NÁZOR: Ukradnuté finále

09.09.2018 08:56
2018 US Open Tennis - Day 13 serena
Serena Williamsová sa háda s rozhodcom Carlosom Ramosom. Autor: ,

Serena Williamsová je veľká šampiónka. O tom niet pochýb. Dvadsaťtri grandslamových titulov, ktoré za uplynulých dvadsať rokov získala, sa chváli samo.

Aj jej posledné dve veľké finále (hoci neúspešné), to, ako sa po pôrode a ťažkých zdravotných komplikáciách vrátila na veľké tenisové dvorce, si zaslúžia hŕbu uznania a obdivu.

Obrovská poklona, pani Williamsová!

Americká tenistka to však na záver US Open zbabrala. Nie trošku, ale poriadne. A tiež zbytočne – lebo hrajúca legenda si kládla polená pod nohy sama.

V zápase, v ktorom ju súperka od začiatku valcovala, obrátila hnev na rozhodcu. Lebo jej vzal bod a ona by vraj „radšej prehrala, ako podvádzala“.

Ale televízne zábery neklamú. Neusvedčili ju zo žiadneho klamstva, to vôbec nie. Kouč sa jej však gestami snažil pomôcť. A či ho už Serena videla alebo nie, to nie je vôbec podstatné. Posunky z trénerskej lóže sú na grandslamových turnajoch zakázané!

Hysterické výlevy sa neskôr snažila zaobaliť do cnostných fráz. Napríklad aj do boja za práva žien. V poriadku. Lebo ak tvrdí, že dostala trest za to, čo sa už mužom neraz prepieklo – zrejme má pravdu. Máme si však myslieť, že v noci zo soboty na nedeľu jej niekto krivdil?

To rozhodne nie.

Serena Williamsová po nešťastnom finále dlží niekoľkým ľuďom veľké ospravedlnenie. Jedno americké – sorry. Pánovi na mostíku za urážky i nenapraviteľné škody na jeho rozhodcovskej kariére. A tiež Naomi Osakovej.

Za ukradnuté finále.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#US Open 2018 #Serena Williamsová #Naomi Osaková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

37,99
Smútočná kytica krémové ruže

Smútočná kytica krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk