Tour de France

31.08.2020 o 14:30

Caleb Ewan

Máme za sebou tretiu etapu Tour de France. V úniku sa nám od úvodu prezentovala trojica jazdcov, z ktorej po 70 kilometroch ostal vpredu osamotený Jérôme Cousin. Toho hlavné pole dostihlo 16 kilometrov pred páskou. V hromadnom dojazde sa z víťazstva tešil Caleb Ewan. Peter Sagan skončil piaty a do zajtrajšej etapy nastúpi v zelenom.

Za pozornosť Vám ďakuje Tomáš Hládek. Prajem pekný deň.

Po odstúpení Pereza povezie bodkovaný dres aj zajtra Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale) a biely dres oblečie Marc Hirschi (Team Sunweb).

Priebežné poradie súťaže o zelený dres:

1. Peter Sagan 79 bodov,
2. A. Kristoff 77 bodov,
3. S. Bennett 74 bodov.

V celkovom poradí sa nám nič nemení. Na čele ostáva Alaphilippe, druhý je Adam Yates a tretí Marc Hirschi.

Nór Kristoff končí na 15. priečke a to znamená, že zelený dres bude v zajtrajšej etape obliekať Peter Sagan.

Výsledky tretej etapy:

 1. C. Ewan
 2. S. Bennett
 3. G. Nizzolo
 4. H. Hofstetter

5. P. Sagan
6. E. Theuns
7. C. Bol
8. M. Trentin
9. B. Coquard
10. N. Bonifazio

Sagan začal špurtovať veľmi skoro. Ocitol sa na čele asi 200 metrov pred cieľom. Cez Slováka prefrčal Ewan, ktorý následne predbehol aj Bennetta a víťazí v tretej etape.

Víťazí Caleb Ewan.

0,7

Naďalej je na čele tím Lotto Soudal. Pri nich je Sunweb a Quick Step.

1

Sme v poslednom kilometri tretej etapy. Uvidíme hromadný dojazd.

1,6

Lotto Soudal sa prvýkrát dostalo na čelo pelotónu. Rozbiehať to budú pre Caleba Ewana.

2,6

Na čele je už opäť sformovaný celok Deceuninck – Quick Step. Zdá sa, že Bennettovi pomôže rozbiehať špurt aj žltý Alaphilippe.

3,3

Tempo aktuálne diktuje Luke Rowe z Ineosu, ktorý pracuje pre Egana Bernala.

3,9

Na čele sú aktuálne jazdci tímu CCC. Do cieľa už ostáva menej ako 4000 metrov.

5,2

V páde boli zapojení aj Wout van Aert, Tony Martin alebo Dayer Quintana.

5,9

A predsa prišiel pád. Na zemi sa ocitol muž v bodkovanom Benoît Cosnefroy. Francúz by mal byť v poriadku, nasadol na bicykel a pokračuje ďalej.

6,4

Peter Sagan sa aktuálne pohybuje v prvej tretine hlavného balíka.

7,7

Na čele pelotónu naďalej pracujú celky Quick Step, Bahrain – McLaren, NTT Pro Cycling a Cofidis. Hlavné pole ide aktuálne po pomerne širokej ceste.

9,9

Do cieľa tretej etapy ostáva menej ako desať kilometrov. Všetko sa schyľuje k hromadnému dojazdu.

11,4

Na čelo sa nám vysunula aj zostava Ineosu. Jazdci momentálne bojujú s protivetrom.

14,6

Na čele sa nám už formujú šprintérske vlaky jednotlivých tímov. Vpredu vidíme Quick Step, Bahrain – McLaren, NTT Pro Cycling alebo Cofidis. Na čele zatiaľ chýba Lotto Soudal, čo je však pochopiteľné, keďže počas úvodnej etapy prišli o Degenkolba a Gilberta a na Tour pokračujú v šestici.

16,3

Púť Jérôma Cousina (Team Total Direct Energie) sa končí na méte 16,3 kilometra pred cieľom, keď Francúza pohlcuje pelotón. Cousin bude zajtra niesť červené čísla.

17,1

Na čele hlavného poľa naďalej pracuje Deceuninck – Quick Step. Odstup momentálne činí 10 sekúnd.

20

Cousina už má hlavný balík na dohľad. Odstup Francúza na čele je 25 sekúnd.

21,3

Dnes sa jazdci príliš neponáhľali. Priemerná rýchlosť tretej etapy sa v doterajšom priebehu pohybuje na úrovni 35 km/h.

22,2

Náskok Alexandra Kristoffa na Petra Sagana na čele poradia o zelený dres je po rýchlostnej prémii 12 bodov. V cieli berie prvý jazdec 50 bodov, druhý 30, tretí 20…

25

Do cieľa nám ostáva posledných 25 kilometrov. Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) na čele má na hlavnú skupinu, v ktorej sa pohybuje aj Peter Sagan, náskok 29 sekúnd.

Výsledky rýchlostnej prémie Digne-les-Bains:
 

1. Jérôme Cousin 20 bodov
2. Peter Sagan 17
3. Niccolo Bonifazio 15
4. Giacomo Nizzolo 13
5. Alexander Kristoff 11
6. Daniel Oss 10
7. Sam Bennett 9
8. Matteo Trentin 8
9. Bryan Coquard 7
10. Max Walscheid 6
11. Michael Morkov 5
12. Geoffrey Soupe 4
13. Damiano Caruso 3
14. Rémi Cavagna 2
15. Sonny Colbrelli 1

32,6

Do cieľa to bude dnes už len po rovina, nečaká na pretekárov už žiadne stúpanie. Dojazd by nemal byť technický zložitý. Po méte dvoch kilometrov pred páskou čaká na pretekárov kruhový objazd, ale žiadne ostré zatáčky by na pretekárov v závere čakať nemali.

35,7

Odstup Cousina na čele sa scvrkol na 45 sekúnd.

37,8

Výborná práca Petra Sagana. Žilinčan bol z pelotónu najrýchlejší a pripisuje za druhé miesto na prémii 17 bodov do súťaže o zelený dres.

37,8

Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) víťazí na rýchlostnej prémii a do poradia o zelený dres pripisuje 20 bodov.

38,8

Jérômovi Cousinovi (Team Total Direct Energie) ostáva na rýchlostnú prémiu už menej ako jeden kilometer.

39,7

Náskok Cousina na čele etapy je 70 sekúnd. Francúza by do prémie pelotón nemal dostihnúť.

40,9

Blížime sa už k rýchlostnej prémii. Na čele hlavnej skupiny sa už formujú tímy, ktorých jazdci majú záujem o zisk bodov do poradia o zelený dres.

45,5

Výsledky horskej prémie (4. kat.) – Col de l'Orme (2,7km a 5%):
 

1. J. Cousin 1 bod.

46,9

Osem kilometrov po vrchole Col de l'Orme bude nasledovať šprintérska prémia. Na tej bude chcieť získať body Peter Sagan. Ak prejde šprintérskou prémiou prvý Cousin, tak druhý jazdec na rýchlostnej prémii berie 17 bodov.

48,2

Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) už stúpa na záverečnú horskú prémiu dnešného dňa. Col de l'Orme je stúpanie štvrtej kategórie, ktoré má dĺžku 2700 metrov a priemerný sklon 5%.

48,4

V pelotóne vládne pohodička. Odstup od Cousina aktuálne činí 100 sekúnd.

56,9

Na čele nám pokračuje osamotený Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie). Tempo na čele balíka určuje zoskupenie Deceuninck – Quick Step, ktoré pracuje pre žltého Juliana Alaphilippa a Sama Bennetta, ktorému by mohol svedčať záver.

63,7

Anthony Perez (Cofidis), ktorý bol virtuálnym lídrom súťaže o bodkovaný dres, odstupuje. Francúz spadol v zjazde z Col des Lèques a zlomil si kľúčnu kosť.

65,3

Dvojica AG2R La Mondiale sa už pripojila naspäť k pelotónu. Odstup hlavného poľa, v ktorom je aj náš Peter Sagan, aktuálne činí dve minúty.

70,9

Dvojica tímu AG2R La Mondiale sa aj napriek tomu rozhodla stíhať Cousina na čele. Odstup na lídra etapy majú dve a trištvrte minúty.

73,7

V dnešnej etape ostáva ešte jedna prémia štvrtej kategórie. V hre je teda jeden bod, ale aj keby tento bod získal Cosnefroy, tak bodkovaný dres aj pri rovnosti bodov zajtra oblečie Perez, pretože dnes zvíťazil na prvých dvoch horských prémiách tretej kategórie.

79,9

Mužovi v bodkovanom drese rozbehol špurt na horskú prémiu tímový kolega Nans Peters (AG2R La Mondiale). Dvojici AG2R La Mondiale sa podarilo vysokým tempo zbaviť Pereza a Cosnefroy znižuje stratu v klasifikácii o bodkovaný dres o jeden bod.

80,6

Výsledky horskej prémie (3. kat.) – Col des Lèques (6,9km a 5,4%):
 

 1. J. Cousin 2 body,
 2. B. Cosnefroy 1 bod.
82,4

Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) má čele náskok takmer štyri minúty.

86,7

Pretekári už stúpajú na Col des Lèques. Je to prémia tretej kategórie, ktorá meria 6,9 kilometra a má priemerný sklon 5,4%.

95,3

Dnešná etapa má zvlnený profil. Pretekári budú aktuálne klesať z nehodnoteného stúpania, po ktorom začnú stúpať na hodnotenú horskú prémiu Col des Lèques.

99,1

Odstup pelotónu aktuálne činí dve minúty a štyridsať sekúnd. Odstup kontroluje Deceuninck – Quick Step so žltým Alaphilippom.

105,9

Jérôme Cousin a celý jeho mančaft Total Direct Energie osedláva bicykle talianskej značky Wilier. Bicykle majú karbónový rám, čo je dlhoročnou samozrejmosťou v profi-pelotóne. Jérôme Cousin na svojom bicykli používa kotúčové brzdy, ktoré začína využívať stále viac profesionálov. Bicykle francúzskeho tímu sú osadené najvyššou sadou od Shimana – Dura Ace.

113,7

Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie), ktorý osamote putuje na čele dnešnej etapy, má náskok aktuálne vyše štyroch minút. V pelotóne vládne pohodička, odstup kontroluje Deceuninck – Quick Step, ktorý bude chcieť pripraviť špurt Samovi Bennettovi.

Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie)

Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) naposledy zvíťazil presne 907 dní dozadu. Tešil v piatej etape podujatia Paríž-Nice 2018. 31-ročný Francúz meria 180 centimetrov a váži 74 kíl. V doterajšej kariére pôsobil v tímoch Bbox Bouygues Telecom, Team Europcar, Cofidis a Team Total Direct Energie. Medzi výrazný úspech skúseného cyklistu patrí celkové víťazstvo na Tour de Normandie v roku 2012. Cousin sa v tejto sezóne predstavil aj na Critérium du Dauphiné. Tieto preteky však nedokončil.

123,6

Anthony Perez (Cofidis) a Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale) to po vyše 70 kilometroch v úniku zabalili a vrátili sa späť do pelotónu. Vpredu tak pokračuje osamotený Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie).

134,6

Výsledky horskej prémie (3. kat.) – Col de la Faye (5,3km a 4,8%):
 

 1. A Perez 2 body,
 2. B. Cosnefroy 1 body.
143,4

Výsledky horskej prémie (3. kat.) – Col du Pilon (8,4km a 5,1%):
 

 1. A. Perez 2 body,
 2. B. Cosnefroy 1 bod.

Anthony Perez (Cofidis), Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) a Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale) sú v úniku. Perez a Cosnefroy mali pred etapou rovnaký počet bodov v súťaži o bodkovaný dres.

Pozrite si videopreview etapy:

čítajte viac...

3. etapa – 198 kilometrov – Nice – Sisteron

Tretie pokračovanie Tour de France 2020 ponúkne štyri horské prémie. Col du Pilon (8,4 km a 5,1%), Col de la Faye (5,3km a 4,8%) a Col des Légues (6,9km a 5,40) sú kategorizované ako prémie tretej kategórie. Posledná horská prémia, ktorou je Dol de l'Orme (2,7km a 5%), je zaradená ako stúpanie štvrtej kategórie. 37,5 kilometra pred cieľom je na programe šprintérska prémia. V Sisterone by si to mohli rozdať o prvenstvo šprintéri. Očakávaný dojazd etapy je po 16:45.

Etapou Vás bude sprevádzať Tomáš Hládek. Dobrý deň.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:30.

Štatistiky:
Žltý dres: Julian Alaphilippe (82. Peter Sagan)
Zelený dres: Alexander Kristoff (2. Peter Sagan - strata 18bodov)
Bodkovaný dres: Benoît Cosnefroy
Biely dres: Marc Hirschi

ŠTARTOVÁ LISTINA

INEOS Grenadiers
1 BERNAL Egan
2 AMADOR Andrey
3 CARAPAZ Richard
4 CASTROVIEJO Jonathan
5 KWIATKOWSKI Michał
6 ROWE Luke
7 SIVAKOV Pavel
8 VAN BAARLE Dylan

Team Jumbo-Visma
11 ROGLIČ Primož
12 BENNETT George
13 JANSEN Amund Grøndahl
14 DUMOULIN Tom
15 GESINK Robert
16 KUSS Sepp
17 MARTIN Tony
18 VAN AERT Wout

BORA - hansgrohe
21 SAGAN Peter
22 BUCHMANN Emanuel
23 GROßSCHARTNER Felix
24 KÄMNA Lennard
25 MÜHLBERGER Gregor
26 OSS Daniel
27 PÖSTLBERGER Lukas
28 SCHACHMANN Maximilian

AG2R La Mondiale
31 BARDET Romain
32 CHEREL Mikaël
33 COSNEFROY Benoît
34 LATOUR Pierre
35 NAESEN Oliver
36 PETERS Nans
37 VENTURINI Clément
38 VUILLERMOZ Alexis

Deceuninck - Quick Step
41 ALAPHILIPPE Julian
42 ASGREEN Kasper
43 BENNETT Sam
44 CAVAGNA Rémi
45 DECLERCQ Tim
46 DEVENYNS Dries
47 JUNGELS Bob
48 MØRKØV Michael

Groupama - FDJ
51 PINOT Thibaut
52 BONNET William
53 GAUDU David
54 KÜNG Stefan
55 LADAGNOUS Matthieu
56 MADOUAS Valentin
57 MOLARD Rudy
58 REICHENBACH Sébastien

Bahrain - McLaren
61 LANDA Mikel
62 BILBAO Pello
63 CARUSO Damiano
64 COLBRELLI Sonny
65 HALLER Marco
66 MOHORIČ Matej
67 POELS Wout
68 VALLS Rafael (odstúpil)

EF Pro Cycling
71 URÁN Rigoberto
72 BETTIOL Alberto
73 CARTHY Hugh
74 HIGUITA Sergio
75 KEUKELEIRE Jens
76 MARTÍNEZ Daniel Felipe
77 POWLESS Neilson
78 VAN GARDEREN Tejay

Team Arkéa Samsic
81 QUINTANA Nairo
82 ANACONA Winner
83 BARGUIL Warren
84 LEDANOIS Kévin
85 QUINTANA Dayer
86 ROSA Diego
87 RUSSO Clément
88 SWIFT Connor

Movistar Team
91 VALVERDE Alejandro
92 CATALDO Dario
93 ERVITI Imanol
94 MAS Enric
95 OLIVEIRA Nelson
96 ROJAS José Joaquín
97 SOLER Marc
98 VERONA Carlos

