NÁZOR: Parížska bolesť v barcelonských srdciach

11.04.2018 12:22
FC Barcelona
Radosť a žiaľ. Rimanom žiarili po zápase na perách úsmevy, z barcelonských tvárí trčalo sklamanie a hnev. Autor: ,

Spomínate si na to? Sergi Roberto bežal ako život, priam za ním horela tráva. Zo všetkých síl ho naháňal Lionel Messi. So slzami v očiach objímal nečakaného hrdinu ostrieľaný Gérard Piqué. Brankár Marc-André ter Stegen sa váľal od šťastia po zemi ako malé dieťa.

To všetko v magickom vriacom kotli, vo svetoznámej továrni na sny – s názvom Nou Camp.

Už je to viac ako rok, čo sa futbalová Barcelona ponorila do strhujúceho ošiaľu, do okamihov plných vášne a eufórie. Postarala sa o senzáciu, akú si dejiny prestížnej Ligy majstrov nepamätajú.

Po prehre 0:4 na ihrisku sebavedomého Paríža St. Germain dokázala nemožné – v osemfinálovej odvete zvíťazila 6:1 a oslavovala dychvyrážajúci postup.

Zostrih zo zápasu FC Barcelona - Paríž St. Germain (6:1).

Tešiť sa z neho mala aj v utorok večer. Rímsky AS mal byť pre Messiho družinu len drobným, diétnym predjedlom pred hlavným – semifinálovým – chodom. Lenže stal sa opak – dravec sa zmenil na obeť. Krvácajúcu, umierajúcu veľmi pomaly – no isto.

Čo hľadať za kolapsom giganta?

Podcenenie? „K ničomu inému nemohlo prísť. Inak si zlyhanie Barcelony nevieme vysvetliť,“ zhodovali sa v štúdiu ČT4 Sport experti Vladimír Šmicer s Erichom Brabcom.

Nemožno nesúhlasiť.

Treba však doplniť aj ďalší faktor – mimoriadne silný: AS Rím.

Taliansky outsider ukázal futbalovému svetu, že všetko je možné – aj zdolať dosiaľ (v Lige majstrov i španielskej lige) nezdolanú Barcelonu.

Zostrih zo zápasu AS Rím - FC Barcelona (3:0).

Rímski bojovníci si získali srdcia nezaujatých fanúšikov odvahou, nezlomnosťou, ale i umom a prefíkanosťou. Podľa premysleného receptu nahádzali do hrnca víťazné ingrediencie, z ktorých pravidelne varí veľké triumfy práve mužstvo z Nou Campu.

Taktika platila dokonale. A vďaka nej už v Barcelone vedia, aká bolesť sa pred rokom náhle vkradla do parížskych sŕdc…

Alessandro Florenzi a brankár Alisson Becker z...
Konstantinos Manolas akoby nemohol uveriť, čo...
+13Aleksandar Kolarov a Alisson Becker z AS Rím po...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#fc barcelona #AS Rím #Paríž St. Germain #Nou Camp
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku