NÁZOR: Lokomotíva

Nepredstaviteľné...

21.03.2021 21:12
SR Slovensko Lyžovanie SP obrovský vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
6

Existuje slovo, ktoré by presne opísalo triumf Petry Vlhovej? V slovníkoch nájdete desiatky prídavných mien, s ktorými nebudete ďaleko od pravdy.

Zisk veľkého glóbusu bol nepredstaviteľný a zároveň je najväčším individuálnym úspechom slovenského športovca. Hneď z niekoľkých dôvodov.

Vlhová sa vymotala zo smetiska, ktoré pripomína slovenské lyžovanie. Už viac ako dekádu v ňom ruka ruku myje. Koryto je len pre vyvolených. Drobné, čo z neho vypadnú, rozdajú reprezentantom a talentom. A štát sa iba prizerá. Česť výnimkám.

Je neuveriteľné, že z tohto neporiadku vzišla víťazka Svetového pohára. Veronika Velez-Zuzulová priniesla nádej a ukázala prvé schody k trónu. Vlhová objavovala tie zvyšné až na úplný vrchol.

Cesta
		Petry Vlhovej za veľkým glóbusom v...
Na úvod
		sezóny v Söldene skončila tretia v...
+7Môj slalomový prejav
		možno bude iný. Veľa sme...

Ešte pred pár rokmi predvádzal Magoniho drahokam veľmi málo ideálnych jázd. Vlhová sa s nimi dlho vnútorne pasovala, kropila ich slzami. Postupne však hlavu vytrénovala natoľko, že ju chyby nerozhodili ani v historickej sezóne.

Ročník bol ohromne vyrovnaný. Všetky glóbusy majú rozdielnu víťazku. To sa naposledy medzi ženami stalo pred dvadsiatimi rokmi. Vlhovej k tomu najväčšiemu pomohol veľký risk. Chyba na dlhých lyžiach sa končí veľmi často odvozom do nemocnice. Spomeňte si na Val d’Isere či Val di Fassa

Veľký glóbus si lyžiarky cenia viac ako olympijskú medailu. Nie div. Šesť mesiacov trvajúca sezóna vás vyžmýka do poslednej kvapky. Fyzicky i psychicky. Vlhová bola podstatnú časť z nej na prvej priečke celkového poradia. Kým súperkám dochádzala para, liptovská lokomotíva fučala ďalej. Unavená i dobitá.

Bez urážky – je to viac ako hociktorý z doterajších slovenských triumfov. Niečo nepredstaviteľné. Teda, až do soboty…

Petra
		Vlhová bozkáva veľký glóbus na pódiu v...
Dojatá
		Petra Vlhová s veľkým glóbusom počas...
+7Petra Vlhová s
		vytúženým veľkým krištáľovým...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Petra Vlhová