Na elitu je to málo. Slovan dostal facku, musí sa pozbierať

Otras mozgu a strata vedomia. Jediná strela na bránku. A nakoniec potupná prehra 1:4.

28.07.2022 13:15
SR Futbal Slovan Ferencváros LM 2. predkolo... Foto: ,
Futbalisti Slovana pred fanúšikmi po prehre s Ferencvárosom.
debata (7)

Púť futbalistov Slovana v Lige majstrov sa skončila neslávne. Po minulotýždňovom optimizme v Budapešti prišla v stredu doma krutá realita.

Slovenský i maďarský majster ukázali svoj aktuálny výkonnostný strop. Rozdiel bol badateľný.

Z viac ako 180 minút, ktoré obe mužstvá proti sebe odohrali, by Slovan nazbieral možno polčas, v ktorom bol lepší ako súper. Na drámu to stačí, na postup nie.

Maďarské médiá po postupe Ferencvárosu cez Slovan Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Nemzeti Sport: Ferencváros po domácej prehre...

Kým vonku sa vyvaroval chýb a bol strelecky efektívny, doma vyššie nastavenú latku podliezol. Dva inkasované góly od Ferencvárosu v rozpätí 11 minút prvého polčasu prehodili misky váh.

Špekulanti by oponovali, že chýbal kúsok šťastia. Napríklad: keby Barseghjan v prvom dejstve netrafil brvno alebo namiesto kľučky navyše radšej vypálil na bránku.

Zrejme zabudli na prvý zápas s Ferencvárosom aj na odvetu s Dynamom Batumi. Pravda, bez naklonenej šťasteny sa cez kvalitnejšieho súpera dostanete len ťažko. Lenže Slovan si z jej čaše nabral po okraj už predtým.

Odveta Slovana proti Ferencvárosu v obrazoch Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia Slovana predviedli pred výkopom...

Hoci výsledok 1:4 je hrozivý, Slovan sa zlepšuje. V istých fázach zatlačil súpera, ktorý tri roky po sebe hral v skupinovej fáze Ligy majstrov či Európskej ligy.

To sa počíta, ale na elitu je to málo.

O týždeň Slovan poletí do Pirea. Olympiakos bude ešte väčšia výzva. Belasí sa musia z maďarskej facky pozbierať. Navyše bez štvorice hráčov, ktorá by zrejme nastúpila v základnej zostave.

Fanúšikovia Ferencvárosu pred odvetou so Slovanom Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Slovenská polícia bola na príchod priaznivcov...

Skúsenosti, mentálna sila i osobnosť trénera Weissa – ktorý však takticky nezvládol odvetu s Fradi – pomohli Slovanu postaviť sa na nohy po vlažnom vstupe do domácej i európskej jesene.

Teraz sa o to musí pokúsiť znova a ešte aj pridať vo výkonoch. Ak sa mu to nepodarí, vyradí ho Olympiakos rovnako ľahko ako vlani.

Zhodnotenie zápasu športovým redaktorom Michalom Gavroňom si vypočujte aj v podcaste denníka Pravda:

Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.
SR Futbal Slovan Ferencváros LM 2. predkolo Odveta BAX Čítajte viac Maďari riešia plexisklo či „sieť pre opice“. Aký transparent zakázala UEFA?