NÁZOR: Kto komu robí hanbu?

25.04.2018 15:02
Banská Bystrica, hokej
Hráči Banskej Bystrice oslavujú gól. Autor: ,

Stálo to za to - alebo: toto sme tu ešte nemali. V najpozitívnejšom slova zmysle. Strhujúca sedemdielna finálová séria hokejovej extraligy by si zaslúžila cenu za príťažlivý scenár a neopozeranú réžiu.

Dramatickým priebehom sa zaradila medzi najpamätnejšie v 25-ročnej histórii. Ešte sa v slovenských podmienkach nestalo, aby mužstvo, ktoré v súboji o titul prehráva 0:3 na zápasy a jednou nohou už korčuľuje na dovolenke – čo v majstrovskom garde platilo aj o súperovi – sa zrazu druhou odpichlo k veľkému obratu.

Trenčianska Dukla trikrát zrušila obhajcom z Banskej Bystrice šampiónske oslavy a doma už prestierala slávnostný stôl, no pomyselnú hostinu si užívali hostia.

Po troch prehrách sa vytrápili na kosť, klub stratil aj organizátorskú ostražitosť a dovolil pár nepríčetným výtržníkom pourážať jej hráčov. Vraj robia hanbu banskobystrickému hokeju. Pred rozhodujúcim zápasom nič príjemné, no zároveň aj veľká škvrna finálovomu sviatku.

Jeho vyvrcholenie v Trenčíne však malo vysokú kultúru i skvelú atmosféru. Diváci vzdali hold majstrom a dlho ďakovali Trenčanom za jedinečný príbeh. Vo finále i v tejto sezóne. V minulej si zachraňovali extraligovú kožu, v tejto siahali na zlato.

V poslednej chvíli ho sebavedomým výkonom ukoristili zverenci Vladimíra Országha. Ak majú krikľúni tvrdého banskobystrického jadra v sebe čo len štipku cti, hoci aj zbojníckej – mali by po kolenách prísť pred kabínu dvojnásobných majstrov a prosiť o odpustenie. Na to by však museli mať gule. Obrazne: prinajmenej také, aké mali obhajcovia v poslednom zápase sezóny.

Niet väčšej fanúšikovskej hanby, ako svojmu mužstvu neveriť, keď ide o zlato.

Svieti opäť na banskobystrickom stole.

#HC 05 Banská Bystrica #Dukla Trenčín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk