Cyklistika

11.03.2020 o 14:40

víťaz: S. K. Andersen (Team Sunweb)

druhý: M. Schachmann (Bora-Hansgrohe)

Štadión: Saint-Amand-Montrond

Prenos z 15,1 kilometrovej časovky sa končí. Z víťazstva sa tešil Søren Kragh Andersen z tímu Sunweb a vedenie v celkovom poradí si udržal Max Schachmann z Bory. Ja sa s Vami lúčim a prajem krásny deň.

Priebežné poradie po štyroch etapách:

  1. M. Schachmann (Bora-Hansgrohe) 13:30:58,
  2. S. K. Andersen (Team Sunweb) + 58 sekúnd,
  3. F. Großschartner (Bora-Hansgrohe) + 01:01.

Výsledky 4. etapy:

  1. S. K. Andersen (Team Sunweb) 18:51,
  2. M. Schachmann (Bora-Hansgrohe) + 6 sekúnd,
  3. K. Asgreen (Quick-Step) + 12 sekúnd,


48. P. Sagan + 1:10,
56. Z. Štybar + 1:19,
78. R. Kreuziger + 1:46,
123. J. Sagan + 2:47.

16:25

Schachmann to nedokázal. Nemec v cieli stratil na vedúceho Andersena 6 sekúnd.

16:21

Stuyven stratil v cieli minútu a deväť sekúnd.

16:20

Viac-menej sa už len čaká na dojazd Schachmanna, ktorý má ako jediný z pretekárov na trati šancu prekonať vedúceho Andersena.

16:19

Výsledky z medzičasu po 7000 metroch:

  1. Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe) 10:03,
  2. Pello Bilbao (Bahrain – McLaren) + 5 sekúnd,
  3. Dylan Teuns (Bahrain – McLaren) + 6 sekúnd.
16:16

Maximilian Schachmann z Bory-Hansgrohe sa ujíma vedenia na medzičase. Pred Bilbaom je o 5 a pol sekundy.

16:15

Nils Politt stratil 43 sekúnd. Nemec nemôže byť s týmto výsledkom spokojný.

16:11

Felix Großschartner taktiež neudržal tempo z prvej polovice. Vo finiši je z toho strata 36 sekúnd.

16:10

Nibali stratil v cieli 53 sekúnd.

16:09

Už je v cieli aj Peter Sagan. So stratou minúty a desiatich sekúnd sa zaradil na 39. priečku.

16:06

Odštartovali tak už všetci pretekári.

16:05

Do časovky vyrazil už aj líder celkového poradia Maximilian Schachmann.

16:05

Teuns nezvládol druhú polovicu v nastolenom trende. Strata v cieli na Andersena činí 35 sekúnd.

16:03

Felix Großschartner, ktorý je tímovým kolegom Petra Sagana, stráca po siedmich kilometroch 5 sekúnd.

16:00

Nibali na medzičase stratil vyše 20 sekúnd.

15:58

Peter Sagan prešiel medzičasom. Jeho strata je 28 sekúnd.

15:56

Dylan Teuns ide zatiaľ výborne. Na medzičase sa zaradil na druhú pozíciu.

15:52

Søren Kragh Andersen z tímu Sunweb sa ujíma vedenia v cieli. Druhému Asgreenovi nadelil 12 sekúnd.

15:49

Odštartoval aj favorit na celkové prvenstvo Vincenzo Nibali.

15:48

Na trati je už aj Peter Sagan.

15:46

Zdeněk Štybar sa v cieli zaradil na priebežnú 33. pozíciu so stratou minútu a sedem sekúnd.

15:44

Na siedmom kilometri sa zaradil na priebežnú druhú pozíciu Søren Kragh Andersen.

15:43

Mení sa nám vedúca pozícia časovky. Kasper Asgreen z Quick-Stepu predstihol De Gendta v cieli o osem desatín.

15:41

Na štart sa o chvíľu postaví aj Peter Sagan.

15:39

Alaphilippe stratil na medzičase štyri a pol sekundy a je na priebežnom štvrtom mieste.

15:37

Zdeněk Štybar je na medzičase 38. Český pretekár stratil 45 sekúnd.

15:34

V cieli už je aj líder z medzičasu Pello Bilbao. De Gendt však odolal. Španiel z tímu Bahrain – McLaren stratil jednu sekundu.

15:30

Victor Campenaerts sa v cieli zaradil na druhé miesto. Na svojho krajana stráca štyri sekundy.

15:29

Odštartoval už aj miestny rodák Julian Alaphilippe. Uvidíme, či Francúz zopakuje triumf z časovky na minuloročnej Tour de France.

15:28

Po včerajšom páde dnes do časovky nenastúpil Sam Bennett.

15:26

Mení sa nám poradie na medzičase. Pello Bilbao sa ujíma vedenia o tri sekundy.

15:21

Roman Kreuziger sa v cieli zaradil na priebežné 39. miesto, keď český cyklista stratil minútu a 33 sekúnd.

15:18

Tretí je v cieli zatiaľ Američan Lawson Craddock.

15:16

Na druhé miesto sa v cieli zaradil Tobias Ludvigsson zo stajne FDJ. Strata činí 14 sekúnd.

15:13

Poradie na medzičase a v cieli sa na prvých priečkach už dlhší čas nemení. Blíži sa štart Zdeňka Štybara.

15:09

Okrem 15 100 metrov, ktoré musia pretekári absolvovať, sa musia vysporiadať aj s prevýšením na hranici 230 výškových metrov.

15:05

Na medzičase máme zatiaľ 74 cyklistov. Priebežné poradie:
 

  1. T. De Gendt 10:11
  2. R. Porte + 4 sekundy,
  3. J. Tratnik + 5 sekúnd.
15:00

Juraj Sagan je v cieli na priebežnej 53. priečke. Slovenský šampión stratil na De Gendta dve minúty a tridsaťštyri sekúnd.

14:59

Odštartoval Roman Kreuziger.

14:57

Meno Thomas De Gent je známym pojmom. Skúsený belgický tempár je známy najmä pre svoju bojovnú povahu. Množstvo svojich doterajších víťazstiev zaznamenal po dlhých únikoch. Na svojom konte má víťazstvá na dvoch etapách Tour de France a taktiež Paríž-Nice. Po jednej etape vyhral na zvyšných dvoch Grand Tours. Čo sa týka celkového umiestnenia na etapákoch veľkej trojky, tak môžeme spomenúť tretiu priečku z talianskeho Gira.

14:49

Vo vedení je zatiaľ Thomas De Gendt, ktorý 15,1 kilometra zvládol za 19 minút a štyri sekundy.

Ostal som Vám ešte dlžný informáciu ohľadom štartu Romana Kreuzigera, ktorý sa na trať vydá o 14:58.

Priblížme si aj dnes podmienky, aké panujú na trati. Aj dnes jazdcov sprevádza zamračená obloha so silným vetrom o rýchlosti 26 km/h. Teplotne je to však dnes lepšie, keď sa ortuť teplomera pohybuje na hranici 15 stupňov na nulou.

Celkovo nám zatiaľ odštartovalo 60 jazdcov z celkového počtu 133, ktorí sa postavia na štart dnešnej časovky.

Z Čechov a Slovákov zatiaľ odštartoval len Juraj Sagan. Slovenský šampión je na medzičase po 7000 metroch na aktuálnej 41. pozícii, keď jeho strata činí vyše minúty a pol na vedúceho De Gendta.

Zdravím všetkých priaznivcov cestnej cyklistiky. Preteky za slnkom majú dnes na pláne štvrté pokračovanie, ktorým bude súboj proti chronometru. Čaká nás teda časovka, ktorá má dĺžku 15,1 kilometra. Zaujímavosťou je, že časovka sa bude odohrávať v okolí St. Amand-Montrond, teda miesta, kde sa narodil Julian Alaphilippe.

Juraj Sagan vyrazí na trať o 14:21, Zdeněk Štybar o 15:24 a Peter Sagan o 15:47. Posledný pretekár, ktorým je doterajší líder poradia Max Schachmann odštartuje päť minút po štvrtej hodine.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:40.

Štartovná listina:
AG2R La Mondiale
BARDET Romain (Fra)
GOUGEARD Alexis (Fra)
PARET-PEINTRE Aurélien (Fra)
LATOUR Pierre (Fra)
PETERS Nans (Fra)
COSNESFROY Benoit (Fra)
NAESEN Oliver (Bel)
CHEREL Mickael (Fra)

Lotto-Soudal
DE GENDT Thomas (Bel)
EWAN Caleb (Aus)
DE BUYST Jasper (Bel)
GILBERT Philippe (Bel)
FRISON Frederick (Bel)
ARMÉE Sander (Bel)
DEGENKOLB John (Ger)
KLUGE Roger (Ger)

Bora-Hansgrohe
SAGAN Peter (Svk)
SAGAN Juraj (Svk)
SCHACHMANN Max (Ger)
POLJANSKI Pawel (Pol)
GROßSCHARTNER Felix (Aut)
KONRAD Patrick (Aut)
ACKERMANN Pascal (Ger)
DRUCKER Jempy (Lux)

Bahrain-McLaren
TEUNS Dylan (Bel)
GARCIA Ivan (Esp)
HUASSLER Heinrich (Aus)
BILBAO Pello (Esp)
CARUSO Damiano (Ita)
NOVAK Domen (Slo)
PERNSTEINER Hermann (Aut)
TRATNIK Jan (Slo)

Deceuninck – Quick-Step
KEISSE Iljo (Bel)
ALAPHILIPPE Julian (Fra)
STYBAR Zdenek (Cze)
BENNETT Sam (Irl)
LAMPAERT Yves (Bel)
ASGREEN Kasper (Den)
JUNGELS Bob (Lux)
DECLERCQ Tim (Bel)

Groupama-FDJ
PINOT Thibault (Fra)
LADAGNOUS Matthieu (Fra)
DUCHESNE Antoine (Can)
MOLARD Rudy (Fra)
SARREAU Marc (Fra)
KUNG Stefan (Sui)
LE GAC Olivier (Fra)
LUDVIGSSON Tobias (Swe)

NTT Pro Cycling
CAMPENAERTS Victor (Bel)
KREUZIGER Roman (Cze)
GIBBONS Ryan (Rsa)
WALSHEID Max (Ger)
VALGREN Michael (Den)
NIZZOLO Giacomo (Ita)
GOGL Michael (Aut)
O’CONNOR Ben (Aus)

EF Pro Cycling
HIGUITA Sergio (Col)
KANGERT Tanel (Est)
VAN GARDEREN Tejay (USA)
WOODS Michael (Can)
VANMARKE Sep (Bel)
BETTIOL Alberto (Ita)
CRADDOCK Lawson (USA)
SCULLY Tom (Nzl)

Israel Start-Up Nation
HOFSTETTER Hugo (Fra)
VAN ASBROECK Tom (Bel)
POLITT Nils (Ger)
BARBIER Rudy (Fra)
BIERMANS Jenthe (Bel)
BOIVIN Guillaume (Can)
NEILANDS Krists (Lat)
WURTZ SCHMIDT Mads (Den)

Team Sunweb
BOL Cees (Ned)
HAMILTON Chris (Aus)
BERNOOT Tiesj (Bel)
ARNDT Nikias (Ger)
EEKHOFF Nils (Ned)
MATTHEWS Michael (Aus)
PEDERSEN Casper (Den)
KRAGH ANDERSEN Soren (Den)

Trek-Segafredo
NIBALI Vincenzo (Ita)
MULLEN Ryan (Irl)
ELISONDE Kenny (Fra)
PORTE Richie (Aus)
PEDERSEN Mads (Den)
STUYVEN Jasper (Bel)
THEUNS Edward (Bel)
KIRSCH Alex (Lux)

Team Arkéa-Samsic
BARGUIL Warren (Fra)
QUINTANA Nairo (Col)
BOUHANNI Nacer (Fra)
QUINTANA Dayer (Col)
ANACONA Winner (Col)
ROSA Diego (Ita)
MCLAY Dan (GBr)
SWIFT Connor (GBr)

Cofidis, Solutions Crédits
VIVIANI Elia (Ita)
ALLEGAERT Piet (Bel)
LEMOINE Cyril (Fra)
TOUZE Damien (Fra)
MARTIN Guillaume (Fra)
VERMOTE Julien (Bel)
PEREZ Anthony (Fra)
EDET Nicolas (Fra)

Nippo-Delko-One Provence
COMBAUD Romain (Fra)
NAVARDAUSKAS Ramunas (LTU)
SISKEVICIUS Evaldas (LTU)
EL FARES Julien (Fra)
DIAZ Juan Manuel (Esp)
RAJOVIC Dusan (Srb)
BARBIER Pierre (Fra)
TRARIEUX Julien (Fra)

Team Total Direct Energie
BONIFAZIO Niccolo (Ita)
HIVERT Jonathan (Fra)
TERPSTRA Niki (Ned)
PETIT Adrien (Fra)
SIMON Julien (Fra)
CALMEJANE Lilian (Fra)
TURGIS Anthony (Fra)
VAN GESTEL Dries (Bel)

Circus-Wanty Gobert
MEURISSE Xandro (Bel)
DE GENDT Aime (Bel)
DEVRIENDT Tom (Bel)
DOUBEY Fabien (Fra)
PASQUALON Andrea (Ita)
VAN POPPEL Boy (Ned)
VAN POPPEL Danny (Ned)
VANSPEYBROUCK Pieter (Bel)

B&B Hotels-Vital Concept
COQUARD Bryan (Fra)
SCHONBERGER Sebastien (Aut)
GAUTIER Cyril (Fra)
REZA Kevin (Fra)
PACHER Quentin (Fra)
BARTHE Cyril (Fra)
BACKAERT Frederick (Bel)
DEBUSSCHERE Jens (Bel)