NÁZOR: Idiot?

16.07.2018 08:48
Britain Wimbledon Tennis Djokovič
Novak Djokovič získal vo Wimbledone svoj trinásty grandslamový titul. Autor: ,

Novak Djokovič je veľký šampión. Žiadna novinka.

To, akým spôsobom za dva týždne ovládol Wimbledon, je nevšedné. Po vážnom zranení, operácii a dlhodobej absencii – také čosi dokáže iba osobnosť.

Silná osobnosť.

Lenže Djokovič tentoraz nezaujal iba tenisovým majstrovstom. Ale aj odvahou a úprimnosťou, pre ktoré v jeho rodnej krajine nemali pochopenie. Lebo ak dnes Srb povie, že drží palce futbalovému Chorvátsku, je z neho vyvrheľ. A podľa niektorých politikov aj idiot a psychopat.

Pochopiteľne, toto všetko platí aj v opačnom garde. Srb v Chorvátsku a Chorvát v Srbsku je a ešte nejaký čas bude za padúcha.

Ohavnosti, ktoré nielen v 90-tych rokoch napáchali jedni na druhých, v hlavách stále nevybledli. Takto to jednoducho na dnešnom Balkáne chodí – za moju súčasnú porobu môže ten druhý.

V tenise je to však inak. Po zápase idú emócie bokom a najlepší hráči hľadajú príčiny zlyhania v sebe. Aj preto sú mnohí z nich morálne vyzretí.

Ako Djokovič – mohol byť ticho, otvorené sympatie voči nenávidenému bratovi mu doma nijako nepomohli. Spravil však opak a možno pootvoril mnohé, nacionalizmom zadubené hlavy. Výborne. Aj to je úloha osobností v dnešnej spoločnosti – spájať, nerozdeľovať.

Keď ho v roku 2007 na záverečnom ceremoniáli Rogers Cupu v Montreale predstavili ako Chorváta Novaka Djokoviča, iba sa pousmial. „Som Srb, ale nevadí, nehnevám sa. V podstate je to to isté,“ povedal vtedy.

Djokovič je už dávno nad vecou.

A ktože je ten idiot?

#Wimbledon 2018 #Novak Djokovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk