NÁZOR: Obrat v Budapešti

10.09.2019 10:33

Ján Kozák v čase, keď slovenský tím úspešne dobýjal futbalovú Európou, vyhral deväť zápasov za sebou, zdolal Ukrajinu i Španielsko, pripomínal, že skutočná sila mužstva sa ukáže až potom, keď prídu aj prehry a neúspechy.

Sektor
		hostí v Budapešti bol slovenský
		len...
Maďarský
		fanúšik drží šál s hanlivým
		odkazom...
+23Choreografia
		maďarských fanúšikov.

Slováci zvládli, povedzme to mierne, veľkú nepohodu, ktorá na nich po zlyhaní s Chorvátskom doľahla. Súper ich vygumoval, ale už o tri dni si mužstvo poradilo v exponovanom a emotívnom zápase v Budapešti.

Pred ním všetko hralo do nôt Maďarom. Viedli tabuľku, doma viac ako rok neprehrali, v aktuálnej kvalifikácii zdolali Chorvátov i Wales. Lenže Slováci v pravej chvíli vytiahli svoj hlavný tromf. Majú kvalitnejšie mužstvo ako oni.

Po chorvátskej lekcii zvládlo ťažký reparát. Nedalo ambicióznemu súperovi šancu doma a zdolalo ho aj v pekelnej a nežičlivej atmosfére vypredanej budapeštianskej a­rény.

Hapalovi zverenci boli na zápas lepšie pripravení. Takticky i futbalovo. Vyšmykli sa z kvalifikačnej slučky, ktorá sa už-už nad nimi nebezpečne sťahovala.

Zápas začali opatrne, lebo vo vzduchu ešte stále cítili pušný prach po chorvátskej piatkovej kanonáde. Len pomaly sa obavy rozplývali, ale potom každú minútu rástlo ich sebavedomie, odolnosť i herná prevaha. Až sa napokon zápas dohrával v ich absolútnej réžii. Maďarov nepustili k slovu.

Po Budapešti nabral vývoj nové grády. Futbaloví básnici Chorváti padli v Baku. A Slováci dobyli Budapešť. Ešte nemajú nič v suchu, ale opäť zobrali osud do vlastných rúk. Ak všetko pôjde ako po drôtiku a podľa papierových predpokladov, už by im postup na šampionát nemal ujsť.

Ale, vážení, ruku na srdce: na čo sa v tejto divokej skupine dalo doteraz spoľahnúť!?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#slovenskí futbalisti #maďarskí futbalisti #kvalifikácia ME 2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku