Tour de France

08.09.2020 o 13:30

Sam Bennett

Ja vám ďakujem za pozornosť. S konštatovaním, že víťazom etapy sa stal Sam Bennett a Peter Sagan prišiel napriek veľkej snahe o zelený dres sa s vami lúčim. Prajem ešte príjemný zvyšok večera.

Egan Bernal zotrval v bielom drese a Benoit Cosnefroy dnes nemohol prísť o bodkovaný dres, nakoľko neboli žiadne kopce.

Priebežné poradie po 10. etape:

 1. P. Roglič
 2. E. Bernal +21"
 3. G. Martin +28"
 4. R. Bardet +30"
 5. N. Quintana +32"
 6. R. Uran +32"
 7. T. Pogačar +44"
 8. A. Yates +01:02
 9. M. A. Lopez +01:15
 10. M. Landa +01:42

Priebežné poradie v TOP 10 sa po tejto etape nezmenilo, všetci favoriti prišli v pelotóne.

Sam Bennett má v boji o zelený dres 196 bodov, Peter Sagan ich vlastní 175. Trio uzatvára Bryan Coquard.

Primož Roglič ostáva v žltom drese.

Až ôsmy skončil Cees Bol a to napriek fantastickej práci Sunwebe. Špurtoval aj Coquard, aj keď hovoril, že nebude. Štvrtý je Viviani, piaty Pedersen.

Peter Sagan prichádza o zelený dres!

Sam Bennett sa stáva víťazom dnešnej etapy a získal aj zelený dres!

0,1

Sam Bennett ťažil z práce jeho kolegov. Do špurtu išiel ako prvý, no zvládol ho vyhrať pred Ewanom, ktorému chýbalo pol kolesa. Výborne si to načasoval aj Peter Sagan, lenže na dvojicu rýchlikov proste nestačil.

0,5

Sagan na zadnom kolese Ewana, je tam na kope viacero favoritov.

1

Cees Bol zo Sunwebu je na konci vláčika, pomaly mu odpadávajú pomocníci. Blíži sa záver v rýchlosti 60 km/h.

2

Sunweb, BORA či Quick-Step v čelných pozíciách pelotónu. Už je to vyprofilované jasne, dobre je na tom Sagan, čo nás zaujíma najviac. O malú chvíľu bude všetko v jeho rukách.

3

Ešte pripomeniem, že Peter Sagan má náskok v boji o zelený dres deväťbodový pred Samom Bennettom, čiže pôjde o dôležitý špurt. Prvý totiž berie 50 bodov a druhý 30.

4

Akurát sme preťali hranicu 3 hodín a 30 minút, čo trvá táto etapa. Predpokladal sa príchod do cieľa medzi 17:20 – 17:30, takže o niekoľko minút by sme to mohli aj prekonať a prísť pred 17:20.

5

Čoskoro dopredu prídu aj ďalšie tímy s pretekármi útočiacimi na víťazstvo ako hlavne Deceuninck – Quick Step so Samom Bennettom. Vpravo si pozíciu hľadá Sunweb.

6

Team Jumbo-Visma je na čele pelotónu, Wout van Aert sa určite bude pokúšať o výhru. Rovnako tak si priestor hľadá aj Jumbo-Visma. Peter Sagan je asi na 25. mieste vľavo.

7

Stefan Küng (Groupama-FDJ) bol vyhlásený za najbojovnejšieho jazdca etapy.

8

Už je jasné, že dnes uvidíme prvý ozajstný hromadný dojazd na tohtoročnej Tour de France.

10

Momentálne ide pelotón rýchlosťou 52 km/h. Napätie v balíku stúpa, do konca je už iba 10 kilometrov! Na konci pelotónu sa nachádza Coquard. Ako sme avizovali, nebude bojovať o výhru.

11

Peter Sagan dnes celú etapu kontroluje v pelotóne, kde sa veľmi dobre drží vpredu, ale vždy za niekoľkými jazdcami. Ak to bude pokračovať, v závere sa dostane do dobrej pozície na špurt.

12,7

Küngovi sa stále nedarí ujsť od pelotónu. Zdá sa, že toto nebude úspešný pokus, avšak švajčiarsky cyklista by mohol byť vyhlásený za najbojovnejšieho jazdca etapy.

13

Alaphilippe je za pelotónom, no nie ďaleko. Do pelotónu sa dostal Lopez, líder Astany. Ten teda nebude mať stratu.

14,4

Stefan Küng (Groupama-FDJ) si druhýkrát v etape zobral slovo a snaží sa útočiť, ale od pelotónu sa nevie odtrhnúť.

15

Pelotón sa dostal na dlhý most, kde poriadne fúka, takmer 30 km/h. Uvidíme, či sa to potrhá.

17

Videli sme už asi štvrtý alebo piaty pád dnešnej etapy. Na ceste ostáva ležať jeden z pretekárov CCC, nemal by to byť Trentin, ale Koch. Sú tam aj Valverde (Movistar) a Lopez (Astana). Defekt medzitým dostal Alaphilippe.

18

Vietor fúka nepríjemne sprava. Ostáva ešte niekoľko kilometrov na dlhý most, kde to bude najhoršie. Rýchlosť vetra je 26 km/h.

20

Posledných dvadsať kilometrov. Na čele je tím Ineos, avšak postupne si tam budú hľadať cestičky aj tímy, ktoré budú útočiť na výhru v dnešnej etape. Sagan sa pohybuje okolo toho 10. až 15. miesta.

22

Bryan Coquard dnes nebude bojovať o výhru. Podľa jeho slov ho limituje zranenie. Okruh favoritov je ale dosť vysoký.

24

Rýchlosť vetru je 24 km/h. Pelotón ide v rýchlom tempe, priemerná rýchlosť pretekov činí 46,7 km/h.

27

Znova je celý pelotón pokope. Barguil a Ledanois sa za niekoľko minút vrátili k zvyšku štartového poľa.

29

Na čele pelotónu sú všetky silné tímy. Síce je pred nami ešte asi 30 kilometrov, ale ten vietor naozaj môže narobiť problémy a tomu sa chcú všetci vyhnúť.

30

Ďalší pád. Barguil a Ledanois skončili na ceste, okamžite pokračujú, no strácajú na pelotón. Ten ide rýchlosťou 47 km/h.

32

Záver by mohol komplikovať vietor. Ten sa zodvihol na 23 km/h, čo už je celkom nepríjemné pre cyklistov.

35

Posledných 35 kilometrov tejto etapy. Predpokladaný cieľ je medzi 17:20 – 17:40, takže nám ostáva ešte zhruba hodinka, alebo teda necelá hodinka.

36,5

Teraz je už znova všetko pokope. Najbližšie nás čaká už iba cieľ, žiadna prémia alebo stúpanie, keďže je to rovinatá etapa. Uvidíme však, či sa niekto nepokúsi o únik.

38

Aktuálne priebežné poradie v boji o zelený dres
 

 1. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) 155
 2. Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step) 146
 3. Matteo Trentin (CCC Team) 118
 4. Bryan Coquard (B&B Hotels-Vital Concept) 117
 5. Wout van Aert (Jumbo-Visma) 111

Výsledky šprintérskej prémie

 1. Matteo Trentin 20
 2. Peter Sagan 17
 3. Sam Bennett 15
 4. Michael Morkov 13
 5. Bryan Coquard 11
 6. Haller 10
 7. Colbrelli 9
 8. Benoot 8
 9. Amador 7
 10. Martinez 6
 11. Bilbao 5
 12. Casper Pedersen 4
 13. Consonni 3
 14. Castroviejo 2
 15. Keukeleire 1
39

Morkov to rozbiehal pre Sama Bennetta, ale toho predbehol Peter Sagan, ktorý skončil v prémii na druhom mieste. Prvú priečku získal Matteo Trentin. Slovenský cyklista zvýšil náskok v boji o zelený dres o ďalšie dva body.

40,5

Vpredu je aj tím Ineos. Ten nemá záujem o prémiu, ale proste chce byť stále na čele, keďže ide na celkovo víťazstvo.

41

Peter Sagan sa zavesil na zadné koleso Sama Bennetta, vedľa nášho cyklistu je Trentin. Quick-Step tam má vlastný vláčik.

42,5

V pelotóne je cítiť, že sa blíži prémia. Každý z favoritov sa snaží nájsť si čo najlepšie miesto. Nechýba ani pozičná jazda Sagana.

45

Niečo málo cez päť kilometrov do rýchlostnej prémie. Budeme dúfať, že čo najviac bodov získa aj Peter Sagan.

46

Ewan by mal byť už späť v pelotóne. Minulý rok dvakrát vyhral po voľnom dni. Voľno bolo včera a dnes je očakávaný hromadný šprint, tak uvidíme.

49

Caleb Ewan zaostáva za pelotónom. Tá strate nie je veľká, ale určite to môže byť problém. Má tam však pomoc.

50

Pelotón momentálne prechádza okolo slávnej pevnosti Boyard.

51

O malú chvíľu tu budeme mať aj šprintérsku prémiu na Châtelaillon-Plage, tá príde 39,3 kilometra pred cieľom, čiže ešte nám ostáva niečo cez 10 km. Víťaz berie 20 bodov.

52,5

Pelotón pokračuje v rovnakom tempe. Momentálne to ale nie je také vysoké a nikto sa nepokúša o únik.

56

Guillaume Martin a Bryan Coquard sa tiež už dostali do pelotónu, čiže to bolo veľmi rýchle zo strany týchto jazdcov. Martin tam mal pomoc väčšiny tímu.

58,5

Pogačar sa dotiahol do pelotónu. Martin stráca ešte 31 sekúnd a Coquard & co. to stiahli pod minútu.

60

Martin stiahol stratu na 45 sekúnd, skupina Coquarda na minútu a 15 sekúnd. Pogačar je čoskoro v pelotóne, stráca len sekundičky.

62

G. Martin stráca na pelotón minútu a 4 sekundy, medzi ním a pelotón je ešte Pogačar, ale jeho stratu zatiaľ nemáme presne danú. Skupinu s Coquardom delí od pelotónu minúta a 33 sekúnd.

63

Nový bicykel má Guillaume Martin. Všetci jazdci z pádu sú späť a snažia sa dohnať pelotón.

64

Ďalší pád v pelotóne. Pogačar síce nespadol, ale bol tam. Takisto aj Guillaume Martin, Coquard či Politt. Problémy má hlavne Formolo. Bude však pokračovať v pretekoch.

66

Pelotón prechádza cez ďalší dlhší most, následne pôjde popri pobreží. To je vlastne jediná zmena oproti posledným kilometrom.

70

Vstúpili sme do posledných 70 kilometrov tejto etapy. Pelotón pokračuje v rovnakom tempe. Vietor klesol na 8 km/h.

73

Priemerná rýchlosť doterajšieho priebehu etapy je 47,44 km/h.

74

Posledné kilometre sa nedeje nič zaujímavejšie. Pelotón je už nejaký čas kompletný a ide pokojne. Tempo mierne pokleslo.

77

Sila vetru stúpa, už je na úrovni 17 km/h. Pelotón ide stálym tempom, zatiaľ čo Skujins je poriadne dobitý a prebieha jeho ošetrovanie za jazdy.

80

Na čele pelotónu je tím Declercq. Po tých niekoľkých kilometroch, kedy sa diali zaujímavé veci, sa to tentoraz vrátilo späť do pokojných koľají.

83

V pelotóne je 164 jazdcov. Vietor sa zdvihol na 15 km/h. Vzadu je dobitý hlavne Toms Skujins, ktorý bol tiež v páde, no pokračuje.

84

Kilometre začali ubúdať veľmi rýchlo a ak to takto bude pokračovať, dnes sa príde do cieľa celkom skoro. Na čele je vysoké tempo.

87

Pelotón po tom vyššom tempe spomalil a dotiahli sa do neho aj jazdci ako Pinot, Buchmann alebo Dan Martin. Všetko je už prakticky znova pokope.

90

Prvá skupina bola tou druhou dostihnutá veľmi rýchlo, už je to spojené ako jeden pelotón.

92

Druhá skupina sa pokúša čo najskôr dostať k čele pretekov. Náskok sa znižuje na aktuálnych 28 sekúnd.

93,5

Kvôli pádu končí na Tour de France 2020 Sam Bewley (Mitchelton-Scott).

94

Náskok prvej skupiny, kde sú prakticky všetci favoriti na celkové poradie, má pred tou druhou náskok zhruba 40 sekúnd.

96

Emanuel Buchmann a Dan Martin sú na čele prvej skupiny, ktorá si vytvorila náskok kvôli pádu. Už vieme, že na čele je aj Peter Sagan, s ním všetky ďalšie tri prestížne dresy, teda žltý, biely aj bodkovaný.

97

Pretekári sa teda potrhali ešte viac. Najväčšiu skupinu teraz tvorí zhruba 50–60 ľudí. Na čele sa snažia zvyšovať tempo viacerí, napríklad aj Pogačar. V čelnej skupine nie je tiež Peter Sagan, nachádza sa asi v tej druhej. Zatiaľ o ňom nemáme informácie.

99,5

Pád zavinil Serge Higuita, ten sa bicyklom zachytil o bicykel jedného z ďalších pretekárov. Najhoršie je na tom Roche, stále ostáva na zemi. Spadli tiež Powless, Mads Pedersen, Roche, Gesink či Bewley.

99,5

Za pelotónom nakoniec ostalo o niečo viac jazdcov, asi 10. Medzi nimi aj Pinot, Reichenbach, Poels, Sivakov, Van Baarle, Hirt, Nieve, Elissonde alebo Geschk. V pelotóne nastal pád! Na prvý pohľad sa ale zodvihol každý z tých, čo bol na zemi. Medzi nimi aj Trentin.

100,5

Za pelotónom ostali štyria jazdci, ale žiadny z favoritov. Práve teraz bol pohltený dvojčlenný únik. Čoskoro môžeme očakávať ďalšie ataky.

101

Stefan Küng (Groupama-FDJ) a Michael Schär (CCC) to majú spočítané. Pelotón je tesne za nimi, na ukazovateli svieti ešte šesť sekúnd.

102,5

Naozaj to tak je! Jazdci Deceuninck – Quick Step výrazne zvýšili tempo a snažia sa roztrhať zatiaľ pokope jazdiaci pelotón. Ten sa poriadne natiahol, výraznejšie ešte nezaostáva nik, no naplno ide na špici aj Sam Bennett.

104

Zdá sa, že aktivita v balíku sa zvyšuje a možno, že by sme mohli vidieť nejaký nečakaný pokus o únik počas najbližších kilometrov. Nechajme sa prekvapiť.

106

Vietor je stále pre pretekárov prijateľný, momentálne evidujeme číslo 13 km/h. Náskok úniku klesol na 33 sekúnd.

108

Pelotón naďalej zvyšuje tempo. Väčšina tímov sa snaží byť aktívnych, náskok dvojice je 36 sekúnd. Kung a Schär by mali byť čoskoro pohltení.

110

Aj keď sa náskok začal postupne dvíhať, teraz klesol už len na 45 sekúnd. Pelotón trochu zvýšil tempo.

113,7

Schär a Kung vrátili svoj náskok na rovnú minútku. Na čele pelotónu sa strieda viacero tímov.

115

Schär a Küng prešli za hodinu 49,3 kilometra. Ich náskok je 53 sekúnd.

118

Pelotón ide momentálne rýchlosťou 49 km/h a stiahol náskok Schära s Kungom už pod minútu!

120

Náskok naďalej klesá. Už sme sa dostali na hodnotu minúty a ôsmich sekúnd. Zdá sa, že pelotón by mohol dvojicu Švajčiarov dostihnúť možno už v polovici trate.

123

Kung so Schärom prišli k maličkému kopčeku, kde mierne spomalili. Ich náskok klesol na 1:15. Postupne prišli už o viac ako 35 sekúnd.

125

Náskok dvojice v úniku pomaličky padá, teraz je to 1:27. Kreuziger sa odpojil do pelotónu, aby išiel po občerstvenie k autu.

128

Vietor sa zodvihol na 12 km/h, teplota je 25 °C. Náskok dvojice Kung – Schär činí aktuálne presne minút a 30 sekúnd.

130

Pretekári prešli už 38,5 kilometra z celkovo 168,5. Zhrnutie znie, že dvojica Stefan Küng (Groupama-FDJ) a Michael Schär (CCC) ušli hneď po štarte. Postupne si vypracovali náskok 1:52, teraz je to 1:41.

132

Nachádzame sa veľmi blízko pláže s názvom Palmyre, kde Julian Alaphilippe ako tínedžer videl more.

134

Pelotón akurát prešiel okolo Zoo, zatiaľ čo dvojica úniku má náskok 1:44.

136

Ako preteky pokračujú, tak vietor klesol na 9 km/h. Dnes sa pretekári obávali, že nepríjemný bočný vietor by im mohol narobiť starosti, avšak väčšinu, ak nie aj celý čas, by mal byť takto nízky.

138

Za tri kilometre sa náskok dvojice Stefan Küng a Michael Schär nezmenil a ostáva na úrovni minúta 52. Okrem tohto sa nedeje vôbec nič, čo by stálo za zmienku.

141

Náskok úniku narástol na minútu a 52 sekúnd. Pelotón ide ďalej pokojným stálym tempom.

143

Na čele pelotónu sa drží predovšetkým Thomas De Gendt z Lotto-Soudal. Tento tím je zatiaľ najaktívnejší.

145

Náskok dvojčlenného úniku je minúta a 37 sekúnd. Pelotón to viac-menej v posledných kilometroch udržiava.

148

Kilometre ubiehajú, naďalej sa toho deje veľmi málo. Pelotón ide rýchlosťou 31 km/h. Náskok úniku je 1:42.

150

Stefan Küng a Michael Schär zvýšili svoj náskok na 1:40.

152,5

Náskok vedúcej dvojice Schär – Kung sa zvýšil na zatiaľ rekordných 1:25.

156

Jumbo-Visma na čele pelotónu. Ten začal udržiavať náskok od dvojice v prijateľnej medzi, nad minútu a 15 sekúnd sa to ešte nezodvihlo.

157

Rýchlosť vetru je momentálne 11 km/h, čo nie je pre možné potrhanie pelotónu rizikom.

158

Kung a Schär majú náskok minútu a sedem sekúnd. Naďalej je to pomerne pokojný úvod pretekov.

160

Náskok Kunga s Schärom presiahol minútu iba o niekoľko málo sekúnd. Pelotón si ide svoje vlastné tempo.

162,4

Stefan Küng a Michael Schär dosiahli náskok rovnej minúty. Na špici pelotónu je Lotto Soudal, ale zatiaľ sa to tam stále iba tvorí.

165

Pretekári prechádzajú od začiatku etapy dlhý most z ostrova Île d'Oléro a dostávajú sa postupne na francúzsky pevninu, zatiaľ čo náskok dvojice Švajčiarov sa blíži k minúte.

166

Náskok spomínanej dvojice je veľmi rýchlo už 37 sekúnd.

167,5

Hneď po štarte sa o únik snažia dvaja pretekári. Okamžite si vybudovali náskok 14 sekúnd. Sú to Stefan Küng (Groupama-FDJ) a Michael Schär (CCC).

168,5

Desiata etapa Tour de France odštartovala.

Počas voľného dňa všetci účastníci podstúpili testy na koronavírus. Ani nedej cyklista nebol pozitívny, štyria členovia realizačných tímov už ale áno. Navyše, pozitívny na COVID-19 je aj riaditeľ pretekov Christian Prudhomme.

