7. João Almeida (DQT) POR +0
  8. Greg van Avermaet (ACT) BEL +0
  9. Tim Wellens (LSD) BEL +0
  10. Giulio Ciccone (TSF) ITA +0

Dnes sme boli svedkami výbornej cyklistickej bitky! Do úniku išla šestica pretekárov, ktorá ale nevydržala do prémie. Tú získala štvorica, ktorá sa tesne pred tým utrhla. Do cieľa zostávalo pár kilometrov, keď to už-už vyzeralo, že si to rozdajú traja pretekári, tak Joãovi Almeidovi došli sily tesne pred cieľom, a tak dnešnú etapu ovládol jeho tímový kolega Julian Alaphilippe.

Cieľ

Dnešné preteky sú úspešne za nami.

Cieľ

João Almeida si to napokon nepostrážil! Pár metrov pred koncom ho dokázal obehnúť tímový kolega Julian Alaphilippe. Druhý skončil Mathieu van der Poel, tretí včerajší víťaz Wout van Aert.

0,6 km

Z pelotónu aktívne vyšprintovali niektorí pretekári, ktorí to chcú Almeidovi znepríjemniť.

0,8 km

Portugalčan by si to mal postrážiť! Zvyšná dvojica bola pohltená pelotónom.

1 km

João Almeida to teraz skúša sám a necháva svojich súperov o pár metrov za chrbtom!

1,5 km

Simon Yates to vzdal a nechal sa pohltiť pelotónom. Z vedúcej trojice je najaktívnejší João Almeida.

2 km

Dvetisíc metrov od cieľa je rozdiel už len osem sekúnd!

3 km

Najbližšie metre budú do kopca, a preto sa začína lámať chlieb.

4 km

Štyri kilometre pred koncom je rozdiel medzi pelotónom a vedúcou štvoricou 17 sekúnd!

6 km

Oficiálne výsledky rýchlostnej prémie boli napokon predsa len upravené. Z celej situácie napokon neboli zmätení len cyklisti.

7 km

Vpredu je výborná štvorica, a preto nemusí byť stiahnutie dvadsiatich sekúnd také jednoduché.

8 km

Osem kilometrov pred koncom je rozdiel medzi vedúcou štvoricou a zvyškom cyklistov 20 sekúnd.

10 km

Rýchlostná prémia:

1. Pavel Sivakov (IGD) RUS – 5 bodov + 3 sekundy
  2. Simon Yates (BEX) GBR – 3b + 2s
  3. Mikel Landa (TBV) ESP – 2b + 1s
11 km

Samotní pretekári boli však pri rýchlostnej prémii zmätení, pretože rýchlostná prémia mala byť 14,5 km pred koncom a bola už o niečo skôr. Yates bol na špici, ale v domnienke, že sa nejedná o prémiu spomalil, a preto v konečnom dôsledku pravdepodobne prišiel o bonusové sekundy.

14 km

Ako prvý prešiel rýchlostnou prémiou Almeida, potom Sivakov, Almeida a Yates.

15 km

Necelý kilometer pred rýchlostnou prémiou je náskok vedúcej štvorice takmer pol minúty.

18 km

Do časovej prémie zostáva približne 4 kilometre. Uvidíme, ako sa štvorica pretekárov popasuje o tri porcie bonusových sekúnd.

20 km

Jubilejných dvadsať kilometrov je v popredí štvorica pretekárov o približne 17 sekúnd.

24 km

Pelotón nevydržal príliš dlho pokope. Štvorica, ktorá si pripísala body vo vrchárskej prémii je pred zvyškom cyklistov o 20 sekúnd.

30 km

Ako prvý prešiel prémiou minuloročný víťaz Yates. Druhý bol Sivakov, tretí Almeida a štvrtý Landa.

31 km

Napokon z tohto úniku nič nebude. Cyklisti sú už opäť všetci v kope.

32 km

Vedúcu trojicu dobehla menšia skupinka zhruba ôsmych pretekárov. Pelotón je za nimi o 15 sekúnd.

33 km

Cyklisti príliš dlho pri sebe nevydržali. Asgreen De Buyst a Bernal sa vydali aktívne dopredu a sú pred ostatnými o 15 sekúnd.

34 km

Pretekári sú všetci po hromade. Aktívne sa dopredu derie trojica pretekárov.

35 km

Zo šestice je už len dvojica, ktorá bude dobehnutá do pár desiatok metrov.

36 km

Pelotón dýcha vedúcej skupinke na chrbát. Rozdiel sa pohybuje okolo 8 sekúnd.

42 km

Rozdiel je už len 15 sekúnd, čo činí skutočne pár desiatok metrov.

44 km

Pelotón už doslova dýcha vedúcej šestke na chrbát. Rozdiel je už menej ako 30 sekúnd. Napokon nemusí byť boj v prémii len medzi šesticou pretekárov.

47 km

Vedúca skupinka má v týchto fázach pretekov náskok pred zvyšnými cyklistami už len zhruba 55 sekúnd.

57 km

Pelotón práve prešiel úsekom, v ktorom pretekári „vyhadzujú svoj bordel“. Všetky cyklistické preteky pristúpili na takýto štýl vyhadzovania odpadkov počas jazdy.

60 km

V spomínanom stúpaní ešte nebudeme svedkami vrchárskej prémie. Tá príde až o pár kilometrov neskôr.

65 km

V tejto pasáži pretekov čaká cyklistov mierny zjazd, po ktorom bude nasledovať stúpanie.

73 km

Vzdialenosť medzi skupinkami je približne dva kilometre. Na čas je to 3,5 minúty.

76 km

Albanese má navyše oblečený zelený dres, a preto bude chcieť získať vo vrchárskej prémii plný počet bodov.

80 km

Réžia si vyberá záber na vedúcu šesticu. Pripomíname mená – Pellaud, Burghardt, Albanese, Archibald, Velasco a Vanspeybrouck.

85 km

Vedúca šestica pretekárov má momentálne náskok bezmála štyri minúty.

91 km

Pretekári už smerujú dole z prvého kopca. Ďalší vážnejší príde zhruba o 50 km.

96 km

Pelotón sa dostal až teraz k pasáži, v ktorej dostali menšie občerstvenie.

98 km

Rozdiel momentálne činí niečo málo cez 3,5 minúty.

102 km

Prví pretekári majú za sebou úspešne sto kilometrov dnešnej etapy, teda bez mála polovičku.

113 km

Do pár kilometrov začne byť kopec strmší. Uvidíme, či sa vedúca skupinka udrží po hromade.

120 km

Pelotónu sa teraz podarilo skresať rozdiel o minútu, ale dôvodom je, že vedúca skupinka už začala stúpanie.

129 km

Pretekári idú priemernou rýchlosťou 42,4 km/h. Táto rýchlosť sa však bude s blížiacimi sa kopca znižovať.

134 km

Rozdiel medzi skupinkami sa ustálil. Cyklisti začali ísť rovnakým tempom.

140 km

Vedúca šestica má stále približne rovnaký náskok, a teda niečo kolo 5,5 minúty.

147 km

Pretekári začínajú pomaly, ale isto stúpať. O pár kilometrov prídu k prvému vážnejšiemu kopcu.

155 km

Vo vedúcej skupine je teda aj aktuálny držiteľ zeleného dresu Vicenzo Albanese, ktorý bude chcieť pozbierať ďalšie body.

162 km

Štyridsať kilometrov od štartu je rozdiel medzi vedúcou skupinkou a zvyškom pretekárov 5 minút a 25 sekúnd.

170 km

Vedúca šestica si svoj náskok pomaly, ale isto zvyšuje. V týchto momentoch predstavuje niečo okolo štyroch minút.

178 km

Na pretekárov dnes čaká v prvej polovičke trate rovina. Neskôr pôjdu budú mať pred sebou aj zopár stúpaní. Prémie prídu až v záverečnej štvrtine.

185 km

Pellaud, Burghardt, Albanese, Archibald, Velasco a Vanspeybrouck majú náskok zhruba dve minúty.

190 km

Hneď v úvodných kilometroch sa oddelila od zvyšku pelotónu šestica pretekárov.

Štart

Dnešné preteky boli odštartované.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu, ktorý bude venovaný 2. etape cyklistických pretekov známych pod názvom Tirreno-Adriatico. Dnes bude na programe 202 kilometrov so štartom v Toskánskom meste Camaiore a cieľom v meste Chiusdino.

V prvej etape išla do úniku šestica pretekárov. Postupne sa táto malá skupinka zmenšovala až napokon zostali poslední dvaja. Rivi s Baisom boli pohltení pelotónom zhruba desať kilometrov pred koncom. Všetko bolo otvorené aj pre nášho Petra Sagana. Ten sa napokon k ataku na triumf nedostal a skončil na peknom 11. mieste. Do modrého dresu sa oblečie po prvej etape Belgičan Wout van Aert. V zelenom drese do dnešných pretekov naskočí Vicenzo Albanese. Biely dres má Mattia Bais.