NÁZOR: Výzva

27.05.2018 10:50
Nadal
Rafael Nadal. Autor: ,

Čo musí spraviť tenista, aby bol dlhé roky slávny? Vyhrať Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open, alebo... zdolať Rafaela Nadala v Paríži.

História víťazov jediného antukového grandslamu v roku navodzuje dojem, že Roland Garros je spomedzi veľkej štvorky suverénne najnudnejší. Veď z posledných 12 účastí sa ľavoruký Španiel tešil z triumfu desaťkrát. Často absolútne suverénnym spôsobom. Bez toho, aby súperom povolil čo i len jeden set. Alebo im aspoň na chvíľku ukázal, že aj on je iba človek z mäsa a kostí: „Pozrite, aj ja som zdolateľný.“

V skutočnosti je to však inak – Nadal dáva turnaju v Paríži úplne nový rozmer. Môže mať totiž až dvoch víťazov. Jedného o dva týždne v nedeľu – po finálovom zápase. Druhého – toho, kto zdolá Nadala. Tak ako Robin Söderling v roku 2009. Alebo si na Švéda pamätáte skôr pre jeho dve finálové účasti? Zrejme nie, všakže…

Tenisová sezóna trvá s malými prestávkami jedenásť náročných mesiacov. Každý týždeň hráči cestujú z turnaja na turnaj, z mesta do mesta, z kontinentu na kontinent a keďže ide o individuálny šport, nemôžu zlyhať. Jeden zlý deň a je po všetkom.

Nadalova bilancia na Roland Garros je úžasná – 79 víťazstiev, 2 prehry. Áno, v Paríži smútil len dva razy! Obdivuhodné, fantastické, možno nenapodobiteľné.

Výzvy sú však na to, aby ich hráči prijímali – aj vtedy, keď sa zdajú byť nereálne a šialené. Na prípadný Nadalov skalp si však história určite bude pamätať. Možno viac, ako na nového majiteľa Pohára mušketierov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Roland Garros #Rafael Nadal
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

36,99
Perla červené ruže

Perla červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk