NÁZOR: Masová skúška záloh

09.06.2019 15:49
Slovensko, Jordánsko, jedenástka
Slovenská jedenástka pred zápasom s Jordánskom. Autor: ,

Také masové skúšanie futbalová reprezentácia ešte nezažila. V minulosti zopárkrát zaskočil za áčko ligový výber alebo Kozák na Gibraltár povolal takisto hráčov zo širšieho kádra (to bolo vtedy fiasko!).

Tentoraz mal Hapal v tíme všetky esá, ale posadil ich na lavičku. Proti Jordánsku si zahralo sedemnásť futbalistov, ale je otázka, či sa niekto z nich objaví v základnej zostave v Baku.

Preto je o generálke na Azerbajdžan ťažko hovoriť. Hapal viedol do piatku národné mužstvo štyri razy a vždy bol pod tlakom. Stretnutia mali prívlastok kvalifikačné, nešlo o fazuľky, ale o body.

Konečne mohol skúšať. A s minimálnym rizikom, že nezíska očakávané víťazstvo. Užil si to stopercentne. Po prvom polčase síce jeho chlapcom tieklo do kopačiek, ale malá búrka v šatni a súper vyčerpaný ramadánom priniesli po prestávke strelecké eldorádo.

Sokoliar so sokolom
		sťahovavým pred
		zápasom...
Fanúšikovia Slovenska
		pred prípravným
		zápasom...
+8Slovenská jedenástka
		pred zápasom s
		Jordánskom.

Tréner potrebuje vidieť v akcii nových adeptov. Toto však zavše vyzeralo ako trochu samoúčelné defilé Hapalových detí z niekdajšej dvadsaťjednotky. V takejto zostave sotva ešte niekedy Slováci nastúpia.

Absenciu opôr vysvetlil tým, že si po náročnej sezóne potrebujú oddýchnuť a nachystať sa na ťažký zápas. Viaceré z nich však už zopár týždňov nijaký zápas nehrali, možno by ich práve koncentrácia na stretnutie a ostrejší jeden polčas s prijateľným súperom vrátili do tempa a vyšších obrátok.

Maďari si so súperom, ktorý má najmä doma povesť nepríjemného tímu, bez väčších problémov poradili. Mal by to zvládnuť aj Hapalov tím. Vyššia kvalita je na jeho strane a azda sa po pauze prejaví aj futbalový hlad.

S Jordánskom to bola masová skúška záloh v mierových podmienkach. V Baku sa chystá neľútostná bitka. Už s oporami.

TV Pravda: Bývalí futbaloví reprezentanti Ján Pivarník a Dušan Tittel v ďalšej časti relácie Týždeň v športe hodnotia štart Slovákov do kvalifikácie ME 2020 a hovoria aj o ich postupových šanciach:

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#názor #skúška #Michal Zeman #slovenskí futbalisti #kvalifikácia ME 2020 #myslím si
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku