NÁZOR: Paradox

15.01.2020 09:12
Petra Vlhová
Petra Vlhová po 1. kole vo Flachau. Autor: ,

Kedysi Vlhovej tím označoval Flachau ako nešťastné miesto.

Petrinho brata Borisa mátali roky 2017 a 2018 ešte aj krátko po ostatnom triumfe jeho sestry. Slovenka sa vtedy v oboch prípadoch ohriala na trati len krátko. Ani raz nedokončila prvé kolo.

Po ďalšom magickom utorku sa postavenie malej obce v srdci Rakúska mení. Pre Vlhovú to už navždy bude miesto historického počinu. Veď v rokoch 2019 a 2020 nenašla premožiteľku. Zo smolného Flachau je razom jediné stredisko, kde vyhrala dvakrát.

Hoci pred pretekmi sa hovorilo skôr o tom, že tlak je najmä na pleciach Shiffrinovej, netreba sa nechať zmiasť. Obhajoba triumfu spred roka i desiatich dní zo Záhrebu – to s psychikou riadne zamáva.

Lenže Vlhová tieto vonkajšie vplyvy ustála. Druhý raz v rade zdolala Shiffrinovú práve jej najsilnejšou zbraňou. Skvelým prvým kolom, rovnako ako v Záhrebe, položila základný kameň úspechu.

Dlhé mesiace sa z cieľa od Vlhovcov ozýval apel na to, že Petra potrebuje jazdiť výborne obe jazdy. Iba tak môže Shiffrinovú pravidelne zdolávať a naplniť nemalú métu, ktorú si v tíme stanovili.

Jedna záhrebská lastovička ešte leto nerobí. A ani tá druhá z Flachau ho len tak ľahko neprinesie. Predsa však o niečom svedčia.

Okrem toho, že na Vlhovej badať obrovský mentálny progres, pomohol jej aj paradox. Kvôli zdravotným ťažkostiam začala zaberať naplno až v priebehu sezóny. Síce v ňom prišla o cenné body, ale v náročnom prelome rokov je v top forme.

Namiesto liekov či infúzií, ktoré boli jej spoločníčkami v minulosti, zaberá naplno. Momentálne nemá konkurenciu.

Ak si nastolený trend udrží, čaká nás v záverečných dvoch mesiacoch sezóny ešte zaujímavé divadlo, ktoré môže priniesť krištáľovú pointu.

Petra
		Vlhová opäť získala trofej
		Salzburskej...
Petra
		Vlhová opäť získala trofej
		Salzburskej...
+15Petra Vlhová počas
		slovenskej hymny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Petra Vlhová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku