NÁZOR: Barani pozlátili aj druhý roh

24.04.2018 20:58
SR Hokej Finále Muži TL Trenčín B. Bystrica TNX
Mužstvo HC'05 iClinic Banská Bystrica oslavuje obhajobu majstrovského titulu. Autor: ,

Pri Hrone sa formuje nová slovenská hokejová bašta. Lesknú sa v nej dve zlaté zrnká. Športové klišé hovorí, že obhájiť titul býva náročnejšie než ho získať.

Banskobystričania vedia o tom svoje. Ich náskok 3:0 vo finálovej sérii proti trenčianskej Dukle akoby ich ukolísal, prišli oň a zlato museli vybojovať na ľade rozbehnutej Dukly, ktorá sa dostala do miernej výhody. Rozhodujúci siedmy zápas však umne režírovali a napokon sa dočkali opätovnej korunovácie.

Vlani vyhrali zverenci ambiciózneho Vladimíra Országha i základnú časť najvyššej slovenskej súťaže, v tomto ročníku šli do play off zo štvrtého miesta. Semifinálovú i finálovú sériu začínali dvoma zápasmi u súperov, napínavú finálovú rozhodli vo svoj prospech.

V porovnaní s minulou sezónou sa v tíme vymenilo pätnásť(!) hráčov, no najvyššie ambície ostali ako norma. Svedčí to o cieľavedomej stratégii i kvalitnom skautingu pri formovaní tímu.

Mužstvo
		HC'05 iClinic Banská Bystrica
		oslavuje...
Atmosféra
		pred Štadiónom Pavla Demitru v
		Trenčíne.
+20Atmosféra pred
		Štadiónom Pavla Demitru v
		Trenčíne.

Dlhodobejšia orientácia na zámorský spôsob hry – Országh hovorí o priamočiarom ťahu sever, juh, hore, dolu – ktorého prvkom je aj silovejší prejav, prináša Banskej Bystrici osoh. Klub má jasnú filozofiu i koncepciu, kráča svojou cestou za titulmi.

O jej úspešnosti svedčia štyri finálové účasti nepretržite, dve z nich mužstvo s baranom v logu premenilo na zlato.

Uznanie si zaslúži aj Trenčín. Po troch prehrách zdramatizoval sériu a prispel k zaujímavému vyvrcholeniu súťaže. Pred rokom sa zachraňoval, teraz sa stal skokanom sezóny, opäť sa vrátil na medailovú pozíciu hodnú jej tradície.

Hráči majstra sú vždy v kurze. Preto viacerí každoročne aj z Banskej Bystrice odchádzajú za lepšími ponukami, tréneri opäť stavajú takmer nový tím. Mení sa ako voda v Hrone. Ďalšou výzvou nech je najlepších udržať – a v európskom kontexte posunúť vyššie Banskú Bystricu.

Byť kráľom doma – už dvojnásobným – hreje, mať väčší rešpekt v Lige šampiónov je ešte príťažlivejšie, avšak podstatne náročnejšie.

Aj to však patrí k vizitke bašty.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Dukla Trenčín #HC 05 Banská Bystrica #Kaufland play off
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku