teraz pohltil štvoricu Mohorič, Tejada, Jensen, Duchesne, ktorá strávila v úniku zhruba 165 km. Mohorič sa dokonca zapojil do stíhania unikajúceho Strachova.

23 km

Dmitrij Strachov (Gazprom – RusVelo) sa ako jediný z cyklistov v úniku odmietol zmieriť s tým, že by ho mal pelotón dostihnúť a vyrazil dopredu z úniku. Svoj náskok pred pelotónom navýšil na takmer 30 sekúnd.

25 km

Strata pelotónu je už menej ako 20 sekúnd a na únik stráca posledných cca 300 metrov.

26 km

Cyklisti prechádzajú posledným bodom, kde dostávajú občerstvenie pred koncom etapy. Strata pelotónu, v ktorom sa bezpečne nachádza i Peter Sagan je menej ako pol minúty.

27 km

Tempo na čele pelotónu začal diktovať tím Israel Start-Up Nation a odstup na vedúcu skupinku klesol už len na zhruba 30 sekúnd. Hlavný balík už má na únik na dohľad.

28 km

Na čelo pelotónu sa v tejto chvíli pretlačil AG2R Citroën Team, ktorý nasleduje tím Israel Start-Up Nation.

29 km

Už je viac-menej jasné, že ak sa nič nepredvídateľné nestane, tak uvidíme hromadný dojazd etapy. Náskok úniku je cca 50 sekúnd a každým kilometrom sa znižuje.

30 km

Aktuálny stav:

Na čele je únik tvorený piatimi cyklistami:

 • Harold Tejada (Kolumbia, Astana – Premier Tech), strata v celkovom hodnotení +25:58 min
 • Dmitrij Strachov (Rusko, Gazprom-RusVelo) + 35:49 min
 • Matej Mohorič (Slovinsko, Team Bahrain – Victorious) + 36:21 min
 • Mattias Skjelmose Jensen (Dánsko, Trek – Segafredo) +40:02 min
 • Antoine Duchesne (Kanada, Groupama-FDJ) +1:08:58 h.


Všetci českí cyklisti a i Peter Sagan sa nachádzajú v pelotóne, ktorý stráca v tejto chvíli na únik zhruba +55 s.

31 km

Až teraz pelotón opäť zrýchlil a konečne dostal stratu na únik pod jednu minútu. Na dlhej rovine po výjazde z okruhu má vedúcu skupinku dokonca priamo pred sebou na dohľad.

33 km

Cyklisti už vyšli z okruhu F1, meniť tempo ale akoby sa im stále nechcelo. Etapa sa tak pomalým tempom začína blížiť do záverečnej fázy…

35 km

Časť etapy na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya pripomína skôr vyhliadkovú jazdu ako preteky. Strata pelotónu sa vôbec nemení a nezdá sa ani, že by práve tu chcel sťahovať odstup na jazdcov v úniku.

36 km

Šprintérsku prémiu na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya vyhral Antoine Duchesne, druhý skončil Dmitrij Strachov a ako tretí ňou prešiel Harold Tejada. Ani tentokrát sa ale žiadny šprint nekonal a jazdci prémiou prešli pri tom, ako sa striedali na čele skupinky.

37 km

Náskok úniku sa dokonca mierne zvýšil na 1:15 min. Niekoľko tímov vrátane tímu Bora-Hansgrohe sa teraz strieda na čele pelotónu.

39 km

Strata pelotónu na vedúcu skupinku je cca 850 metrov a časovo sa opäť ustálila na úrovni nad jednou minútou.

40 km

Náskok vedúcej skupinky sa opäť začína znižovať a už je len tesne nad 1 minútou. Pelotón má na tomto okruhu možnosť vidieť v diaľke pretekárov v úniku.

41 km

Pretekári prichádzajú na Circuit de Barcelona-Catalunya, ktorý je súčasťou dnešnej etapy. Na tomto okruhu sa koná každoročne Veľká cena Španielska.

43 km

Pelotón trochu spomalil a zrejme nechce tak rýchlo dostihnuť pretekárov v úniku. Jeho náskok sa ustálil na zhruba 1:15 min. Peter Sagan a i trojica českých cyklistov sa nachádzajú bezpečne v hlavnom balíku.

45 km

Pretekári v úniku síce naďalej vzorne spolupracujú, ich náskok je ale už len cca 1:15 min.

46 km

Vedúca skupinka už má náskok len tesne nad 1:30 min. Tempo pelotónu naďalej diktuje Bora-Hansgrohe, čo môže naznačovať ambície tímu Petra Sagana v dnešnej etape.

47 km

Jedným z týchto cyklistov je Thomas De Gendt, ktorý je v tejto chvíli úplne posledným pretekárom v pelotóne.

48 km

Náskok úniku prvýkrát od úvodu etapy klesol pod 2 minúty. Pelotón zrýchlil už na takú úroveň, že sa zdá, že niektorí cyklisti na jeho konci majú problém sa v ňom udržať.

50 km

Náskok vedúcej skupinky sa začína rýchlejšie znižovať. Na posledných dvoch kilometroch stiahol hlavný balík takmer 20 sekúnd a nezdá sa, že by mal v dohľadnej dobe spomaliť.

52 km

Po tejto krátkej prestávke sa však strata pelotónu opäť začína znižovať. V tejto chvíli už je menej ako 2:30 min. Etapa ale zatiaľ prebieha veľmi pokojne bez akýchkoľvek dramatických zvratov.

54 km

AG2R Citroën Team sa pripojil k tímu Bora-Hansgrohe na čele pelotónu, znižovanie náskoku vedúcej skupinky sa ale v posledných minútach prakticky zastavilo. Odstup úniku sa pohybuje cca okolo 2:40 min.

57 km

Máme za sebou tretiu hodinu dnešnej etapy. Kvôli stúpaniu na Port d'Ullastrell klesla priemerná rýchlosť na 44,5 km/h.

58 km

Tempo pelotónu ešte viac zvyšuje Bora-Hansgrohe, ktorá sa posunula na úplné čelo hlavného balíka. Náskok jazdcov v úniku klesol pod 2:45 min.

61 km

Strata pelotónu klesla na 2:50 min a pelotón naďalej zvyšuje svoje tempo.

62 km

Náskok úniku sa naďalej pomaly znižuje a už je takmer presne na 3 minútach. Pelotón zaostáva za vedúcou skupinkou o zhruba 2 km.

65 km

Náskok pretekárov v úniku, ktorí spolupracujú ako z cyklistickej učebnice, sa po sekundách znižuje, stále ale dosahuje viac ako 3 minúty. Na čele pelotónu sú v tejto chvíli štyri tímy, ktoré diktujú tempo – UAE Team Emirates, Bora-Hansgrohe, Euskaltel-Euskadi a Team DSM.

70 km

Aktuálny stav:

Na čele je únik tvorený piatimi cyklistami:

 • Harold Tejada (Kolumbia, Astana – Premier Tech), strata v celkovom hodnotení +25:58 min
 • Dmitrij Strachov (Rusko, Gazprom-RusVelo) + 35:49 min
 • Matej Mohorič (Slovinsko, Team Bahrain – Victorious) + 36:21 min
 • Mattias Skjelmose Jensen (Dánsko, Trek – Segafredo) +40:02 min
 • Antoine Duchesne (Kanada, Groupama-FDJ) +1:08:58 h.


Všetci českí cyklisti a i Peter Sagan sa nachádzajú v pelotóne, ktorý stráca na únik zhruba +3:30 min.

73 km

Giulio Ciccone (Trek – Segafredo) opustil preteky. S technickým problémami sa za pelotónom nachádza Ben Gastauer (AG2R Citroën Team).

84 km

Body na vrchole Port d'Ullastrell si taktiež rozdelili jazdci z úniku. Matej Mohorič získal tri body, Harold Tejada dva a Antoine Duchesne jeden.

86 km

Pretekári už stúpajú na najdlhšie stúpanie dnešnej etapy Port d'Ullastrell. Náskok úniku pred pelotónom sa zvýšil už na 4 minúty.

91 km

I ďalšia šprintérska prémia dopadla rovnako. Jazdci z úniku si rozdelili všetky body v poradí:

 1. Dmitrij Strachov (Gazprom-RusVelo)
 2. Mattias Skjelmose Jensen (Trek – Segafredo)
 3. Harold Tejada (Astana – Premier Tech)
100 km

Ďalších 40 km sa nestalo nič, čo by stálo za zmienku. Náskok jazdcov v úniku je takmer konštantne nad tromi minútami a ich priemerná rýchlosť za prvé dve hodiny etapy sa pohybovala okolo 46,6 km/h.

140 km

Na čelo pelotónu sa posunul tím UAE Team Emirates. Strata hlavného balíka na únik sa ustálila tesne nad tromi minútami.

147 km

Body a bonifikačné sekundy na prvej šprintérskej prémii v Saint Jaume dels Domenys získali jazdci z úniku. Tri bonifikačné sekundy a tri body získal prvý Dmitrij Strachov (Gazprom-RusVelo), dve bonifikačné sekundy a dva body druhý Harold Tejada (Astana – Premier Tech) a jednu bonifikačnú sekundu a jeden bod Mattias Skjelmose Jensen (Trek – Segafredo).

151 km

K dvom tímom, ktoré samy viac ako 20 km diktovali tempo hlavného balíka, sa posunul tím Euskaltel-Euskadi.

159 km

Náskok cyklistov v úniku sa dostal na úroveň 3:15 min.

173 km

Na čelo pelotónu sa postupne dostali tímy Bora-Hansgrohe a Team DSM, ktoré diktovali tempo hlavného balíka. Náskok pretekárov v úniku ale i tak postupne narástol až na takmer tri minúty.

186 km

Rýchlo po štarte sa odtrhla skupinka šiestich jazdcov, z ktorej neskôr odpadol Gavin Mannion (Rally Cycling). Zvyšným piatim pretekárom sa ale podarilo utiecť do úniku. Skupinku jazdcov v úniku tvoria:

 • Harold Tejada (Kolumbia, Astana – Premier Tech)
 • Dmitrij Strachov (Rusko, Gazprom-RusVelo)
 • Matej Mohorič (Slovinsko, Team Bahrain – Victorious)
 • Mattias Skjelmose Jensen (Dánsko, Trek – Segafredo)
 • Antoine Duchesne (Kanada, Groupama-FDJ)
Štart

Pred začiatkom etapy sa rozhodli z pretekov odstúpiť Rubén Fernández a José Herrada (obaja Cofidis). Pelotón tak pred štartom 6. etapy tvorí 144 pretekárov.

Štart

Skôr než začneme textový prenos si zhrňme doterajší priebeh etapy. Aktuálne pretekárom do cieľa ostáva zhruba 85 km.

Preview šiestej etapy

Etapa z Tarragony do Mataró v dĺžke 194 km je v itinerári tohtoročných pretekov Okolo Katalánska označená ako kopcovitá, profilovo by sa ale malo jednať o najľahšiu etapu tohto ročníka. Na zvlnenom teréne nie sú žiadne vyslovene náročné stúpania. Dve horské prémie:
 

 • Port d'Ullastrell – vrchol 84 km pred cieľom, dĺžka 10,4 km, priemerný sklon 3 %, maximálny sklon 7 %,

 • Alt El Collet – vrchol 13,8 km pred cieľom, dĺžka 2,9 km, priemerný sklon 3 %, maximálny sklon 5 %


sú označené len ako kopce 3. kategórie. Dá sa teda očakávať, že ak budú v pelotóne tímy, ktoré budú chcieť kontrolovať únik, tak dnešná etapa by mala skončiť hromadným dojazdom. Pre Petra Sagana a tím Bora-Hansgrohe, ktorý má pripraveného i Belgičana Jordiho Meeusa, sa tak naskytá veľká možnosť ovládnuť dnešnú etapu. Zabudnúť však nemôžeme ani na Nemca Maxa Kantera (Team DSM) či Kolumbijčana Juana Sebastiána Molana (UAE Team Emirates).

Zaujímavosťou dnešnej etapy je, že jej časť zhruba 35 km pred cieľom je tvorená okruhom Circuit de Barcelona-Catalunya, na ktorom sa koná každoročne Veľká cena Španielska.

Priebežné poradie v súťaži o najlepšieho šprintéra:
 

 1. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL 16 bodov
 2. Adam Yates (IGD) GBR 10
 3. Lennard Kämna (BOH) GER 10


Priebežné poradie v súťaži o najlepšieho vrchára:
 

 1. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL 50 bodov
 2. Adam Yates (IGD) GBR 40
 3. Koen Bouwman (TJV) NED 33


Priebežné poradie v súťaži o najlepšieho jazdca do 25 rokov:
 

 1. João Almeida (DQT) POR 18:46:34 h
 2. Lucas Hamilton (BEX) AUS +27 s
 3. Harm Vanhoucke (LTS) BEL +47


Priebežné poradie v súťaži o najlepší tím:
 

 1. Ineos Grenadiers 56:17:22 h
 2. Team BikeExchange +36 s
 3. Movistar Team +8:14 min

Priebežné poradie po 5 etapách:

 1. Adam Yates (IGD) GBR 18:45:27 h
 2. Richie Porte (IGD) AUS +45 s
 3. Geraint Thomas (IGD) GBR +49
 4. Alejandro Valverde (MOV) ESP +1:03 min
 5. Wilco Kelderman (BOH) NED +1:03
 6. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL +1:04
 7. João Almeida (DQT) POR +1:07
 8. Hugh John Carthy (DQT) GBR +1:20
 9. Sepp Kuss (TJV) USA +1:29
 10. Simon Yates (BEX) GBR +1:32


69. Roman Kreuziger (GAZ) CZE +37:49
87. Jan Hirt (IWG) CZE +50:04
128. Josef Černý (DQT) CZE +1:11:19 h
134. Peter Sagan (BOH) SVK +1:18:31

Vitajte pri on-line prenose zo šiestej etapy cyklistických pretekov Okolo Katalánska 2021 (Volta a Catalunya 2021). Etapa sa začne po 12:00, do cieľa by cyklisti mali prísť zhruba okolo 17:00. S naším textovým prenosom začneme zhruba o 15:15, kedy by malo jazdcom zostávať do cieľa cca 80 km.

Výsledky 6. etapy::
1. Peter Sagan (BOH) SVK 4:23:18 h
2. Daryl Impey (ISN) RSA +0 s
3. Juan Sebastián Molano (UAD) COL +0
4. Reinardt Janse (TQA) RSA +0
5. Alexander Kamp (TFS) DEN +0
6. Clément Venturini (ACT) FRA +0
7. Max Kanter (DSM) GER +0
8. João Almeida (DQT) POR +0
9. Michael Valgren (EFN) DEN +0
10. Maxim Van Gils (LTS) BEL +0
--------------------------------------------------------------
93. Josef Černý (DQT) CZE + 18 s
120. Jan Hirt (IWG) CZE +2:02 min
131. Roman Kreuziger (GAZ) CZE +4:35


Priebežné poradie po 6 etapách::
1. Adam Yates (IGD) GBR 23:08:45 h
2. Richie Porte (IGD) AUS +45 s
3. Geraint Thomas (IGD) GBR +49
4. Alejandro Valverde (MOV) ESP +1:03 min
5. Wilco Kelderman (BOH) NED +1:03
6. Jhoan Esteban Chaves (BEX) COL +1:04
7. João Almeida (DQT) POR +1:07
8. Hugh John Carthy (DQT) GBR +1:20
9. Sepp Kuss (TJV) USA +1:29
10. Simon Yates (BEX) GBR +1:32
---------------------------------------------------------------
72. Roman Kreuziger (GAZ) CZE +42:24
83. Jan Hirt (IWG) CZE +52:06
122. Josef Černý (DQT) CZE +1:11:37 h
130. Peter Sagan (BOH) SVK +1:18:21