NÁZOR: Maestrovská cesta

22.05.2018 16:36
Nestor El Maestro
Nestor El Maestro oslavoval zisk titulu s trnavskými fanúšikmi aj v obleku Supermana. Autor: ,

Škoda, že El Maestro odchádza. Mnohým nesedel, lebo rozčeril - zavše neohrabane - stojaté slovenské futbalové vody.

Učil sa v popredných kluboch a veľkej súťaži. Hoci iba ako asistent, ale pri známych nemeckých veličinách Mirkovi Slomkovi či Thorstenovi Finkovi. Nalepilo sa toho na neho dosť.

Pod Tatrami získavali tituly doteraz najmä tréneri z jednej školy – slovensko-českej. Frans Adelaar bol Holanďan, ale jeho misia v Žiline pred šiestimi rokmi bola len epizódkou. Prevzal tím niečo viac ako mesiac pred ziskom titulu a zlízal smotanu.

Z 19 trénerov, ktorí sa stali majstrami, bol El Maestro jediný čistokrvný cudzinec. Z iného cesta. Trnave ho zoslalo samo nebo. Sám sa prihlásil do trnavských služieb a za rok urobil malý zázrak.

Nemal patent na rozum a dá sa aj ľahko pochopiť, že niekoho rýchlo vytočil. Provokoval najnepríjemnejším spôsobom, pretože o mnohých veciach vravel jednoducho a zrozumiteľne, od čoho sme si vo futbale v záplave fráz i klamstiev už odvykli. Nerobím nič špeciálne, len úplne obyčajné veci ako mnohí iní, tvrdil.

Po otázke, aký najvýraznejší poznatok v slovenskom futbale získal, neuvažoval dlho a bol nepríjemne úprimný. „Vybojovať titul bolo ľahšie, ako som si myslel.“

S priemerným mužstvom urobil výrazný progres, vyžmýkal z neho, čo sa dalo. A mal pocit, že v nasledujúcej sezóne ho už nemá kam posunúť. Taký šialený rok sa sotva zopakuje.

Maestrovho nástupcu nečaká nič ľahké. Ponesie ťarchu titulu, ktorý nezískal a musí sa vyrovnať so situáciou, ktorú zdedil.

Škoda, že už neuvidíme, ako by sa s ňou popasoval futbalovo i ľudsky nekonvenčný El Maestro.

#Spartak Trnava #Nestor El Maestro
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk