8. Kasper Asgreen (DQT) DEN +0:26
  9. Michael Hepburn (BEX) AUS +0:27
  10. Tobias Ludvigsson (GFC) SWE +0:28

106. Peter Sagan (BOH) SVK + 1:26

Celkovým víťazom sa stáva Tadej Pogačar, ktorý nadelil druhému Woutovi van Aertovi 63 sekúnd. Slovinec získal aj zelený dres, kde vyhral o 4 body pred Madsom Würtzvom Schmidtom. Do tretice ide dres Pogačarovi. Tentokrát biely, kde vyhral pred Eganom Arleyom Bernalom Gomezom o viac než štyri minúty. Cyklámenový dres získal o 13 bodov pred Pogačarom Belgičan Wout van Aert.

Siedma a zároveň posledná etapa cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico je úspešne za nami. S najrýchlejším časom bol dlho Stefan Küng, ale predposledný pretekár ho prekonal o šesť sekúnd. Preto sa dnešný víťazom stáva Wout van Aert, ktorý vyhral prvú a aj poslednú etapu tohto ročníka. Tadej Pogačar prišiel so štvrtým najrýchlejším časom a o modrý dres pre celkového víťaza tak neprišiel. Peter Sagan skončil v dnešnej časovke na 106. mieste so stratou 1:26 minúty na víťaza z Belgicka. České trio Hirt, Vakoč a Kreuziger skončilo na 96., 133., respektíve na 145. mieste. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.

Koniec

Siedma etapa sa skončila.

Cieľ

Tadej Pogačar preťal cieľovú čiaru so stratou necelých 13 sekúnd, a preto dnes skončí štvrtý. Modrý dres pre celkového víťaza mu však zostáva!

Cieľ

Belgičan Wout van Aert je novým lídrom! Bol rýchlejší o viac ako šesť sekúnd od Stefana Künga. Uvidíme, čo na to Tadej Pogačar.

Cieľ

Mikel Landa Meana prišiel do cieľa s viac než minútovou stratou, čo ho zaradilo až do ôsmej desiatky.

Cieľ

Kolumbijec Egan Arley Bernal Gomez neskončí dnes na lepšom ako 51. mieste.

Cieľ

Tim Wellens sa nevtesnal do druhej desiatky a končí až v tej tretej. Aktuálne je z toho 24. miesto.

Cieľ

João Almeida predviedol výbornú jazdu a so stratou 18-tich sekúnd je priebežne piaty!

Štart

Wout van Aert je už na trati. O pár sekúnd vyštartuje aj Tadej Pogačar.

Cieľ

Vincenzo Nibali je v cieli na 32. priečke. Akurát vyštartoval Mikel Landa Meana.

Cieľ

Marc Soler prišiel do cieľa na priebežnom 55. mieste. Stratil bez mála 52 sekúnd.

Štart

Na trati je už Vincenzo Nibali. Po ňom vyštartujú Bardet, Almeida,Wellens, Fabbro, Bernal Gomez, Landa, van Aert a Pogačar.

Cieľ

Pavel Sivakov sa so stratou cez 40 sekúnd nevtesnal do prvej dvadsiatky.

Cieľ

Geraint Thomas má zatiaľ ôsmy najrýchlejší čas.

Cieľ

Cieľovú čiaru preťalo už 117 pretekárov. Posledný štartuje zhruba o pol hodinu.

Cieľ

V cieli je už viac než sto pretekárov. Roman Kreuziger je momentálne na 90. mieste, Petr Vakoč je na 79. priečke, Peter Sagan je na 61. pozícii. O päť miest je lepší Jan Hirt.

Cieľ

Začíname sa čoraz viac pohybovať na popredných miestach. Simmons ide na 19. miesto, Castroviejo o šesť priečok za ním.

Cieľ

Kasper Asgreen je napokon priebežne piaty, pretože stratil dvadsať sekúnd.

Cieľ

Benjamin Thomas atakoval čas Stefana Künga, ale napokon ide s desaťsekundovou stratou na tretie miesto.

Cieľ

Portugalčan Nelson Oliveira sa so stratou pol minúty zaradí na deviate miesto.

Cieľ

Filippo Ganna nepríjemne atakoval Künga, ale napokon bol v cieli pomalší o päť sekúnd.

Cieľ

Bettiol sa na poste víťaza dlho nezdržal. Stefan Küng bol od neho rýchlejší o 12 sekúnd, a teda aktuálny líder má čas 11 minút 12 sekúnd.

Cieľ

Po dlhšej dobe vidíme zmenu aj na čele pretekov. O deväť sekúnd od Hepburna bol rýchlejší Talian Alberto Bettiol.

Cieľ

Sagan je už v štvrtej desiatke. Pripomíname, že najlepší pretekári pôjdu poslední.

Cieľ

Tobias Ludvigsson ide na druhé miesto o sekundu a 28 stotín!

Cieľ

V cieli je už viac ako 55 pretekárov. Peter Sagan je momentálne na 29. mieste.

Cieľ

Belgičan Dimitri Claeys prišiel do cieľa s 38 sekundovou stratou, čo činí jeho priebežné deviate miesto.

Cieľ

Cieľovú čiaru preťalo už 40 pretekárov. Líder je stále Austrálčan Hepburn. Saganova pozícia sa nezmenila a je na 17. priečke.

Cieľ

Peter Sagan má svoju jazdu úspešne za sebou. Momentálne je z toho 17. miesto s bez pár stotín minútovou stratou.

Cieľ

Austrálčan Michael Hepburn ide o tri sekundy na prvé miesto.

Cieľ

V cieli je už 24 pretekárov. Zatiaľ je s časom 11 minút a 36 sekúnd najrýchlejší Sebastian Langeveld.

Cieľ

Taliansky jazdec dlho na čele nevydržal. O dve sekundy bol rýchlejší Holanďan Langeveld.

Cieľ

Zmena na čele pretekov. Slovinec Tratnik bol na malý moment prvý, ale o sekundu ho obehol Affini. Posledný je zatiaľ Sabatini.

Cieľ

Šiesty je Martens so stratou 46 sekúnd, o dve sekundy viac stratila dvojica Davide Bais a Howes. O ďalších desať sekúnd bol pomalší rus Rovny. Desiatku uzatvára so stratou 1 minúty a 10 sekúnd Viviani.

Cieľ

Za Scullym skončil zatiaľ najtesnejšie o tri sekundy Archibald, o 23 sekúnd Rivi, o 29 sekúnd Martinelli. Prvú päťku momentálne uzatvára so stratou 37 sekúnd Moschetti.

Cieľ

Zatiaľ najrýchlejším pretekárom dnešnej siedmej etapy je Tom Scully, ktorý sa s časom 11:58,13 minúty dostal do cieľa.

Štart

Dnešná etapa bola odštartovaná.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu, ktorý bude venovaný 7. a vôbec poslednej etape cyklistických pretekov známych pod názvom Tirreno-Adriatico. Dnes bude na programe individuálna časovka na 10,1 kilometra, ktorá sa uskutoční v meste San Benedetto del Tronto.

Včera sme boli svedkami úniku v štýle štart-cieľ, pretože vedúca skupinka sa nenechala dobehnúť a následne jeden z nich ovládol celú etapu. Záverečný špurt zvládol najlepšie Dán Mads Würtz Schmidt. Peter Sagan prišiel do cieľa na 14. mieste a pokračuje tak vo svojej príprave.

Dnes čaká pretekárov rovinatá etapa s dĺžkou 10,1 kilometra. Po výjazde z Riviera delle Palme vedie etapa popri mori. Na námestí Piazza Salvo d'Acquisto sa pretekári otočia a dotrielia až do cieľa.

Po 7. etapách je držiteľom troch zo štyroch dresov Slovinec Tadej Pogačar. Ten okrem bieleho dresu drží aj modrý a zelený dres. Cyklámenový má víťaz prvej etapy Wout van Aert.