NÁZOR: Cisár je nahý

02.05.2018 16:07
Ružomberok, fanúšikovia
Fanúšikovia Ružomberka počas pohárového finále so Slovanom. Autor: ,

Slovenský pohár je malý a nezaujímavý. Na trnavské finále prišlo vyše štyritisíc divákov. Vlani v Poprade ich bolo dvetisíc. Neporovnateľné s akýmkoľvek finálovým súbojom vo vyspelejšej futbalovej krajine.

Nejde len o finále. Semifinále v Trnave (so Slovanom) v aktuálnej euforickej klíme v slovenskom Ríme sledovala rekordná návšteva (6180). Priemer na ďalších štvrťfinálových a semifinálových zápasoch, keď súťaž vrcholila a v hre bol aj flek v Európe, nedosiahol ani 1500 divákov.

Neopíjajme sa rožkom. Pohár láka ešte menej ako liga.

Finále by malo byť aj spoločenskou udalosťou futbalového roka. V Trnave ho rozhodca dva razy prerušil, hrozilo, že sa nedohrá. Hráčov poslal do šatne, lebo to vyzeralo ako na východnom fronte. Vzduch bol plný boja, dymu a rachotu, lietali delobuchy a svetlice.ň

Futbaloví výtržníci sa nevedia vpratať do kože a organizátori si nevedia s nimi poradiť a zvládnuť zápas na úrovni. Ide o jasnú recidívu. Pred dvoma rokmi bola v Trnave vo finále úplne rovnaká situácia. Akurát polícia nezvolila krajné riešenie a nevyhodila fanúšikov z hľadiska.

Pohár je malý a nezaujímavý, tvrdil nedávno El Maestro, tréner, ktorý sa narodil v Belehrade, vyrastal v Anglicku a žije vo Viedni. Inde zažil, akú váhu má pohár i jeho finále.

Jeho slová nevyzneli pre súťaž lichotivo a možno kritiku nevyslovil v najvhodnejšom čase. Disciplinárka mu za názor naparila mastnú pokutu a nepustila ho na lavičku za poškodzovanie mena SFZ a Slovnaft Cupu. Ako zareaguje teraz na násilnosti a nezvládnutie usporiadateľskej služby?

Vo futbale sa neustále klameme. Azda naozaj potrebujeme cudzinca, ktorý je na Slovensku pár dní aj s cestou, aby nás upozornil, ako malé dieťa v Andersenovej rozprávke, že cisár je nahý?!

#Slovenský pohár vo futbale #ŠK Slovan Bratislava #MFK Ružomberok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk