NÁZOR: Len Trnava ponúkla viac

02.08.2019 14:42
Spartak Trnava
FC Spartak Trnava síce vyhral s Lokomotivom Plovdiv 3:1, na postup to však nestačilo. Autor: ,

Najviac ukázal ten, od ktorého sa to najmenej čakalo. Ale aj to bolo málo.

Spartak, v uplynulom období najviac skúšaný zo slovenských elitných mužstiev, sa vlani pretlačil až do skupiny Európskej ligy. Tentoraz mal do nej ešte ďaleko, ale ako jediný urobil viac, ako bolo v jeho súčasných silách.

Radosť
		futbalistov Plovdivu z postupu.
Filip
		Dangubič posiela Trnavu do vedenia 1:0.
+4Fanúšikovia Spartaka
		Trnava.

Trnavskí futbalisti ukázali dve tváre. Jednu u súperov, druhú doma, kde cítia za chrbtom silu fanúšikov. Odohrali štyri pohárové a dva ligové zápasy. Vonku vo všetkých troch podľahli, ale doma všetky vyhrali a len raz inkasovali. Táto nevyrovnanosť a nevyzretosť ide na oltár budovania nového tímu, ktorý však robí herné pokroky a naznačil najväčší progres.

Vyleteli už všetky štyri slovenské tímy. Hneď prvý Slovan, ktorý padol o kategóriu nižšie a v nej s priaznivým žrebom majstra krajiny dostal šancu na opravný termín. Pokúsi sa napraviť si počmáranú reputáciu.

DAC sa musí zmieriť, že pokiaľ v každom prestupovom termíne uvoľní zopár opôr, sotva urobí aspoň malú dieru do Európy. Navyše ak doma nevyhráva a vždy sa preberie až po prestávke. S Cracoviou sa mu to prepieklo, v odvete v Aténach to už nestihol, hoci druhý polčas takisto vyhral.

Bilancia slovenských tímov odráža postavenie ligy v európskej hierarchii. Patrí v nej na najnižšie poschodie, čo kluby dlhodobo neomylne potvrdzujú.

Sklamaný strelec gólu Ramírez po konečnom hvizde.
Radosť
		Atromitosu zo streleného gólu
		proti...
+9Hráč Atromitosu
		Alexandros Katranis strieľa
		gól...

Trojica tímov, ktorá pôsobila len v Európskej lige, odohrala desať zápasov a hoci narazila na prijateľných súperov, vyhrala z nich len dva. S takou bilanciou sa nedá nikam postúpiť. Obe víťazstvá patria Trnavčanom. Ak si udržia domáci pohárový prístup i pozitívne emócie, akiste sa to časom prejaví aspoň v lige.

#Spartak Trnava #DAC Dunajská Streda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku