NÁZOR: Zlatý zázrak

02.03.2019 22:51
volko
Zlatý Ján Volko (v strede), strieborný Turek Emre Zafer Barnes (vpravo) a bronzový Holanďan Joris Van Gool. Autor: ,

Málokedy z neho dostanete presné ciele. Ak ich aj poodhalí, zväčša sú skromnejšie, ako napovedajú papierové predpoklady.

Ján Volko vie, že často zostávajú v šatni či call roome. V neľútostnom šprintérskom súboji nič neznamenajú. Sám sa na nich už popálil. A preto je vo vyhláseniach radšej zdržanlivejší.

V tejto halovej sezóne však opäť išiel ako píla. Gradoval výkony, ladil formu. S jediným cieľom. Úspešne obhájiť striebro spred dvoch rokov.

Pred odletom do Glasgowa však dostali ambície nepríjemnú podpásovku. Zranenie stehenného svalu v spojení s konkurenciou Volko okomentoval slovami, že finále by bolo zázrakom.

Až v sobotu ráno padla definitíva, že sa skromný Bratislavčan postaví na štart. Trénerka Bendová akiste musela v sebe prehltnúť svoju povahu. Sama priznala – že sa do žiadneho rizika sa nepôjde.

Lenže víťazstvo v rozbehoch aj semifinále zdvihlo Volkovi adrenalín. Natoľko, že do finálových blokov zakľakol s vedomím, že pôjde cez bolesť.

Tá ukazuje cestu k úspechom. Spolu s potom, drinou, odriekaním, sebavedomím či skromnosťou. Nič z toho slovenskému šampiónovi nechýba. A v jeho útrobách je ešte mnoho víťazných čŕt. Odmenou za všetky útrapy mu sú fanfáry, tóny slovenskej hymny i zlaté písmená v kronikách slovenskej i európskej atletiky.

Je to zázrak, dostal zo seba prešťastný Volko po dobehnutí do cieľa. Dejú sa a nielen v rozprávkach. Nie je to žiadne sci-fi, hoci Volkov neuveriteľný progres v nehostinných slovenských atletických časoch do tohto žánra patrí.

Akiste by jeho ďalší úspech zaistil kráľovnej športov pod Tatrami lepšie podmienky. To by bol ďalší zázrak.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#atletika #Ján Volko #Glasgow 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku