1 : 6
(0:0, 0:1, 1:5)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Je tu konec dnešního zápasu, po dvou třetinách vedly Slovenky pouze 2:0, ale ve třetí třetině se dokázaly rozstřílet a nasázely Němkám pět branek, které rozhodly o vítězi. Nejlepšími hráčkami byly zvoleny Paulina Hudáková a brankářka Gatzschová.

Konec zápasu.

59:50

Slovensko právě vstřelilo branku!
Další branka v přesilové hře! PAULINA HUDÁKOVÁ upravuje na konečných 6:1 pro Slovensko, po přihrávce Ferenčíkové trefila odkryté místo v německé brance. Asistence: Ferenčíková.

59:07

Nakonec je tu ještě vyloučení na straně Německa, Slovenky mají tedy šancí vsítit šestou branku.

59:07

Vyloučení v týmu Německo (Beppler-Altová – 2 min.).

58:42

Utkání se již pouze dohrává, pátý gól Slovenska rozhodl o dnešním vítězi tohoto utkání.

58:10

Patý gól do branky Německa. DENISA FERENČÍKOVÁ po přihrávce Hudákové ze středu pole trefuje horní část německé branky. Asistence: Hudáková.

57:39

Slovensko ovšem rychle získalo míček a drží ho na svých holích, Gatzschová tedy zpět v brance.

57:19

Němky odvolávají brankářku zkoušejí to v šesti!

56:32

Slovensko se rovněž trefuje v početní výhodě, DENISA FERENČÍKOVÁ se před brankou dostala k dorážce a dokázala míček doklepnout do německé branky. Asistence: Hudáková.

56:04

Slovenky kombinují v přesilové hře, první rána jen těsně minula branku.

54:55

Vyloučení v týmu Německo (Benndorfová – 2 min.).

54:32

Německo právě vstřelilo branku!
Německo snižuje na rozdíl dvou branek! BEPPLER-ALTOVÁ se v přesilové hře dostala na středu k míčku, který ihned vyslal na branku Slovenek a dokázala ho nasměrovat do branky. Bez asistence.

53:14

Vyloučení v týmu Slovensko (Lencesová – 2 min.).

52:59

Slovenky odskakují na rozdíl tří branek a jsou dost blízko dnešní výhře proti Němkám.

52:47

Opět dvojice Hudáková – Šponiárová, tentokrát druhá jmenovaná našla na druhé straně úplně volnou PAULINU HUDÁKOVOU, která neměla problém míček nasměroat do branky. Asistence: Šponiárová.

52:22

Rychlá akce Němek po pravé straně zastavena, dopředu spěchají Slovenky.

52:00

V souboji za brankou Německa úspěšnější Slovenky, následuje krátká přestávka, po které rozehrají právě svěřenkyně českého trenéra Bohemians Michaela Jedličky.

51:15

Německu nezbývá nic jiného, než napadat, Slovenky ale zatím hrají velmi spolehlivě odzadu.

50:32

Slovensko již tolik nenapadá, naopak se snaží bránit a nedovolit Němkám střílet.

49:39

Grossová po faulu rozhehrála z rohu, u míčku jsou Němky, které se snaží o kontaktní branku.

49:04

Slovenky kombinují na vlastní polovině, snaží se hru uklidnit, do konce utkání zbývá zhruba deset minut.

47:44

Nahození Němek z poloviny hrací plochy chytá Dupčáková, Němky musejí zabrat.

47:35

Slovenky vedou o dvě branky! MICHAELA ŠPONIÁROVÁ se po přihrávce Hudákové dostala ke střele z vytočení a ukázala, že se trefit umí, brankářka Německa neměla proti její střele žádnou šanci. Asistence: Hudáková.

47:06

Faul ze strany Slovenska, Německo rozehrává od vlastní branky.

46:32

Hodně prostoru ve středu pole pro Slovenky, které se k zakončení nedostaly.

45:46

Golfové zakončení Slovenek z levé strany končí nad, Němky ale dále běhají bez míčku.

45:22

na druhé straně také pohrozily Němky, hra začíná být dosti napínavá.

44:50

Po velkém zmatku před brankou Německa nakonec k zakončení nedošlo, ale Slovenky nyní byly opravdu blízko další branky!

44:27

Slovenky kombinují za brankou Německa.

43:27

Slovenky uklidňují hru za vlastní brankou, Němky se zatahují a jsou připraveny čelit dalšímu útoku ze strany svěřenek Michaela Jedličky.

42:12

Slovenky kombinují v útočné polovině, ale stejně, jako v předešlých třetinách se nemohou dostat ke střele.

41:18

Další akce Němek nekončí střelou, ale faulem Slovenek, Němky do poslední části vstoupily velmi aktivně.

40:29

Na začátku třetí třetiny se k míčku dostávají Němky, první akce ovšem neúspěšná.

40:01

Začala třetí třetina.

Je tu konec druhé třetiny. Slovenky se díky Šponiárové dostaly dostaly do vedení 1:0. Němky se prozatím hodně brání a do mnoha příležitostí se nedostávají.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:30

Nyní ke střele vůbec nedošlo, přihrávka Slovenek vystihla jedna z hráček Německa.

38:59

Další rána z holí Slovenek byla velmi nepřesná, míček ale zůstává na holích Slovenska.

38:27

Slovenky mají k dispozici první přesilovou hru, první střelu chytá Gatzschová.

38:12

Vyloučení v týmu Německo (Kisa Recková – 2 min.).

37:42

Slovensko se dostalo ke střele od pravého mantinelu, skrytá rána byla zblokována německým blokem.

37:20

Ferenčíková ze hřiště odešla po svých, Slovenky odevzdávají míček Němkám.

37:20

Po souboji za mantinelem zůstala za brankou Německa ležet jedna z hráček Slovenska, vypadá ale, že bude v pořádku.

36:53

Němky se dostaly k rozehrávce od pravého mantinelu, následně zavezly míček do rohu, kde přišel faul, další volný úder pro Německo.

36:47

Němky ovšem rychlým dostupováním nedávají svým soupeřkám mnoho prostoru.

36:30

Slovenky drží míček a kombinují v útočné polovině.

35:30

Své vynikající schopnosti teď ukázaly obě brankáři, nejprve zasahovala Gatzschová, následně na druhé straně Dupčáková.

35:00

Německo rozehrávalo zpoza vlastní branky, snad poprvé v utkání jsme viděli dlouhý nahození za obranu, jenž bylo neúspěšné.

34:38

Po rychlé rozehrávce přišla chyba v německé obraně, která nakonec potrestána nebude, Němky rychle zasahují, takže ke střele vůbec nedojde.

34:14

Balónek po souboji končí za mantinelem, rozehrávat nakonec budou Slovenky.

33:50

V další možnosti ke střele vůbec nedošlo, Slovensko pokračuje na míčku.

33:35

Slovenky operovaly s míčkem za brankou Němek, ale ke střele se nedostaly.

33:08

Netrvalo to dlouho a Němky vyhazují, oba týmy musí rychle střídat.

32:52

Naopak na druhé straně faulovaly v rohu, což znamená šanci pro slovenské hráčky.

32:27

Nahození skoro z poloviny hrací plochy chytá Dupčáková, Němky opět neuspěly.

32:15

Až teď ho déle udržely hráčky Německa, je tu krátká přestávka, utkání bude pokračovat za několik okamžiků.

31:30

Ve hře je teď obrovský zmatek, míček lítá ze strany na stranu, ani jeden z týmů není schopný ho udržet.

30:43

Po souboji u mantinelu se dostaly do zakončení hostující hráčky, tečovaný míček bez problémů chytá německá brankářka.

30:15

Ani pokusy na druhé straně mezi tři tyč nezamířily, míček mají na holích Němky.

29:30

Hodně prostoru dostaly Němky na levé straně, odkud následně přišla nebezpečná střela, se kterou si poradila Dupčáková.

28:48

Ukrytou střelu Slovenek nemohla Gatzschová vidět, naštěstí pro Německo míček nemířil na branku, ale do zadního mantinelu.

28:12

Hra pokračuje stejně, jako v první dvacetiminutovce, Slovenky jsou velmi silný v kombinaci, Němky občas pohrozí z protiútoku, ale velké šance nevidíme ani na jedné straně.

27:36

Němky se dostaly za slovenskou branku, kde vzápětí míček ztratily, což znamená další šanci pro Slovensko.

26:59

Ani Slovenky ovšem nepůsobí nijak jistě, mnoho míčků zbytečně zahodí, i když kombinačně jsou na tom o dost lépe, než jejich soupeř.

26:30

Dlouhá přihrávka na jednu z útočnic hostujícím nevyšla, hráčky Německa se dostávají po delší době opět ke kombinaci.

25:56

Míček opustil hrací plochu, rozehrávat budou svěřenkyně Michaela Jedličky.

25:19

Slovenky vyhrávají většinu důležitých soubojů u mantinelu, nyní se ale k rozehrávce po faulu dostanou hráčky Německa.

24:45

Německo se snažilo taktéž o rychlý útok, ale zatím se to hráčkám Německa vůbec nedaří.

24:01

Opět nepřesnost z holí slovenských hráček, tentokrát netrefily branku po přečíslení.

23:44

Další střela Slovenek z velké dálky se nevyvedla, mířila pouze do zadního mantinelu.

23:07

Zakončení Němek z levé strany končí nad, Dupčáková tedy práci neměla.

22:40

Šponiárová opět v akci, tentokrát se ovšem ke střele nedostala.

22:13

Slovenky první branka nastartovala, Němky se musejí bránit.

20:32

Autorem branky je MICHAELA ŠPONIÁROVÁ, která si pro rychlém útoku vyměnila míček s Hudákovou a dokázala zakončit do odkryté části branky. Asistence: Hudáková.

20:08

Slovenky ihned získávají míček a míří vpřed.

20:01

Začala druhá třetina.

Je tu konec první třetiny, po které na tabuli svítí nerozhodný stav 0:0. Slovenky byly aktivnější, často přehrávaly mužstvo Německa, ale nedokázaly se gólově prosadit, Němky skvěle bránily a občas pohrozily z nebezpečných protiútoků.

20:00

První třetina skončila.

19:28

Po obrovském tlaku Slovenek opět nepřišla ideální střela, do konce třetiny zbývá zhruba půl minuty, Němky budou rozehrávat.

18:39

Střela Německa z levé strany končí za brankou, opět mohou spěchat vpřed Slovenky.

18:15

Dupčáková a její důležitý zákrok, když míček mířil na hokejku jedné z protihráček, slovenská brankářka byla ve střehu.

17:17

Bránící Němky vyhazují míček pryč, oba celky tedy mohou opět vystřídat.

16:46

Další z levé strany z pohledu Slovenek, ani tato rána si prostor tří tyčí nenašla.

16:28

Favoritky utkání ovšem rychle ztrácí balónek, ke kterému se logicky dostanou domácí.

16:13

Míček zůstane na holích Slovenek, které rozehrávají z rohu za brankou Němek.

15:56

Rána z levé strany Gatzschovou neohrozila, oba celky střídají.

15:13

Ani po akci středem pole střela Slovenek nepřijde, Němky dokáží skvěle eliminovat slovenské útoky a hrozí z brejkových situací.

14:44

Po souboji přichází útočný faul Slovenek, Německo rozehrává z pravého rohu z pohledu brankářky Gatzschové.

14:08

Opět a znovu skvělý zákrok brankářky Německa, která vystihla úmysl Slovenek a míček včas dokázala pokrýt.

13:31

Balónek zpět u Slovenek, ty uklidňují hru a vyměňují si ho na vlastní polovině.

13:04

Další neúspěšná akce z pohledu Slovenska, míček míří na hole Němek.

12:30

Po skrumáži přes slovenskou brankou se k míčku dostaly hráčky Slovenska.

11:43

První lajna Slovenka kombinuje za brankou soupeře, přichází ovšem faul, po kterém rozehrají míček Němky.

11:13

Střela Němek z levé strany vůbec nenašla prostor tří tyčí, naopak dopředu mohou spěchat Slovenky.

10:43

Rychlý signál Slovenkám nevyšel, míček ovšem po končí za mantinelem s pomocí týmu Německa.

10:41

Faul v rohu za brankou Němek znamená rozehrávku pro svěřenkyně Michaela Jedličky.

10:10

Slovensko nadále aktivnějším celkem, hráčkám hostujícího mužstva se ale nedaří trefovat branku.

09:41

Další zákrok si připisuje Gatzschová, která vystihla přihrávku zpoza branky.

09:23

Po rozehrávce Slovenky drží míček, který byl po rychlé přihrávce sražen opět za mantinel, Slovenky si rozehrávku zopakují.

09:07

Následuje volný úder pro Slovenky od pravého mantinelu.

08:43

Velká šance na druhé straně, Němky se dostaly do úniku dva na jednoho, ale velkou šanci nevyužily, střela končí nad.

08:06

Velký prostor měly hráčky slovenské reprezentace na pravé straně, ale opět nedokázaly zakončit mezi tři tyče německé branky.

07:20

Po rychlé přihrávce přišla další střela Slovenek, opět z pravé strany, ta byl ovšem zblokována.

06:52

Chyba v německé obraně mohla být potrestána po střele z pravé strany, ale Gatzschová opět skvěle zasahuje.

06:00

Až teď se k němu dostaly Němky, obrany obou celků ovšem skvěle brání, větší šance prozatím nevidíme.

05:26

Hosté na malou chvíli uklidní hru a posouvají míček k vlastní brance, Slovenky nyní dlouho drží míček.

04:52

Slovenky nadále pokračují v nátlaku, poprvé vidíme velký tlak ze strany Slovenek.

04:15

Poprvé se také ozývají fanoušci ze Slovenka, kteří přijeli hráčky podpořit. Ty teď drží míček a kombinují před brankou Německa.

03:59

Po útočném faulu Německo bude rozehrávat z vlastní poloviny

03:40

Slovensko se snaží o agresivní napadání, ale Němky prozatím skvěle odolávají a nepouští Slovensko ke střelám.

03:07

Další nebezpečné zakončení z úhlu, tentokrát z holí Němek, které jsou prozatím velmi aktivní.

02:24

Němky nyní bojovali o míček za Slovenskou brankou, nakonec se k němu však dostaly Slovenky, které mohou jít od útoku.

01:30

Gatzschová skvělým zákrokem podržela reprezentaci Německa, když helmou dokázala vyrazit nebezpečnou střelu z úhlu.

00:53

Na druhé straně rovněž snaha o první střelu, obrana Slovenek ale domácí Němky vystřelit nenechala, míček končí za mantinelem, svěřenkyně Michaela Jedličky se musí nadále bránit.

00:38

První střela Slovenska po rychlé akci končí nad.

00:10

Následně přichází faul Slovenek, Němky tedy budou rozehrávat od vlastní branky.

00:02

Úvodní buly je za námi, míčku se zmocňují hráčky Německa.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba dva celky nastupují na hrací plochu! Utkání začne za několik okamžiků.

Úvodní sestavy:

Německo: Gatzschová (Recková) – Benndorfová, Schulzová, Jensenová, Diesenerová, Beppler-Altová, Holstová – Bottrichová, Strahlová, Recková K. – Kurthová, Baumgartenová, Gerdesová – Kleerbaumová, Bestová, Jurgensová

Slovensko: Dupčáková (Krištofová) – Ďuriková, Papierniková, Chupeková, Ferenčíková, Klapitová ©, Gáborová, Lencesová, Šidlová, Pudišová, Trošková, Hudáková P., Adamcová, Šponiarová, Belicová, Grossová V., Robová, Grossová K., Hudáková K.

Rozhodčí: Bin Bin Lin, Carmen Teo.

Německo

Hráčky Německa nezaznamenaly ve skupině ani jednu výhru, přesto zamířily do osmifinále, kde je čekal výběr Singapuru, který porazily těsným výsledkem – 7:6. Ve skupině Německo inkasovalo dohromady třiatřicet branek, když nejprve prohrálo 1:12 se Švýcarském, následně 1:4 s výběrem Polska a nakonec 0:17 s favoritkami z Finska.

Slovensko

Slovensko vstoupilo do mistrovství světa špatně, hned v prvním zápase podlehlo výběru Švédek, hráčky ze severu dokázaly svěřenky českého trenéra Michaela Jedličky porazit 23:1. Hned v druhém utkání ovšem Slovenky zabraly a připsaly si jediné vítězství ve skupině, když těsně porazily tým Lotyšska, následně je čekal československý souboj, ve kterém značně dominovaly hráčky české reprezentace, jež si se Slovenkami poradily v poměru 19:3. V semifinále Slovenky dokázaly vyhrát nad Dánskem, po kterém přišla obrovská výzva v podobě semifinále s Finskem. V tom se Slovenkám povedlo předvést nejlepší výkon, když dokonce vedly nad favoritkami 2:0, ale nakonec prohrály 8:6. Nejproduktivnější hráčkou Slovenska je
Sponiarova s devíti body.

Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu zápasu o 5. – 8. místo florbalového mistrovství světa žen, ve kterém se střetnou hráčky Slovenska proti hráčkám Německa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.