NÁZOR: Bez konkurencie

19.07.2018 08:09
Sagan
Peter Sagan na Tour de France 2018. Autor: ,

Bodovacia súťaž na Tour de France je rozhodnutá po polovici pretekov. Pokiaľ nepríde k nepredvídateľnému incidentu, Peter Sagan získa šiesty zelený dres. Vyrovná legendárneho Erika Zabela a o rok môže byť rekordérom tejto štatistiky. Presne tak, ako si to Slováci želajú.

Na rovinu: víťaz bodovačky bol známy už nedeľu v Roubaix. Fernando Gaviria, ktorý deň predtým po penalizácii prišiel o body, nechal Sagana uspieť na rýchlostnej prémii. Bez boja. Nešpurtoval s ním ani v utorok. A ani v stredu.

Po sobote bol rozdiel medzi ním a Saganom 63 bodov. Značné manko, no nie nedostihnuteľné. Pravda, ak by rozhodcovia prehliadli jeho hlavičky Greipelovi a v platnosti by zostali pôvodné výsledky, rozdiel by bol 21-bodový.

O tri dni neskôr je náskok Sagana takmer dvojnásobný – 121 bodov.

Prečo Gaviria prestal bojovať? Veď do konca Tour zostávajú ešte tri šprintérske etapy. Navyše, možné je takmer všetko. Saganovi sa môže stať to isté, čo v stredu Cavendishovi a Kittelovi – že nepríde do cieľa v časovom limite a skončí.

Lenže to sa nestane. Vie to aj Gaviria, ktorý reálne zvážil svoje šance. Sagan je inde ako konkurencia z hromadných dojazdov.

Ukázal v to v Quimperi, kde vyhral klasikársku etapu. Potom na slávnom kopci Mur, tam finišoval ôsmy. Gaviria? Do cieľa prišiel 14 minút za ním.

Groenewegen spadol na kockách pred Roubaix a je rád, že doudieraný vôbec pokračuje. Greipel jazdí solídne, ale je to „len“ čistokrvný špurtér, s klasikami si netyká. Cavendish s Kittelom boli mimo formy. A tak aj dopadli.

Veríme, že Sagana nechá bulvár – najmä ten slovenský – na pokoji po tom, ako oznámil svoj rozchod s manželkou. Nech sa môže sústrediť na zvyšný priebeh Tour, súkromný život je predsa jeho osobná vec. I keď, on si z bulváru ťažkú hlavu nerobí.

Dnes si oblečie zelené tričko stýkrát v kariére. Výnimočný okamih. Dočkali sa ho len štyria cyklisti pred ním.

V Bore ho budú strážiť ako oko v hlave. Je jedinou šancou tímu na úspech. Rafal Majka v stredu nabral veľkú stratu a reálne vypadol z boja o umiestnenie v prvej päťke.

Do konca Tour zostáva desať etáp. Nech sa Saganovi nič nestane a zelený dres donesie až do Paríža. Lebo bodovaciu súťaž už – úplne zaslúžene – vyhral.

#Tour de France 2018 #Peter Sagan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk