NÁZOR: Krehká dôvera

02.08.2019 22:06
Juraj Bakoš
Generálny manažér Slovana Juraj Bakoš sa postavil k existenčným problémom tímu chlapsky. Autor: ,

Mýliť sa je ľudské a za chyby sa platí. Avšak len privilegovaní dostanú možnosť platiť za prešľapy v splátkach.

Hokejový Slovan sa pomaly dostáva z problémov, ktoré sa mu nakopili počas sedemročného pôsobenia v nadnárodnej KHL. Finančné podlžnosti voči bývalým hráčom či členom realizačného tímu tlačili belasí pred sebou zo sezóny na sezónu.

Pravda, v prvom rade pochybil manažment, ktorý nechal situáciu zájsť do extrému. Avšak šéfovia Slovana nie sú jediní s maslom na hlave. Kardinálnu chybu urobila aj KHL.

Rusi veľmi chceli mať Slovan v súťaži. Až tak, že ľahkovážne zatvárali oči pred čoraz väčšími finančnými problémami slovenského klubu. Ak by Slovan zastavili hneď po prvej sezóne, keď sa objavili podlžnosti, situácia by sa nevyhrotila do takej miery.

Logickým vyústením boli aj výsledky mužstva na ľade. Kto by pracoval s maximálnym úsilím, ak nie je ohodnotený? Možno len dobrovoľníci. No hokej nie je charita.

Slovan si zaslúži kritiku. Klamal, hazardoval s povesťou. Patrí mu však aj uznanie. Za to, že za necelé dva mesiace splatil dlh mestu, dohodol sa na splátkových kalendároch s veriteľmi a chlapsky sa popasoval s výzvou v krátkom čase zostaviť solídne extraligové mužstvo.

V
		popredí Radovan Puliš počas prvej prípravy
		na...
V popredí
		Milan Kytnár počas prípravy
		pred...
+7Vľavo tréner klubu
		Roman Stantien a
		vpravo...

To dal dokopy Juraj Bakoš. Skúsený funkcionár má povesť priameho chlapa a pri dohovoroch s hráčmi – medzi nimi sú aj takí, ktorým Slovan dlhoval peniaze – zohral kľúčovú úlohu.

Slovan ligu potrebuje a liga potrebuje Slovan. Tradičný slovenský klub prináša emócie na všetky štadióny v krajine – pozitívne i negatívne.

Belasí však už nesmú hazardovať s krehkou dôverou, ktorú dostali od hráčov, súperov v lige či fanúšikov. Pretože ak sa bude opakovať situácia z nedávnej minulosti, Slovan už ďalšiu šancu nedostane.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#HC Slovan Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku