NÁZOR: Nová krv

09.09.2019 15:07
Medvedev, Nadal
Daniil Medvedev (vpravo) sa zdraví s Rafaelom Nadalom po finále mužskej dvojhry na US Open 2019. Autor: ,

Ten, kto v noci z nedele na pondelok nezavrel oči pred pol štvrtou ráno, určite neľutoval. V New Yorku sa hral tenis najvyššej úrovne. Pamätníci finálových zápasov by museli dlho rozmýšľať, kedy naposledy videli diváci vo Flushing Meadows duel ako tento.

Vyvrcholenie US Open je dobrou správou aj pre mužský tenis. Po niekoľkých rokoch opäť dúfame, že nezabudnuteľné finále môže byť aj bez toho, aby v ňom nastúpili dvaja z trojice Rafael Nadal, Roger Federer a Novak Djokovič.

Mladík Daniil Medvedev síce prehral, ale posledných dvoch aj tak zastúpil.

Vek sa zastaviť nedá a ani – i tak už oneskorený – nástup novej generácie tenistov. Šikovný Rus nech je toho dôkazom. Jeho účinkovanie vo Flushing Meadows nebolo výstrelom do tmy – na americkom betóne dominoval viac ako mesiac.

Pravda, absolútnu výkonnosť bude musieť potvrdiť aj v nasledujúcej sezóne.

Daniil Medvedev
		(vľavo) a Rafael Nadal
		pred...
Michael Douglas a
		Catherine Zeta Jonesová
		v...
+11Loptičky v ruke Rafaela
		Nadala pred podaním
		vo...

Tenisový kolotoč si medzitým bude žiť svojím životom. Najbližší grandslamový turnaj – Australian Open – sa začne až o 132 dní. Je to príliš dlhý čas na akékoľvek prognózy.

Ale nádej, že v Melbourne to nemusí byť už iba o legendárnej trojke, je príjemným zistením. Tento šport potrebuje okrem nej aj novú krv.

Medvedev v New Yorku niečo naznačil.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#US Open 2019 #Daniil Medvedev
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku