NÁZOR: Keď tá druhá robí na opačnej strane sveta všetko, aby vyhrala

17.03.2019 14:44
Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová
Petra Vlhová (vpravo) a Mikaela Shiffrinová. Autor: ,

Nedávno smútila po vypadnutí v Söldene. Teraz ju od glóbusov delila čoskoro najlepšia lyžiarka histórie.

Najlepší polrok v kariére Petry Vlhovej sa skončil. Ubehol ako voda. Dal by sa opísať radom superlatív. Ani jeden z nich by neminul podstatu.

Slovenka ukázala v skončenom ročníku neuveriteľný progres. Keby Medzinárodná lyžiarska federácia udeľovala cenu Skokan sezóny, nemala by konkurenciu.

V honbe za Mikaelou Shiffrinovou sa mala na druhej priečke striedať s radom súperiek. Lúčiacou sa Hansdotterovou. Na víťazstvo stále čakajúcou Holdenerovou. Či trápiacou sa Schildovou.

Nestalo sa. Vlhová súperkám od októbra do marca ukazovala, že sa nerada delí. Medzi slalomovým aj obrákovými bránkami si dokonca vyšliapla aj na skvelú Američanku.

Úspešne. Prekvapivé triumfy v Semmeringu, zasneženom Flachau či na svetovom šampionáte v Aare priniesli nezabudnuteľné chvíle.

Do Soldeu, kde si po finále Svetového pohára obe rivalky dali nateraz zbohom, zavítala jar s nádychom leta. Niekomu priniesie obľúbené mesiace oddychu a ničnerobenia. Vlhovej a Shiffrinovej po krátkej pauze tvrdú drinu.

Petra Vlhová sa
		teší z 3. miesta v slalome
		v...
Paulína Fialková
		počas štafety na MS vo
		Švédsku.
+11Petra Vlhová s medailou
		za slalom v
		Soldeu.

V letných mesiacoch vždy budujú základy do nasledujúcej sezóny. V tomto ročníku boli veľmi pevné. Obe z nich dlhé týždne čerpali. Vďaka nim aj vzájomnej rivalite sa dočkali životných sezón. Shiffrinová má ďalšie rekordy a štyri glóbusy. Vlhová zasa osobné maximum v získaných bodoch, tri medaily z MS i druhé miesta. V hodnotení slalomu, obráku aj v boji o veľký glóbus.

Obe čaká zaslúžený oddych. Shiffrinová vymení lyže za tenisovú raketu, Vlhová palice za riadidlá motorky či kormidlo lode. Po krátkej pauze sa opäť vrhnú do práce.

S vedomím, že na druhej strane sveta robí tá druhá cez leto všetko preto, aby ju zdolala.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku