Cori Gauffová USA
2 : 0
6:3 , 6:3
Magdaléna Rybáriková Slovensko

Slovensko tak už nemá ani jedného zástupcu na tomto podujatí. Najďalej to dotiahla tento rok práve Magdaléna Rybáriková, ktorá sa ako jediná prebojovala do druhého kola.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok už neskorého večera!

Koniec zápasu

6:3

GEM, SET, ZÁPAS Cori Gauffová! Slovenská tenistka zahrala skrátený úder len do pásky a tak mladá Američanka, ktorá má len 15 rokov postupuje do tretieho kola! Gauffovej viacej vychádzala finálna fáza a hlavne spravila menej nevynútených chýb ako Magdaléna Rybáriková. Bolo to zaujímavé stretnutie, ale žiaľ s nešťastným koncom pre našu tenistku. Určite bude ešte zaujímavé sledovať, ako sa Cori Gauffovej bude dariť na tohtoročnom Wimbledone, ukazuje veľký potenciál.

A-40

Dvojchyba od našej tenistky a tak Cori Gauffová získava mečbal!

40-40

Aut z rakety Rybárikovej a tak ideme späť na zhodu.

40-A

Eso slovenskej tenistky a tak získava tretí gembal.

40-40

Chyba z rakety našej tenistky, ideme tak cez zhodu a toto môže viacej vyhovovať Američanke.

30-40

Cori Gauffová ukázala presný forhendový return a tak ešte predlžuje tento gem.

15-40

Dva gembaly na udržanie sa v tomto zápase pre slovenskú tenistku.

15-30

Loptu získava Gauffová.

0-30

Pokračuje priamym bodom a vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Magdaléna Rybáriková začína dôležité podanie esom.

5:3

Američanka ukončila tento gem čistou hrou za pomoci priameho bodu! Cori Gauffová vyhráva v druhom sete 5:3 a tak Magdaléna Rybáriková bude podávať na udržanie sa v tomto stretnutí.

40-0

Úder do protipohybu a Cori Gauffová získava tri gembaly.

30-0

Tesný aut z rakety slovenskej tenistky. Magdaléna Rybáriková si ešte vzala jastrabie oko, ale aj to potvrdilo, že loptička je von.

15-0

Gauffová odštartovala tento gem priamym bodom.

4:3

Koniec prestávky, podávať bude Cori Gauffová.

4:3

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3

Toto bolo veľmi náročné, ale veľký boj Magdaléna Rybáriková zvládla a znižuje na 3:4 z jej pohľadu v druhom sete!

30-40

Presný forhend slovenskej tenistky, ktorá tak získava gembal.

30-30

Po 30 na oboch stranách, Cori Gauffová pri údere padla na zem, ale nič vážne to nie je.

30-15

Cori Gauffová predviedla skvelý prechod na sieť a získava druhý fiftín v rade.

15-15

Po 15, dropšot našej tenistky zastavuje páska.

0-15

Aj Gauffová sa vie dopustiť nevynútenej chyby, fiftín pre podávajúcu tenistku.

4:2

Potom prišiel priamy bod a tak Cori Gauffová vyhráva v druhom sete 4:2! Pred našou tenistkou tak stojí veľmi náročná úloha.

A-40

Eso americkej tenistky a tak tu je druhý gembal tejto hry.

40-40

Výborne! Magdaléna Rybáriková zvládla ťažkú situáciu, na konci to zahrala krásne a od sieti posiela gem na zhodu.

40-30

Škoda tohto úderu z rakety slovenskej tenistky, je to tesný aut a tak gembal pre Gauffovú.

30-30

Forhend mladej Američnaky končí na páske, je to po 30 na oboch stranách.

30-15

Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku po priamom bode.

15-15

Po 15, Cori Gauffová zahrala loptičku presne k čiare.

0-15

Magdaléna Rybáriková predviedla presný bekhend a tak na úvod podania súperky získava fiftín.

3:2

3:2

3:2

Magdaléna Rybáriková si pomohla kvalitným servisom a dovolím si tvrdiť, že utiekla teraz hrobárovi z lopaty. Po dvoch odvrátených brejkbaloch znižuje na 2:3 v druhom sete z jej pohľadu!

40-A

Tretí fiftín v rade pre Rybárikovú, ktorej vyšiel prechod na sieť a získava tak gembal.

40-40

Magdaléna Rybáriková si pomáha servisom a pôjdeme aj v tomto prípade cez zhodu!

40-30

Prvú hrozbu slovenská tenistka odvrátila, ale stále je to lepšie rozohraté v tomto geme pre mladú Američanku.

40-15

Nuž, Gauffová získava po nevynútenej chybe našej tenistky dva brejkbaly!

30-15

Loptu získava Rybáriková.

30-0

Cori Gauffová využila postavenie našej tenistky na sieti a získava druhý fiftín v rade.

15-0

Čo potvrdila aj pri tejto výmene, keď na volej súperky zareagovala víťazným úderom.

3:1

Ten sa jej už podarilo využiť a tak Cori Gauffová vyhráva v druhom sete 3:1! Mladá Američanka hrá absolútne bez rešpektu a pomaly si kráča za ďalším skalpom na Wimbledone.

A-40

Servis na telo od mladej Američanky, ktorá tak ihneď získava druhý gembal na potvrdenie brejku.

40-40

Prvýkrát v tomto stretnutí pôjdeme cez zhodu! Magdaléna Rybáriková s presným volejom a tak ešte môže byť tento gem veľmi zaujímavý.

40-30

To je odčinené esom, čo potvrdilo aj jastrabie oko. Cori Gauffová tak získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30

Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku, stalo sa tak po dvocjyhbe súperky.

30-15

30-0

Nevynútená chyba z rakety Rybárikovej, aj to je dnes veľmi dôležitým faktorom v tomto stretnutí.

15-0

Škoda tohto úderu, Magdaléna Rybáriková bola včas na sieti, ale jej následný úder putuje za základnú čiaru.

2:1

2:1

2:1

Hneď v úvode druhého setu tu máme brejk! Opäť sa to podarilo Američanke, ktorá teraz výborne čítala hru pri tomto servise našej tenistky a vyhráva v druhom sete 2:1!

40-15

Cori Gauffová má k dispozícii dva brejkbaly! Magdaléna Rybáriková to chcela skúsiť cez slajs, ale nepodarilo sa.

30-15

Aut z rakety mladej Američanky, Magdaléna Rybáriková znižuje na rozdiel jednej loptičky.

30-0

Cori Gauffová ukázala správny return a vedie pri podaní našej tenistky o dva fiftíny.

15-0

Magdaléna Rybáriková s nevynútenou chybou na úvod tretieho gemu druhého setu.

1:1

Americká tenistka predviedla kvalitný servis v tomto geme a vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

40-15

Cori Gauffová sa poľahky dostáva k dvom gembalom.

30-15

Mladá Američanka po kvalitnom servise získava druhý fiftín v rade.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Cori Gauffová sa rýchlo presunula na sieť a opäť predviedla razantný úder.

0-15

Cori Gauffová nezačala prvé podanie v druhom sete úspešne, slovenská tensitka zahrala presný return.

0:1

Napokon to slovenská tenistka zvládla, mala to však hneď v úvode druhého setu ťažké. Magdaléna Rybáriková sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!

30-40

Magdaléna Rybáriková si pomohla servisom a získava gembal.

30-30

Po 30 na oboch stranách, dlhý forhend Rybárikovej končí v aute.

15-30

Veľmi pekná výmena z oboch strán, ale napokon úder slovenskej hráčky končí v sieti.

0-30

Presný servis a potom presun na sieť v podaní slovenskej tenistky. Magdaléna Rybáriková vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Magdaléna Rybáriková odštartovala druhý set úspešne, keď jej súperka zahrala úder do pásky.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Magdaléna Rybáriková.

0:0

6:3

Cori Gauffová musela cez druhé podanie, ale druhý servis už bol veľmi kvalitný a napokon víťazí v prvom sete 6:3! No, mladá Američanka dokazuje, že do víťazstvou nad Venus Williams nebola náhoda, stačilo jej, že získala podanie súperky a už to pohodlne dotiahla do zdárneho konca. Magdaléna Rybáriková tak má pred sebou náročnú úlohu v druhom sete, môže to však byť ešte veľmi zaujímavé stretnutie.

40-0

Priamy bod a mladá Američanka získava tri setbaly!

30-0

Cori Gauffová opäť s presným úderom na čiaru a vyhráva pri tomto servise o dva fiftíny.

15-0

Začína úspešne a po víťaznom údere získava fiftín.

5:3

Skvelý servis slovenskej tenistky v tomto geme, Magdaléna Rybáriková znižuje na 3:5 z jej pohľadu v prvom sete! Cori Gauffová však bude môcť teraz úvodný servis ukončiť vo svoj prospech.

15-40

Potvrdila ho aj teraz a tak získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

15-30

Druhý fiftín v rade pre Rybárikovú, ktorá si pomohla kvalitným servisom.

15-15

15-0

Dôležité podanie neodštartovala slovenská tenistka úspešne, jej súperka zahrala presný return.

5:2

5:2

5:2

Magdaléna Rybáriková s ďalším neúspešným dropšotom, takže jej súperka Cori Gauffová potvrdila brejk a vyhráva v prvom sete 5:2! Slovenská tenistka tak pôjde podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

40-15

Aj táto loptička končí na páske a tak Cori Gauffová získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15

Zbytočná chyba našej tenistky, ktorá mala ľahkú pozícu na úspešné ukončenie výmeny, ale jej dropšot napokon končí v sieti.

15-15

Stopball od našej tenistky bol úspešný, po 15.

15-0

Toto bola veľmi pekná výmena, na konci ktorej sa Gauffová presunula na sieť a razantným úderom odštartovala cestu za potvrdením brejku.

4:2

Cori Gauffová získava prvý brejk tohto zápasu a to čistou hrou! Mladá Američanka vyhráva v prvom sete 4:2 a čaká ju tak servis na potvrdenie brejku.

40-0

Čo sa teraz len potvrdilo, keď Američanka zahrala presný return a získava tak prvé tri brejkbaly!

30-0

Cori Gauffová poslal loptičku do protipohybu našej tenistky a vyhráva tak pri podaní súperky o dva fiftíny. Magdaléna Rybáriková bude mať tak pri tomto svojom servise problémy.

15-0

Slovenská tenistka neodštartovala tento servis úspešne, keď sa snažila o lob súperky, loptička však putovala len do autu.

3:2

3:2

3:2

Cori Gauffová si napokon udržala toto podanie, ale prvýkrát to bolo s menšími problémami. Američnaka vyhráva v prvom sete 3:2!

40-30

Tak toto bol famózny úder Gauffovej, ktorá zvládla ťažkú loptičku na sieti a aj keď to vyzeralo na aut, aj jastrabie oko potvrdilo správnosť tohto úderu.

30-30

Druhá dvojchyba mladej Američanky v tomto zápase, po 30 na oboch stranách.

30-15

Dlhšiu výmenu zakončila teraz úderom do autu Rybáriková, jej súperka tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Po 15, Cori Gauffová sa snažila využiť postavenie našej tenistky na sieti, ale loptička z jej rakety napokon končí v aute.

15-0

Cori Gauffová musela cez druhé podanie, čo však zvládla a aj svoj tretí servis odštartovala ziskom fiftínu.

2:2

Menšia chyba z rakety Američanky, Magdaléna Rybáriková tak vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!

30-40

Priamy bod pre Rybárikovú, ktorá tak získava gembal na 2:2.

30-30

Na sieti však teraz slovenská reprezentantka zahrala úspešne a je to po 30 na oboch stranách.

30-15

Druhý fiftín v rade pre Gauffovú, úder našej tenistky končí v aute a tak sú tu prvé menšie problémy na servise pre Rybárikovú.

15-15

Po 15, tento pokus o dropšot slovenskej tenistke nevyšiel.

0-15

Najprv to vyzeralo na priamy bod, ale napokon vysoká loptička prešla na druhú stranu, ale Magdaléna Rybáriková si počkala na sieti a smečom získava fiftín.

2:1

2:1

2:1

Aj sa tak stáva, Gauffová ukončil tento gem víťazným úderom a opäť vyhráva v prvom sete – 2:1!

40-0

Po priamom bode získava aj mladá americká tenistka šancu na čistú hru.

30-0

Cori Gauffová pokračuje víťazným forhendom a dostáva sa tak do vedenia o dva fiftíny.

15-0

Aut z rakety slovenskej tenistky, Cori Gauffová tak odštartovala aj toto svoje podanie ziskom fiftínu.

1:1

Magdaléna Rybáriková hneď pri svojom prvom servise zaznamenáva čistú hru a vyrovnáva na 1:1 v úvodnom sete tohto stretnutia!

0-40

Slovenská tenistka si pomáha priamym bodom a získava tak hneď tri gembaly.

0-30

Druhý fiftín v rade pre Rybárikovú, výborne zahraný stopball.

0-15

Magdaléna Rybáriková začína výborne svoje prvé podanie, keď ako prvá dnes zaznamenala eso.

1:0

Na druhý pokus už bola Gauffová úspešná, sledovali sme prvú dlhšiu výmenu, na konci ktorej bola úspešná mladá Američanka. Cori Gauffová si udržala svoje prvé podanie a vyhráva v prvom sete 1:0!

40-30

Je tu úvodná dvojchyba tohto stretnutia, ktorou sa previnila Gauffová a tak stráca prvý gembal.

40-15

Mladá americká tenistka získava dva gembaly po presnom bekhende.

30-15

Gauffová si pomáha priamym bodom a opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Po 15, Magdaléna Rybáriková vytiahla presný return a tak si aj ona pripisuje svoj úvodný fiftín v tomto stretnutí.

15-0

Cori Gauffová odštartovala tento zápas ziskom fiftínu.

0:0

0:0

Obe tenistky sú už na kurte, ako prvá začne na servise Cori Gauffová.

Prajem príjemný už neskorší tenisový večer! Dnes je tu tretí hrací deň tohtoročného Wimbledonu a jeho súčasťou je ešte aj Slovensko, keďže našim posledným zástupcom je Magdaléna Rybáriková. Slovenská tenistka určite prekvapila v prvom kole, keď vyradila svetovú desiatku Sobolenkovú a dala tak zabudnúť na tie horšie výsledky z posledného obdobia. Predpoklado sa, že sa potom v druhom kole stretne s bývalou svetovou jednotkou Venus Williams, ale tú dokázala šokujúco vyradiť len 15-ročná krajanka Cori Gauffová a tento výsledok išiel do sveta. Preto teraz ťažko predpovedať, ako by mohlo toto stretnutie dopadnúť, podľa postavenia v rebríčku by mala byť favoritkou Magdaléna Rybáriková, ale dobre vieme, že tento faktor býva častokrát zradný.

Pôvodne sa toto stretnutie medzi Cori Gauffovou a Magdalénou Rybárikovou malo začať oveľa skôr, ale ako sme už v tenise zvyknutí a hlavne na takýchto podujatiach, začiatok sa stále posúva. Opäť sa vám tak prihlásime, keď už budú obe tenistky v centre diania.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Cori Gauffová a Magdaléna Rybáriková. Predbežný začiatok je naplánovaný na 19:00.

Očakávaný tenisový sviatok je tu, Wimbledon napíše svoju 133. kapitolu! Oči tenisových fanúšikov sa teda v najbližších dňoch budú sústreďovať jediný grandslam, ktorý sa odohrá na tráve. Slovensko už má na tomto podujatí len jedného zástupcu a to Magdaléna Rybáriková.

Cori Gauffová:
Táto ešte len 15-ročná americká tenistka šokovala celý svet, keď dokázala v prvom kole vyradiť krajanku a bývalú svetovú jednotku Venus Williams 2:0 na sety a výrazne tak na seba upozornila. Momentálne jej v rebríčku WTA nachádza na 313. mieste a sme určite zvedaví, ako sa jej kariéra bude ďalej vyvíjať.

Magdaléna Rybáriková:
Slovenskej 30-ročnej tenistke momentálne v rebríčku WTA patrí 141. miesto. V poslednom období strieda lepšie výkony s horšími, od začiatku júna sa nachádza v Spojenom kráľovstve. Zúčastnila sa dvoch ITF turnjaov, v Surbitone to dotiahla do finále, kde však už neuspela. Magdaléna Rybáriková sa v roku 2017 prebojovala na Wimbledone až do semifinále, čo je jej najväčším kariérnym úspechom. V prvom kole tohtoročného Wimbledonu naša tenistka prekvapila, keď vyradila svetovú desiatku Ariny Sobolenkovú 2:0 na sety.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.