Trek - Segafredo
101 PORTE Richie
102 EG Niklas
103 ELISSONDE Kenny
104 MOLLEMA Bauke
105 PEDERSEN Mads
106 SKUJIŅŠ Toms
107 STUYVEN Jasper
108 THEUNS Edward

CCC Team
111 VAN AVERMAET Greg
112 DE MARCHI Alessandro
113 GESCHKE Simon
114 HIRT Jan
115 KOCH Jonas
116 SCHÄR Michael
117 TRENTIN Matteo
118 ZAKARIN Ilnur

Cofidis, Solutions Crédits
121 MARTIN Guillaume
122 CONSONNI Simone
123 EDET Nicolas
124 HERRADA Jesús
125 LAPORTE Christophe
126 PEREZ Anthony (odstúpil)
127 PÉRICHON Pierre-Luc
128 VIVIANI Elia

UAE-Team Emirates
131 POGAČAR Tadej
132 ARU Fabio
133 DE LA CRUZ David
134 FORMOLO Davide
135 KRISTOFF Alexander
136 LAENGEN Vegard Stake
137 MARCATO Marco
138 POLANC Jan

Astana Pro Team
141 LÓPEZ Miguel Ángel
142 FRAILE Omar
143 HOULE Hugo
144 IZAGIRRE Gorka
145 IZAGIRRE Ion
146 LUTSENKO Alexey
147 SÁNCHEZ Luis León
148 TEJADA Harold

Lotto Soudal
151 EWAN Caleb
152 CRAS Steff
153 DE BUYST Jasper
154 DE GENDT Thomas
155 DEGENKOLB John (odstúpil)
156 FRISON Frederik
157 GILBERT Philippe (odstúpil)
158 KLUGE Roger

Mitchelton-Scott
161 YATES Adam
162 BAUER Jack
163 BEWLEY Sam
164 CHAVES Esteban
165 IMPEY Daryl
166 JUUL-JENSEN Christopher
167 MEZGEC Luka
168 NIEVE Mikel

Israel Start-Up Nation
171 MARTIN Dan
172 GREIPEL André
173 HERMANS Ben
174 HOFSTETTER Hugo
175 NEILANDS Krists
176 NIV Guy
177 POLITT Nils
178 VAN ASBROECK Tom

Team Total Direct Energie
181 BONIFAZIO Niccolò
182 BURGAUDEAU Mathieu
183 CALMEJANE Lilian
184 COUSIN Jérôme
185 GRELLIER Fabien
186 SICARD Romain
187 SOUPE Geoffrey
188 TURGIS Anthony

NTT Pro Cycling
191 NIZZOLO Giacomo
192 BOASSON HAGEN Edvald
193 GIBBONS Ryan
194 GOGL Michael
195 VALGREN Michael
196 KREUZIGER Roman
197 POZZOVIVO Domenico
198 WALSCHEID Max

Team Sunweb
201 BENOOT Tiesj
202 ARNDT Nikias
203 BOL Cees
204 HIRSCHI Marc
205 KRAGH ANDERSEN Søren
206 NIEUWENHUIS Joris
207 PEDERSEN Casper
208 ROCHE Nicolas

B&B Hotels - Vital Concept p/b KTM
211 COQUARD Bryan
212 BARTHE Cyril
213 CHEVALIER Maxime
214 DEBUSSCHERE Jens
215 GAUTIER Cyril
216 PACHER Quentin
217 REZA Kévin
218 ROLLAND Pierre
Celkové poradie - Žltý dres
  • zelený dres
  • Pogačar
  • 84:26:33 h
  • 2.
  • Roglič
  • +59
  • 3.
  • Porte
  • +3:30
  • 84..
  • Sagan
  • +4:04:19 h
Poradie šprintérov - Zelený dres
  • zelený dres
  • Bennett
  • 319
  • 2.
  • Sagan
  • 264
  • 3.
  • Trentin
  • 250
Všetko o Tour de France