NÁZOR: Cesta z kopca

14.10.2018 13:09
Michal Krmenčík, Milan Škriniar
Michal Krmenčík pred Milanom Škriniarom krátko pred strelením českého gólu na 1:0. Autor: ,

Veľké derby na vypredanom štadióne, ideálne počasie, náboj par excellence a skvelá atmosféra.

Takmer všetko bolo tak, ako malo byť. Až na ten nešťastný výsledok…

Česi nás zasa raz dobehli. Naposledy sme ich v prípravnom zápase zdolali. Boli sme úspešnejší, aj keď išlo pred deviatimi rokmi o kvalifikačné body. Vo svetovom rebríčku sa držíme o dvadsať priečok vyššie. A nedávno náš najbližší sused schytal v Rusku historickú nakladačku. Ale na ihrisku nič z toho nebolo cítiť.

Česi vyhodili trénera a poučili sa z krízového vývoja. Neboli futbalovo jasne lepší, po prestávke aspoň štvrťhodinu nevedeli, kde je sever, ale zvládli zlomové momenty zápasu. Najmä v prvom polčase vedeli, čo chcú hrať a aj to hrali. Na zápas boli lepšie pripravení i koncentrovaní.

Kozákovi zverenci po prehre na Ukrajine vedeli, koľko bije. Museli vyhrať. Napriek tomu prvý polčas trestuhodne prespali. Takto sa „o všetko“ nehrá. V záverečnej štvrťhodine, keď prehrávali 1:2 a nemali už na čo čakať, nedokázali sa zmobilizovať na lepší finiš.

Momentálne idú z kopca. Z uplynulých piatich zápasov vyhrali jediný – s treťo a štvrtoligistami z Dánska. A z posledných piatich stretnutí o kvalifikačné body majú tiež iba jednu výhru – doma s Maltou. V tíme drieme väčší potenciál. Ale potrebuje účinnú resuscitáciu.

Pohár národov im asi neotvorí cestu na najbližší šampionát. Ale nejde len o túto šancu. Pred štartom novej súťaže verili, že by sa mohli posunúť z druhej divízie medzi európsku smotánku a hrať ešte atraktívnejšie zápasy. Teraz im hrozí, že padnú o poschodie nižšie.

Ešte môžu síce skupinu aj vyhrať, ale na obrátke majú bližšie k poslednému miestu a vypadnutiu.

Choreografia
		slovenských fanúšikov pred
		zápasom...
Tréner Slovenska Ján
		Kozák a jeho náprotivok
		z...
+16Mužstvá Slovenska a
		Česka pred
		derby.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#slovenskí futbalisti #českí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk