Andrej Martin Slovensko
1 : 2
6:4 , 5:7 , 5:7
Jiří Veselý Česká republika

Ja vám už teda ďakujem za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého sobotného večera. Daviscupovým stretnutím medzi Slovenskom a Českom vás sprevádzali Filip Kosnáč a Miroslav Revaj, tešíme sa na vás pri ďalší športových prenosoch.

Posledná naplánovaná dvojhra by sa už zrejme hrať nemala, keďže je už rozhodnuté a navyše je už aj pokročilejšia večerná hodina.

Je rozhodnuté! Česká republika zdoláva našu reprezentáciu 3:1 a postupuje tak na záverečný turnaj do Madridu! Klobúk dole však pred Andrejom Martinom za jeho výkon, ktorý predviedol v tomto zápase a držal náš tím nad vodou, žiaľ nevyšlo to, ale aj tak treba poďakovať celému tímu a súperovi pogratulovať k postupu.

Koniec zápasu

5:7

GEM, SET, ZÁPAS Jiří Veselý, postup ČESKO! Jednotka nášho súpera bola už na druhý pokus úspešná, keď priamym bodom ukončila toto stretnutie, ktoré trvalo skoro tri hodiny a bola to dráma až do samého záveru. Jiří Veselý tak zvíťazil v tejto dvojhre 2:1 na sety po hrách 4:6, 7:5 a 7:5 z jeho pohľadu.

30-40

Andrej Martin prvú hrozbu odvrátil.

15-40

Jiří Veselý získava dva mečbaly! Česko delí jedna loptička od postupu do Madridu!

15-30

Andrejov úder ide von z dvorca. Toto už je náročné pre našu tímovú jednotku.

15-15

Teraz sa to vymenilo, po 15 na oboch stranách.

15-0

Veselý musel cez druhý servis, po ktorom zahral winner náš tenista.

5:6

Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.

5:6

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:6

Na druhý pokus od siete je Jiří Veselý úspešný a tak berie toto veľmi dôležité podanie nášho tenistu! Český reprezentant vyhráva v treťom sete 6:5 a bude podávať na víťazstvo v tomto zápase, ale aj celkové víťazstvo Česka v celkom zápolení v boji o postup do Madridu!

15-40

Veselý zahral úder len do pásky, prvý brejkbal je minulosťou.

0-40

Tak toto je veľmi zlé pre Andreja! Jiří Veselý získava tri brejkbaly!

0-30

Český tenista umiestnil loptičku presne na čiaru a pri podaní nášho tenistu tak vedie o dva fiftíny.

0-15

Dokonalý kraťas od Veselého.

5:5

Jiří Veselý ukončil tento gem priamym bodom z podania a tak ešte v dramatickom a dlhom zápase pokračujeme! Andrej Martin mal k dispozícii aj mečbal, ale bolo to práve pri servise súpera.

40-A

Trochu zbytočná chyba nášho tenistu, Veselý získava ďalší gembal.

40-40

Veselého úder po ťažkej výmene končí v aute.

40-A

Ďalší priamy bod pre českého tenistu, ktorý teda získava gembal na udržanie sa v zápase.

40-40

Jiří Veselý si pomáha servisom a mečbal tak odvrátil.

40-30

Je tu mečbal! Presný forhend od Andreja Martina, NTC je na nohách!

30-30

Priamy bod z podania, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či gembal?

30-15

Loptu získava Veselý.

30-0

Skvelý ritern od Andreja Martina, ktorý vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

15-0

Ľahká a zbytočná chyba od Veselého na úvod veľmi dôležitého podania.

5:4

5:4

5:4

Krásna výmena z oboch strán, napokon ju Andrej Martin zakončl krásnym krížnym volejom a čistou hrou sa ujíma vedenia 5:4 v treťom sete! Jiří Veselý tak bude musieť opäť podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-0

Andrej Martin získava šancu na čistú hru.

30-0

Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.

15-0

Loptu získava Martin.

4:4

Na tretí pokus je už Jiří Veselý úspešný a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 4:4!

30-40

Dlhšiu výmenu zakončil Veselý len nepresným úderom, čím stratil aj druhý gembal.

15-40

Čistá hra to nebude, úder von z dvorca teraz zahral aj Veselý.

0-40

Aut z rakety slovenského tenistu, ten český tak získava tri gembaly.

0-30

Presne na čiaru to teraz zahral český tenista.

0-15

4:3

4:3

4:3

Prakticky tá istá situácia, Andrej Martin si tak tento svoj servis udržal a ide v treťom sete do vedenia 4:3!

A-40

Český tenista chcel zahrať úder presne k čiare, ale loptička končí v aute.

40-40

Veselý zahnal Andreja do ťažkej situácie a tak je tu ďalšia zhoda.

A-40

Ďalší gembal pre slovenského tenistu.

40-40

Andrejov úder končí v aute, ide sa teda späť na zhodu.

A-40

40-40

Ostáva však nevyužitý, Andrejov úder zastavuje páska a tak sa pôjde cez zhodu.

40-30

Presný volej našej tímovej jednotky, ktorá tak získava gembal.

30-30

Andrej Martin zahral presný slajsovaný forhend, po 30 na oboch stranách.

15-30

Veselý zahral vynikajúci úder, ale mal aj kus šťastia, keď mu pomohlo prasiatko.

15-15

Tento úder slovenský tenista prepálil, po 15 na oboch stranách.

15-0

Andrej Martin zahral presný lob, súper ešte reagoval, ale len úderom do autu.

3:3

Český tenista ho bez problémov využíva a vyrovnáva tak stav tretieho setu na 3:3!

30-40

Veselý si pomáha priamy bodom a tak získava gembal.

30-30

Aut z rakety českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Jiří Veselý si pomáha esom.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Rozhodca potvrdil správnosť loptičky, Andrej tak získva fiftín na úvod podania súpera.

3:2

3:2

3:2

Andrej Martin si pomohol servisom a tak ide v treťom sete do vedenia 3:2!

40-30

Ten prvý sa mu využiť nepodarilo.

40-15

Priamy bod a tak slovenský tenista získava dva gembaly.

30-15

Andrej zahral presný slajs a získava tak druhý fiftín v rade.

15-15

Tento úder Veselý prepálil, po 15 na oboch stranách.

0-15

Jiří Veselý zahral presný skrátený úder.

2:2

Aj sa tak stáva, Jiří Veselý vyrovnáva v treťom sete na 2:2!

0-40

Český tenista získava šancu na čistú hru.

0-30

Jiří Veselý získava aj druhý fiftín v rade, ale až po druhom servise, ktorý bol veľmi tesný.

0-15

Dlhšiu výmenu chcel Andrej ukončiť dropšotom, ale loptička končí len na páske.

2:1

2:1

2:1

Tento gem napokon slovenský tenista vyhral, ale mal čo robiť, aby si servis udržal!

A-40

40-40

Veselý to z nádejnej pozície pokazil a tak sme späť na zhode! Dráma pokračuje ďalej, dnes sa tak skoro asi spať nepôjde.

40-A

Český tenista má ďalšiu šancu vziať nášmu tenistovi podanie!

40-40

Ten je odvrátený.

40-A

Veselý sa presunul na sieť a tak získava ďalší brejkbal!

40-40

Opäť je tu však zhoda.

A-40

Andrej Martin od siete presne skrátil hru a získava tak druhý gembal.

40-40

Jiří Veselý zahral úspešný winner z bekhendu, pokračujeme teda v tomto geme ďalej.

A-40

40-40

Veselého bekhend bol prepálený, pôjde sa cez zhodu a druhý brejkbal je odvrátený!

30-40

Prvú hrozbu slovenský tenista odvracia za pomoci svojho servisu.

15-40

Český tenista zahral presný ritern a získava tak dva brejkbaly!

15-30

Veselý posiela loptičku zo svojej rakety len do autu.

0-30

Skvelý kraťas od Veselého, ktorý teda vedie o dva fiftíny pri servise Andreja Martina.

0-15

Zahlásený aut z rakety Slováka, dlhšie sa však riešila, či sa bude výmena opakovať, alebo nie. Napokon je to fiftín pre Veselého.

1:1

Čech uspel aj cez druhé podanie a tak vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.

30-40

Jiří Veselý získava gembal.

30-30

Eso českého tenistu, po 30 na oboch stranách.

30-15

Aut z rakety podávajúceho hráča, Andrej teda znova vedie o jeden fiftín pri servise súpera.

15-15

15-0

Slovenský tenista sa teraz prezentoval presným obhodením súpera.

1:0

Andrej Martin pridáva na svoje konto štvrté eso a ujíma sa v treťom sete vedenia 1:0!

40-15

Slovenská tímová jednotka bola úspešná cez druhé podanie a získava tak dva gembaly.

30-15

Český tenista zahral dlhý úder do autu, druhý fiftín v rade pre Andreja.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Veselého bekhend končí na páske.

0-15

Andrej Martin nezahájil úvod prvého podanie v treťom sete úspešne.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.

0:0

5:7

Páska pomohla českému tenistovi, ktorý napokon vyhral v druhom sete 7:5 a o osude tohto zápasu rozhodne tretí set! Už to vyzeralo, že Andrej Martin za stavu 5:2 to dotiahne do úspešného konca, ale Jiří Veselý zabral a celé to ešte otočil. Stav tohto zápasu je vyrovnaný 1:1 a Slovensko potrebuje, aby Andrej Martin tento zápas vyhral, všetci mu držíme palce!

15-40

Jiří Veselý získava dva setbaly!

15-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

15-15

15-0

Veselý pokazil servis, fiftín pre Andreja Martina.

5:6

5:6

5:6

Teraz dominuje na kurte český tenista, ktorý berie tento servis nášho tenistu a tak ide do vedenia 6:5 v druhom sete! Jiří Veselý tak bude podávať na víťzstvo v druhom sete, dráma medzi Slovenskom a Českom pokračuje ďalej!

15-40

Jiří Veselý získava dva brejkbaly!

15-30

0-30

Druhý fiftín v rade pre českého tenistu pri podaní toho nášho.

0-15

Veselý prešiel na sieť pri servise Andreja a získava tak na svoje konto fiftín.

5:5

Český tensita je úspešný, vyrovnáva na 5:5 v druhom sete a ten tak ešte bude mať pokračovanie!

30-40

Veselý získava gembal na potvrdenie brejku a tak aj udržanie sa v tomto zápase.

30-30

Úspešný servis českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Tak, čo príde teraz…

30-15

Veselého úder zastavuje páska, Andrej teda znova vedie o jeden fiftín.

15-15

15-0

Andrej Martin úspešný na sieti, Veselý tak nezačal cestu za potvrdením brejku úspešne.

5:4

5:4

5:4

Škoda tohto úderu, ale nič sa nedá robiť! Jiří Veselý zvládol náročnú situáciu, zobral nášmu tenistovi servis na víťazstvo v zápase a znižuje stav druhého setu na 4:5 z jeho pohľadu, český tenista tak stále žije v tomto zápase!

30-40

Jiří Veselý zahral presný forhend po prechode na sieť a tak získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!

30-30

Aut z rakety českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či brejkbal?

15-30

Nevynútená chyba z rakety Andreja Martina, Veselý tak získava druhý fiftín v rade.

15-15

15-0

Slovenský tenista začína esom.

5:3

Jiří Veselý čistou hrou znižuje na 3:5 z jeho pohľadu v druhom sete. Andrej Martin však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase, držíme palce!

0-40

Český tenista získava tri gembaly na udržanie sa v tomto zápase.

0-30

0-15

Jiří Veselý zahájil veľmi dôležitý servis esom.

5:2

5:2

5:2

Naša tímová jednotka je hneď na prvý pokus úspešná a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 5:2! Jiří Veselý bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-15

Andrej Martin po presnom bekhende získava dva gembaly.

30-15

Slovenský tenista zahral presný servis-volej.

15-15

15-0

Šťastný odskok teraz pomohol nášmu tenistovi.

4:2

Jiří Veselý si pomohol servisom a tak znižuje stav druhého setu na 2:4 z jeho pohľadu!

30-40

Andrej Martin si trpezlivo počkal a úderom do protipohybu odvrátil prvý gembal súpera.

15-40

Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista do autu, český tenista získava dva gembaly.

15-30

Jiří Veselý získava druhý fiftín v rade pri svojom podaní.

15-15

Lob slovenskému tenistovi nevyšiel, po 15 na oboch stranách.

15-0

4:1

4:1

4:1

Výborne, výborne! Andrej Martin odvrátil dva brejkbaly, následne zakončil túto výmenu na sieti a ide v druhom sete do vedenia 4:1!

A-40

Druhý gembal pre Andreja Martina.

40-40

Toto bol presný volej od Veselého, takže ideme späť na zhodu.

A-40

Krásny úder slovenského tenistu po skvelom nábehu na sieť a po dvoch odvrátených brejkbaloch získava Andrej gembal.

40-40

Esom si pomáha slovenský tenista a odvrátil tak aj druhý brejkbal!

30-40

Prvú hrozbu Andrej odvrátil, ale správnosť loptičky musel potvrdiť rozhodca.

15-40

Slovenský tenista nedokázal správne obhodiť súpera a čelí tak dvom brejkbalom súpera!

15-30

Andrej Martin si pomáha servisom a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Veselý získava druhý fiftín v rade pri podaní nášho tenistu.

0-15

3:1

Na druhý pokus je už Jiří Veselý úspešný a prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:3!

40-A

Veselý zahral presný úder k čiare a získava tak druhý gembal.

40-40

Ale využiť sa mu ho nepodarilo, je tu ďalší presný ritern nášho tenistu a tak sa ide cez zhodu.

30-40

Gembal pre podávajúceho tenistu.

30-30

Po 30 na oboch stranách, Andrej Martin nemal nárok na tento úder súpera. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Andrej Martin zahral presný ritern a získava tak druhý fiftín v rade pri servise súpera.

15-15

0-15

3:0

3:0

3:0

Andrej Martin zakončil tento gem presným volejom a tak čistou hrou potvrdil brejk! Slovenský tenista teda vyhráva v druhom sete 3:0 a stále sa jeho výkon stupňuje.

40-0

Priamy bod z podania.

30-0

Druhý fiftín v rade pre Andreja po ďalšom presnom bekhende.

15-0

Začína presným bekhendovým volejom a fiftín je na jeho konte.

2:0

Ale na druhý pokus je už Andrej Martin úspešný a berie tak podanie súpera! Slovenský tenista vyhráva v druhom sete 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.

40-30

Jiří Veselý prvú hrozbu odvracia, pomohol mu aut z rakety nášho tenistu.

40-15

Sebavedomie slovenského tenistu rastie a rastie. Andrej Martin ďalším skvelým úderom získava dva brejkbaly!

30-15

Andrejovi Martinovi pomohla páska a opäť tak vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Sporná situácia, ale zrejme to tesný aut bol. Andrej Martin rešpektuje rozhodcu a neprotestuje.

15-0

Andrej Martin pokračuje vo svojom sústredenom výkone a získava fiftín pri úvode súperovho servisu.

1:0

Toto bola najkrajšia výmena zápasu a jej víťazom je Andrej Martin, keď vyškrabal už stratenú loptu a následne winnerom ide v druhom sete do vedenia 1:0!

40-30

40-15

Potom to však napravil skvelým úderom po čiare, slovenský tenista získava dva gembaly.

30-15

Teraz to však Andrej pokazil a ľahký úder poslal len do pásky.

30-0

Druhý fiftín v rade pre slovenskú tímovú jednotku.

15-0

Andrej Martin vstupuje do druhého setu ziskom fiftínu a to opäť po presnom prechode na sieť.

0:0

6:4

Áno! Jiří Veselý svoj úder poslal von z dvorca a tak Andrej Martin využíva hneď prvý setbal v tomto zápase a to pri servise súpera! Slovenský tensita prehrával 0:2 a 15:40 pri svojom servise, ale zrazu sa to otočilo, Andrej postupune gradoval svoj výkon a napokon sa stáva víťazom prvého setu! Pred nami je teda druhý set a my veríme, že ho Andrej zvládne!

40-15

Andrej Martin sa presunul na sieť a krásnym spôsobom si vybojoval dva setbaly pri podaní súpera!

30-15

30-0

Aj tento fiftín putuje na konto nášho tenistu, Veselý je teda pod tlakom pri svojom servie na udržanie sa v prvom sete.

15-0

Dlhšiu výmenu zakončil Čech do autu, dôležitý servis tak Veselý nezahájil úspešne.

5:4

5:4

5:4

Výborne! Andrej Martin sa čistou hrou ujíma vedenia 5:4 v prvom sete a to znamená, že Jiří Veselý musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry!

40-0

Slovenský tenista zvládol náročnú výmenu, vytiahol si súpera na sieť a prekným obhodením získava tri gembaly.

30-0

Andrej Martin si následne pomáha servisom.

15-0

Krásne zahratý úder od slovenského tenistu, jeho rezaný forhend prináša fiftín na Andrejove konto.

4:4

Jiří Veselý si pomohol esom a tak si svoj servis predsa len udržal! Stav v prvom sete je vyrovnaný 4:4, na podanie ide slovenský tenista!

30-40

Andrej Martin graduje svoj výkon, bekhendom znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

15-40

Čistá hra českej tímovej jednotky to nebude, Veselého úder bekhend ide von z dvorca.

0-40

Jiří Veselý po chybe nášho tenistu získava tri gembaly.

0-30

0-15

Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista len forhendom do pásky.

4:3

4:3

4:3

Andrej Martin si pomáha priamym bodom a napokon brejk potvrdil! Slovenský tenista sa ujíma vedenia 4:3 v prvom sete!

40-30

Na prvý pokus slovenský tenista úspešný nebol.

40-15

Eso slovenského tenistu, Andrej Martin získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15

30-0

Následne si Andrej pomáha servisom a vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Slovenský tenista aj so šťastím začína cestu za potvrdením brejku úspešne.

3:3

Na ritern súpera reagoval Jiří Veselý úderom do autu a tak Andrej Martin získava toto podanie českého tenistu! Rozdiel brejku je teda zmazaný, Andrej bude podávať na potvrdenie brejku.

40-30

Andrej Martin výborne zvládol náročnú a dlhú výmenu, takže má prvý brejkbal v tomto zápase!

30-30

Český tenista teraz neuspel so svojim volejom, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

15-15

Jiří Veselý sa previnil dvojchybou, po 15 na oboch stranách.

0-15

Peknú výmenu z oboch strán ukončil víťazne Veselý a to winnerom.

2:3

2:3

2:3

Na druhý pokus bol už slovenský tenista úspešný, pomohol si priamym bodom pri druhom servise a znižuje teda stav v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!

40-15

Čistá hra to napokon nebude, Jiří Veselý zahral presný ritern.

40-0

Presný servis od Andreja Martina, ktorý tak získava tri gembaly.

30-0

15-0

Andrej Martin zahral presný bekhend po čiare.

1:3

Jiří Veselý po druhom servise zahral presný kraťas a tak sa ujíma v prvom sete vedenia 3:1!

15-40

Český tenista zahral eso a získava teda dva gembaly.

15-30

15-15

Po 15 na oboch stranách, teraz slovenský tenista zvládol ťažký ritern.

0-15

Jiří Veselý začína tento svoj servis správnym obhodením súpera.

1:2

1:2

1:2

Výborne! Toto bol dôležitý moment pre Andreja Martina, ktorý odvrátil dva brejkbaly súpera a získava svoj prvý gem v tomto zápase! Za stavu 2:1 z pohľadu českého tenistu pôjde podávať práve Jiří Veselý.

A-40

Tretím fiftínom v rade získava Andrej gembal.

40-40

Pod tlakom bol teraz slovenský tenista úspešný, volejom odvrátil aj druhý brejkbal a pôjde sa cez zhodu.

30-40

Andrej Martin sa správne presunul na sieť a prvú hrozbu sa mu podarilo odvrátiť.

15-40

Jiří Veselý pokračuje vo svojej dominancii a získava dva brejkbaly!

15-30

0-30

Nuž, český tenista teraz predvádza jednu parádu za druhou. Veselý zahral správny dropšot a vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.

0-15

Veselý zahral presný úder po čiare a tak na úvod podania nášho tenistu získava fiftín.

0:2

Český tenista ukončil tento gem esom, úspešne potvrdil brejk a ujíma sa tak v prvom sete vedenia 2:0!

0-40

Jiří Veselý zvládol druhý servis a získava tak tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30

Ritern nášho tenistu úspešný nebol, druhý fiftín v rade pre Čecha.

0-15

Cestu za potvrdením brejku zahájil Veselý úspešne.

0:1

Český tenista sa prezentoval skvelým bekhendovým riternom a tak berie prvé podanie nášho tenistu v tomto zápase!

40-A

Veselý zahral správny ritern a tak získava aj druhý brejkbal!

40-40

Andrej Martin si však pomáha servisom a brejkbal teda odvrátil! Hneď v úvode zápasu sa tak pôjde cez zhodu.

30-40

Tesný aut z rakety nášho tenistu, Jiří Veselý hneď v úvode zápasu s brejkbalom!

30-30

Andrej Martin zvolil postupný útok a napokon od siete vyrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Po tejto výmene však putuje druhý fiftín na konto českého tenistu, ktorý je tak v úvode zápasu v menšej výhode.

15-15

Po 15 na oboch stranách, slovenský tenista zvládol servis-volej.

0-15

Hneď na úvod zápasu dlhšia výmena, z defenzívy napokon Andrej Martin chyboval a tak to je fiftín pre Jiřího Veselého.

0:0

Na servise začne Andrej Martin zo Slovenska.

Andrej Martin a Jiří Veselý sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Súboj tímových jednotiek sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemný, teraz už tenisový večer! Pred malou chvíľou sa Filip Polášek s Igorom Zelenayom postarali o náš prvý bod a tým znížili stav tohto zápolenia s Českom na 1:2!

V rámci dnešnej prvej dvojhry proti sebe nastúpia Andrej Martin a Jiří Veselý a pred našou tímovou jednotkou stojí jednoznačná úloha. Budeme teda Andrejovi držať palce, aby svoje stretnutie zvládol, vyrovnal celkový stav a o postupujúcom do Madridu sa tak rozhodlo v závrečnej dvojhre.

Slovensko získava prvý bod a znižuje teda stav s Českom na 1:2! Tak ako sa očakávalo, štvrorhru sme jednoznačne zvládli a Filip Polášek spoločne s Igorom Zelenayom sa postarali o náš úvodný bod a sme teda späť v hre o postup.

Podľa programu by sa malo ďalej odohrať stretnutie medzi Andrejom Martinom a Jiřím Veselým, predpokladný začiatok 19:30!

PO PRVOM HRACOM DNI SLOVENSKO 0:2 ČESKO

V piatkových zápsoch dominovali českí tenisti, ktorí nám nedovolili uhrať ani jeden set a tak Jozef Kovalík a Andrej Martin prehrali zhodne 0:2 na sety. Prvý menovaný nestačil na českú jednotku Jiřího Veselého no a Andrej Martin podľahol Lukášovi Rosolovi a to aj napriek tomu, že bol v tomto zápase pasovaný do úlohy favorita.

Slovensko má teda ako sa hovorí nôž na krku. Sobotný program otvorí štvorhra, v ktorej musíme vyhrať, aby sme ešte boli stále v hre o postup na záverečný turnaj. Práve vo štvorhre by Slovensko malo byť určite favoritom, keď naše farby budú reprezentovať debloví špecialisti Filip Polášek, ktorý je momentálne svetová osmička a Igor Zelenay, ktorému v rebríčku štvorhry patrí 70. miesto.

Za české farby je do štvrohry nominovaná dvojica Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář. Obja sú však v rebríčku štvrohry na oveľa nižších miestach ako naša dvojica, Forejtekovi patrí 339. miesto a Kolářovi 214. miesto.

Budeme teda Filipovi a Igorovi držať palce, aby pre Slovensko vybojovali prvý bod a vrátili nás tak späť do hry. Ak sa nám teda podarí snížiť, tak podľa žrebu sú na programe ešte dve stretnutia a to Martin – Veselý a Kovalík – Rosol.

Štvrohra má naplánovaný začiatok na 17:30 a ďalšie stretnutia sa teda budú odvíjať podľa skóre a prípadnej dohody oboch kapitánov, ak by už bolo o postupujúcom rozhodnuté.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.