Na bežkách šampión, v prejave tragéd. Čech Řezáč baví svet

Český diaľkový bežec na lyžiach Stanislav Řezáč vyhral šesťdielnu sériu pretekov klasickou technikou Ski Classics. Tridsaťsedemročnému bežcovi na udržanie vedenia stačilo 13. miesto v záverečnom dieli série v nórskom Norefjellrennete.

02.04.2011 14:32
Stanislav Řezáč Foto:
Stanislav Řezáč.
debata (3)

Dva týždne po triumfe v inom známom behu Birkebeinerrennet, ktorým si poistil konečné tretie miesto v poradí FIS Marathon Cupu, sa teraz Řezáčovi príliš nedarilo. Na 65 kilometroch stratil viac ako 14 minút na víťazného Nóra Andersa Auklanda a v cieli sa sťažoval na kŕče.

Len o jednu priečku lepšie bol Řezáčov švédsky rival Jerry Ahrlin, ktorý na neho v celkovom hodnotení stratil 48 bodov. Celkovo tretí skončil víťaz Jizerskej päťdesiatky Aukland.

Řezáč sa preslávil nielen svojím behom, ale aj jazykovými (ne)znalosťami, keď pri odpovediach v cieli používal mix češtiny, nemčiny a angličtiny.