NÁZOR: Totálny kolaps

07.05.2018 00:12
Čiliak, gól, Švajčiari
Marek Čiliak inkasuje prvý gól v zápase so Švajčiarskom. Autor: ,

Množstvo chýb v rozohrávke, mizerné prihrávky a nulová efektivita.

Zverenci Craiga Ramsayho nedokázali vôbec nadviazať na sobotňajší duel s Českom, v ktorom siahali po troch bodoch. Ani v ňom neboli lepšie mužstvo, no pôsobili konsolidovanejšie a čo bolo najdôležitejšie, dvakrát v ňom viedli.

Slovenským hokejistom už dlhšie chýba väčšia šikovnosť v útoku a tvorivosť. Nahrádzajú ju zväčša urputnou snahou a zodpovednou defenzívou. Aj tými sa dá zvíťaziť, ale nie pravidelne víťaziť.

Tieto aspekty hry totiž vyniknú, najmä keď mužstvo vedie. Z dobrej obrany sa dá vyrážať do nebezpečných protiútokov a pridať upokojujúci gól. Ak však hráči spod Tatier inkasujú ako prví, nebodaj im súper odskočí na dva góly, musia zmeniť štýl, hru viac otvoriť a vtedy zväčša prichádzajú chyby. Systém pomaly kolabuje.

Švajčiarom po výbornej prvej tretine stačilo využiť darovanú príležitosť v úvode druhej časti. Gólom v oslabení svojho súpera zarezali. Slováci predviedli totálny kolaps. „Prispôsobili sme sa hre Švajčiarov a nehrali to, čo sme mali natrénované. Musíme hrať lepšie s pukom a v útočnom pásme. Nemôžeme ho len tak odhadzovať,“ hodnotil tréner Ramsay.

Slováci sa ešte nadýchli k menšiemu odporu potom, ako ubránili dlhé oslabenie o dvoch hráčov. Ani to ich však nedokázalo vyburcovať natoľko, aby dostali Švajčiarov pod súvislý tlak a hrozili mu vyloženými gólovými príležitosťami. Švajčiarom stačilo, aby sa stiahli dozadu a pokojne čakali, o čo sa Slováci pokúsia.

Tí sa síce pokúšali, puk mali zrazu častejšie na hokejkách, no nič svetaborného už nevymysleli. Z totálneho kolapsu v druhej tretine sa už nedostali.

Dominik
		Graňák povzbudzovaný
		slovenskými...
Atmosféra
		pred zápasom Slovensko -
		Švajčiarsko.
+16Slovenskí fanúšikovia
		pred zápasom
		so...
#slovenskí hokejisti #švajčiarski hokejisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk