NÁZOR: Víťazná mentalita? Slovan ju nemá

25.07.2019 14:11
Moha
Krídelník Slovana Bratislava Moha sa snaží presadiť cez defenzívu Feronikelu. Autor: ,

Mladý strelec Strelec prepašoval zo šatne kúsok blbej nálady, ktorá vládla po zápase s kosovským majstrom. Vyhrali sme 2:1, ale vyzerá to tam, akoby sme podľahli 0:3, tvrdil.

Obľúbenou témou bývalého trénera belasých bola víťazná mentalita. Rád a často o nej hovoril a jej budovanie pokladal za jednu z kľúčových úloh. Najprv v Trenčíne, kde si tento termín osvojil a potom v Slovane.

Budoval, budoval, až na jar mohol oznámiť, že dielo je hotové. Slovan vyhrával v lige jeden zápas za druhým a z toho usúdil, že víťazná mentalita sa stala súčasťou jeho futbalového života.

Fanúšikovia Slovana Bratislava
		vyjadrujú...
Dočasný
		tréner Ján Kozák ml. dáva
		pokyny...
+9Radosť hráčov
		Feronikelu po góle proti
		Slovanu...

S takým badžetom, hráčskym kádrom, s desaťnásobne väčšími možnosťami, ako majú iní súperi, sa víťazná mentalita buduje veselo.

Teraz sa ukazuje, že mentalita, ktorú získal v slovenskej lige, vlastne nestojí ani za fajku močky. Je to len hmla, ktorá sa ráno rozplynie a odrazu jej niet. Slovenský majster sa zosypal po prvom neúspechu. Je to bieda. Väčšia ako to zvonku vyzeralo. Podpisuje sa pod ňu celý klub.

Po sebavedomí a víťaznej mentalite sa len tak zaprášilo. A to Slovan ešte v novej sezóne ani neprehral. Možno cez kosovského majstra prelezie, ale s takouto hrou nemá šancu. Možno ani v lige.

Po súboji v Žiari nad Hronom sa objavili prvé nesmelé hlasy, že trochu odčinil vypadnutie s Nikšičom. Reálne hrozí, že v novembri si nik ani nespomenie, ako v júli trápne pôsobil na medzinárodnej scé­ne.

Veľa prázdnych rečí a málo skutkov. Slovan musí rok čakať. Lepšie pracovať, bojovať o titul a potom sa pokúsiť napraviť si reputáciu tam, kde o ňu prišiel.

Sobotňajšia liga s Michalovcami jeho víťaznú mentalitu nepostaví na chatrné futbalové nohy.

VIDEO: Fanúšikovia Slovana po víťazstve nad Feronikeli pískali

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#európska liga UEFA #ŠK Slovan Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku