NÁZOR: Postup? Nevyužitá šanca

11.10.2019 10:02
Fanúšikovia, Slovensko
Choreografia slovenských fanúšikov pred zápasom. Autor: ,

Skôr než sa pustíme do rozvíjania postupových a nepostupových teórii bez záruky, povedzme na rovinu. Slovenskí futbalisti nevyužili šancu pootvoriť si dvere na budúcoročný šampionát. Aj keby Wales zdolali, nemali by postup v suchu. Ale potom by im mohla stačiť aj domáca výhra nad Azerbajdžanom.

V súboji s ostrovanmi mali urobiť viac. A ak majú pocit, že urobili maximum, čo bolo v ich silách, potom si musia priznať, že to jednoducho nemusí stačiť.

V tejto kvalifikácii stále platí, že im chýba aspoň o kúštik viac futbalovej kvality, ktorá by zvýšila ich rating predstaviť sa aj po štyroch rokoch na veľkej európskej scéne.

Ani po štvrtku nie je v našej skupine jasnejšie. Čaká ju divoký finiš. Rozhodnutie padne v novembri, s veľkou pravdepodobnosťou v poslednom zápase.

Zoberte perá a počítajte.

Z éčka majú šancu postúpiť ešte stále štyri mužstvá. Už len Azerbajdžan je mimo hry, ale karty môže stále miešať.

Až tri mužstvá majú šancu vo svojich rukách, to znamená, že ak zvládnu svoje zvyšné stretnutia, postupia. A nemusia sa starať ani o výsledky súperov. Len Maďari majú smolu a ak aj vyhrajú oba zápasy, už im to nemusí stačiť.

Choreografia
		slovenských fanúšikov pred
		zápasom.
Slovenská jedenástka
		pred zápasom s
		Walesom.
+17Jedenástka Walesu pred
		zápasom v Trnave.

Ako sú na tom Slováci? Ak naplno zabodujú v dvoch záverečných stretnutiach, môžu chystať postupovú párty. Ak zaváhajú súperi, môžete rechnovať ďalej, otvárajú sa aj iné možnosti. Ich problém spočíva v tom, že najbližšie nastúpia v Chorvátsku…

Všetko je možné. Ale vždy je jednoduchšie zdolať doma Wales, ako sa spoliehať na výhru v Rijeke. Aj preto vo štvrtok šancu na jednoduchšiu cestu na šampionát premárnili.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Michal Zeman #slovenskí futbalisti #waleskí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku