NÁZOR: Ženy to mužom natreli

26.01.2019 18:30
Naomi Osaková
Naomi Osaková v spoločnosti zberačov loptičiek pózuje s trofejou. Autor: ,

Nemastný-neslaný či nevýrazný. Vždy, keď sa odborná, ale aj laická verejnosť rozhodne porovnávať mužský a ženský tenis, nežnejšie pohlavie zaostáva.

Vyčíta sa mu kadečo – nevyspytateľnosť, nevyrovnanosť i psychická labilnosť. Nie nadarmo sa hovorí, že klasický ženský výsledok je 6:1, 0:6, 6:0. Niekto tomu vraví nuda.

V zápasoch majú oveľa väčšie výkyvy ako muži. Raz sú dole, potom zasa chvíľu hore – až kým nepríde ďalší úder, ktorý definitívne zlomí ich odpor. To je proste fakt, ktorý má objektívne príčiny – okrem tých biologických sú ženy citlivejšie a vnímavejšie.

Ale v Melbourne vôbec nenudili. Naopak, ak niečo dvíhalo zo stoličiek, tak to boli zápasy Osakovej s Kvitovou, Williamsovej proti Plíškovej či Halepovej, ale aj duely Šarapovovej, Svitolinovej, Keninovej, či mladučkej Anisimovej. Výsledky neurčovala slabosť, ale sila, rozhodovali víťazné údery a nie nevynútené chyby.

Jednoducho paráda – ani jeden hluchý deň na Australian Open.

Naomi
		Osaková s trofejou z Australian Open
		2019.
Naomi
		Osaková s trofejou z Australian Open
		2019.
+9Naomi Osaková s
		trofejou z Australian Open
		2019.

U mužov to tentoraz až taká zábava nebola. Lebo kto videl, v akej úžasnej forme hrali od úvodu Nadal s Djokovičom, mohol čakať už iba na finále. Všetko medzi tým – a po vypadnutí Federera obzvlášť – boli iba zahrievacie kolá. Nevideli sme toľko strhujúcich partií, ani veľkých obratov. Bolo to akési fádne.

Možno že o pár mesiacov v Paríži už nič z toho nebude pravda. Ale dnes platí – a nech už finále Djokovič – Nadal dopadne akokoľvek – že ženy to mužom v Melbourne poriadne natreli.

Škoda len, že sa nepridali aj Slovenky. Ale to je už o inom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Naomi Osaková #Australian Open 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

27,99
Flower pot ružové ruže

Flower pot ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk