NÁZOR: Málo na zlatú jeseň

10.09.2018 17:11
Ukrajina, Slovensko, futbal
Slovenský tlak pred bránkou Ukrajiny. Autor: ,

Tadiaľto cesta nepovedie. Z dvoch možností, ako sa dostať na Euro 2020, prvá - nazvime ju alternatívna - zrejme padla. Po jednej prehre sa to môže zdať ako predčasná prognóza, ale stopercentná Ukrajina získala obrovskú výhodu.

Tak ako Slováci, keď otvárali v Kyjeve kvalifikáciu ME 2016. Na lavičke sedel tréner Kozák a na ihrisku boli siedmi hráči, ktorí nastúpili aj v nedeľu v Ľvove. A to pred štyrmi rokmi ešte chýbal kapitán Škrtel, tradične stabilný hráč Kozákovho výberu, ktorý bol zranený a odpykával si aj trest.

Slovákom sa ešte nezosypali základy ich úspešného mužstva, čo by mohol byť ich tromf. Skúsenosť, zohratosť, kompaktnosť sú dôležité piliere každého tímu.

V Ľvove nenadviazali na senzačný štart 2014. Miesto 0:1 bolo 1:0. Ale iný bol aj výkon.

Pred štyrmi rokmi ukázali odvážnejšiu hru, boli nebezpečnejší a gól do ukrajinskej siete nepadol z neba, ale bol výsledkom ich aktívnej hry, ktorou súpera zaskočili. Slovenský futbal prežíval vzápätí asi najväčšiu eufóriu vo svojej novodobej histórii a vychutnal si zlatú jeseň.

Tá, ktorá sa len začína, nemusí byť ešte stratená. Ale mužstvo potrebuje v novej súťaži tri víťazstvá za sebou, čo nie je nikdy maličkosť.

Kozák pred štyrmi rokmi pozoruhodne nakopol mužstvo. Teraz by už zasa potrebovalo poriadne dotankovať. Zahnať uspokojenie a zažiť reštart, aký zvládol Kozák po svojom nástupe. Nech už dopadne súčasná futbalová jeseň tak či onak, na jar bude mužstvo kráčať po hlavnej ceste k ME 2020. Čaká ho zrýchlená kvalifikácia. V nej súperov zatiaľ nepoznáme, ale podobný výkon ako v Ľvove na úspech stačiť nebude.

Marek
		Hamšík a Mykyta Burda v súboji o
		loptu.
V Ľvove sa
		hralo bez
		divákov.
+5Adam Nemec a Mykyta
		Burda v
		akcii.
#UEFA Liga národov #ME 2020 vo futbale
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk