NÁZOR: Snaha sa vyplatí

Nedá sa. Určite ste sa s podobnými slovami už stretli.

29.04.2021 10:34
SR Hokej TEL štvrťfinále 4 Nové Zámky Zvolen NRX Foto: ,
Gólová radosť hráčov Zvolena.
1

Je to nemožné či nezrealizovateľné… Slováci patria vo výhovorkách medzi expertov. Vždy je ľahšie nájsť dôvod, prečo sa myšlienka nemusí podariť, ako usilovne na nej pracovať a hľadať možnosti na realizáciu.

V hokejovej extralige ide proti prúdu Zvolen.

Postaviť úspešné mužstvo mimo Bratislavy, Košíc a Bystrice? Rytieri ukazujú, ako na to. Hrať len so štyrmi legionármi, kým väčšina ligy pracuje so zahraničnou sedmičkou? Pod Pustým hradom žiadny problém.

Poprad, Čítajte aj NÁZOR: Naozaj popradské

Zorganizovať testovanie pre fanúšikov tak, aby mohli dnes a zajtra prísť na zápas, hoci futbalisti a basketbalisti kričia na Slovensku obľúbené „nedá sa to“? Zvolenčania zamakali a do finále vstúpia aj s diváckou podporou.

Všetko sa dá, len treba chcieť.

Rytieri túžia už len po jedinom – zakončiť úspešnú sezónu štyrmi triumfmi vo finále a po ôsmich rokoch vrátiť majstrovskú trofej opäť do Zvolena.

Majú na to všetky predpoklady. Trénerský štáb na čele s Petrom Oremusom postavil vyvážené mužstvo bez výraznejšej slabiny. Za spoľahlivou obranou chytá spoľahlivý brankár Rahm, pred ním korčuľujú štyri vyrovnané päťky. Mužstvo ovládlo základnú časť vďaka dominantnému záveru a nespomaľuje ani v play off. Rečou čísiel – vyhralo 14 z posledných 15 zápasov.

To sú dôvody, prečo Zvolen uspeje vo finále. Jeho súper má kvalitu i hlad po historickom titule, ale pod Tatrami sa budú musieť uspokojiť so striebrom.

Napokon, hokej je spravodlivý šport – ocení tých, ktorí túžia po úspechu a veľa pre neho urobia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HK Poprad