Pozrite si preview 10. etapy

Zelený dres – priebežné poradie po 9. etape:
 

 1. Peter Sagan 138 bodov
 2. S. Bennett 131
 3. W. van Aert 111


Bodkovaný dres – Priebežné poradie po 9. etape:
 

 1. B. Cosnefroy 36 bodov
 2. N. Peters 31 bodov
 3. M. Hirschi 26 bodov


Biely dres – Priebežné poradie po 8. etape:
 

 1. E. Bernal
 2. T. Pogačar +23"
 3. E. Mas +01:41"

Priebežné poradie po 9. etape:

 1. P. Roglič
 2. E. Bernal +21"
 3. G. Martin +28"
 4. R. Bardet +30"
 5. N. Quintana +32"
 6. R. Uran +32"
 7. T. Pogačar +44"
 8. A. Yates +01:02
 9. M. A. Lopez +01:15
 10. M. Landa +01:42

Po prvom dni voľna nás čaká desiate etapa Tour de France 2020, ktorá meria 168,5 kilometra, má zväčša rovinatý charakter s prevýšením 528 metrov. Pôjde sa z Île d'Oléron do Île de Ré, kde je predpokladaný dojazd okolo 17:30. Etapa je síce ako šitá pre špurtérov v samom finiši, avšak má fúkať nepríjemný bočný vietor a ten neraz ukázal, že pelotón vie potrhať a narobiť problémy aj ašpirantom na celkovo víťazstvo. Rovných 40 kilometrov pred cieľom bude šprintérska prémia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.

ŠTARTOVÁ LISTINA:

INEOS Grenadiers
1 BERNAL Egan
2 AMADOR Andrey
3 CARAPAZ Richard
4 CASTROVIEJO Jonathan
5 KWIATKOWSKI Michał
6 ROWE Luke
7 SIVAKOV Pavel
8 VAN BAARLE Dylan

Team Jumbo-Visma
11 ROGLIČ Primož
12 BENNETT George
13 JANSEN Amund Grøndahl
14 DUMOULIN Tom
15 GESINK Robert
16 KUSS Sepp
17 MARTIN Tony
18 VAN AERT Wout

BORA - hansgrohe
21 SAGAN Peter
22 BUCHMANN Emanuel
23 GROßSCHARTNER Felix
24 KÄMNA Lennard
25 MÜHLBERGER Gregor
26 OSS Daniel
27 PÖSTLBERGER Lukas
28 SCHACHMANN Maximilian

AG2R La Mondiale
31 BARDET Romain
32 CHEREL Mikaël
33 COSNEFROY Benoît
34 LATOUR Pierre
35 NAESEN Oliver
36 PETERS Nans
37 VENTURINI Clément
38 VUILLERMOZ Alexis

Deceuninck - Quick Step
41 ALAPHILIPPE Julian
42 ASGREEN Kasper
43 BENNETT Sam
44 CAVAGNA Rémi
45 DECLERCQ Tim
46 DEVENYNS Dries
47 JUNGELS Bob
48 MØRKØV Michael

Groupama - FDJ
51 PINOT Thibaut
52 BONNET William (odstúpil)
53 GAUDU David
54 KÜNG Stefan
55 LADAGNOUS Matthieu
56 MADOUAS Valentin
57 MOLARD Rudy
58 REICHENBACH Sébastien

Bahrain - McLaren
61 LANDA Mikel
62 BILBAO Pello
63 CARUSO Damiano
64 COLBRELLI Sonny
65 HALLER Marco
66 MOHORIČ Matej
67 POELS Wout
68 VALLS Rafael (odstúpil)

EF Pro Cycling
71 URÁN Rigoberto
72 BETTIOL Alberto
73 CARTHY Hugh
74 HIGUITA Sergio
75 KEUKELEIRE Jens
76 MARTÍNEZ Daniel Felipe
77 POWLESS Neilson
78 VAN GARDEREN Tejay

Team Arkéa Samsic
81 QUINTANA Nairo
82 ANACONA Winner
83 BARGUIL Warren
84 LEDANOIS Kévin
85 QUINTANA Dayer
86 ROSA Diego (odstúpil)
87 RUSSO Clément
88 SWIFT Connor

Movistar Team
91 VALVERDE Alejandro
92 CATALDO Dario
93 ERVITI Imanol
94 MAS Enric
95 OLIVEIRA Nelson
96 ROJAS José Joaquín
97 SOLER Marc
98 VERONA Carlos

Trek - Segafredo
101 PORTE Richie
102 EG Niklas
103 ELISSONDE Kenny
104 MOLLEMA Bauke
105 PEDERSEN Mads
106 SKUJIŅŠ Toms
107 STUYVEN Jasper
108 THEUNS Edward

CCC Team
111 VAN AVERMAET Greg
112 DE MARCHI Alessandro
113 GESCHKE Simon
114 HIRT Jan
115 KOCH Jonas
116 SCHÄR Michael
117 TRENTIN Matteo
118 ZAKARIN Ilnur

Cofidis, Solutions Crédits
121 MARTIN Guillaume
122 CONSONNI Simone
123 EDET Nicolas
124 HERRADA Jesús
125 LAPORTE Christophe
126 PEREZ Anthony (odstúpil)
127 PÉRICHON Pierre-Luc
128 VIVIANI Elia

UAE-Team Emirates
131 POGAČAR Tadej
132 ARU Fabio (odstúpil)
133 DE LA CRUZ David
134 FORMOLO Davide
135 KRISTOFF Alexander
136 LAENGEN Vegard Stake
137 MARCATO Marco
138 POLANC Jan

Astana Pro Team
141 LÓPEZ Miguel Ángel
142 FRAILE Omar
143 HOULE Hugo
144 IZAGIRRE Gorka
145 IZAGIRRE Ion
146 LUTSENKO Alexey
147 SÁNCHEZ Luis León
148 TEJADA Harold

Lotto Soudal
151 EWAN Caleb
152 CRAS Steff
153 DE BUYST Jasper
154 DE GENDT Thomas
155 DEGENKOLB John (odstúpil)
156 FRISON Frederik
157 GILBERT Philippe (odstúpil)
158 KLUGE Roger

Mitchelton-Scott
161 YATES Adam
162 BAUER Jack
163 BEWLEY Sam
164 CHAVES Esteban
165 IMPEY Daryl
166 JUUL-JENSEN Christopher
167 MEZGEC Luka
168 NIEVE Mikel

Israel Start-Up Nation
171 MARTIN Dan
172 GREIPEL André
173 HERMANS Ben
174 HOFSTETTER Hugo
175 NEILANDS Krists
176 NIV Guy
177 POLITT Nils
178 VAN ASBROECK Tom

Team Total Direct Energie
181 BONIFAZIO Niccolò
182 BURGAUDEAU Mathieu
183 CALMEJANE Lilian (odstúpil)
184 COUSIN Jérôme
185 GRELLIER Fabien
186 SICARD Romain
187 SOUPE Geoffrey
188 TURGIS Anthony

NTT Pro Cycling
191 NIZZOLO Giacomo (odstúpil)
192 BOASSON HAGEN Edvald
193 GIBBONS Ryan
194 GOGL Michael
195 VALGREN Michael
196 KREUZIGER Roman
197 POZZOVIVO Domenico
198 WALSCHEID Max

Team Sunweb
201 BENOOT Tiesj
202 ARNDT Nikias
203 BOL Cees
204 HIRSCHI Marc
205 KRAGH ANDERSEN Søren
206 NIEUWENHUIS Joris
207 PEDERSEN Casper
208 ROCHE Nicolas

B&B Hotels - Vital Concept p/b KTM
211 COQUARD Bryan
212 BARTHE Cyril
213 CHEVALIER Maxime
214 DEBUSSCHERE Jens
215 GAUTIER Cyril
216 PACHER Quentin
217 REZA Kévin
218 ROLLAND Pierre
Celkové poradie - Žltý dres
  • zelený dres
  • Pogačar
  • 84:26:33 h
  • 2.
  • Roglič
  • +59
  • 3.
  • Porte
  • +3:30
  • 84..
  • Sagan
  • +4:04:19 h
Poradie šprintérov - Zelený dres
  • zelený dres
  • Bennett
  • 319
  • 2.
  • Sagan
  • 264
  • 3.
  • Trentin
  • 250
Všetko o Tour de France