NÁZOR: Smútok druhého miesta

26.03.2018 18:52
Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová na trati šprintu v ruskej Ťumeni. Autor: ,

Návraty do rodného mesta bývajú balzamom na telo i dušu. Ožívajú spomienky i emócie na príťažlivé siločiary, ktoré spájajú srdce s rodiskom.

Tým viac, ak človek zmenil občianstvo a prichádza tam, kde vyrastal skôr sviatočne než bežne. To je prípad vystúpenia Anastasie Kuzminovej v západosibírskej Ťumeni vo finálovom vyvrcholení Svetového pohára biatlonistiek.

Do dôverne známeho prostredia prišla v pozícii líderky s odhodlaním udržať si ju – a vyšperkovať životnú sezónu ziskom veľkého krištáľového glóbusu.

Najprv práca, potom zábava, prízvukovala médiám, no spŕške otázok, na koľko glóbusov si trúfa, sa nevyhla doma ani v zahraničí.

Vo svojom druhom domove však napokon nebola prorokom. Neráčila sa so streľbou a v posledných pretekoch ročníka akoby jej zhorel bežecký motor, v priebehu sezóny jej veľká prednosť. Keď zapla na najvyššie obrátky, súperkám sa vzďaľoval jej chrbát. Sama najlepšie vie, či veľký citový nápor nerozkolísal jemné spojivo oka s prstom na spúšti.


		Paulína Fialková oslavuje druhé miesto v
		Ťumeni.
Paulína
		Fialková (vľavo) dosiahla svoj
		najlepší...
+9Najlepšia trojica v
		pretekoch s
		hromadným...

Anastasia je senzitívny človek – perfekcionista, víťazstvá i prehry prežíva veľmi intenzívne. Viackrát naznačila, že nie je naprogramovaný stroj, no vždy bojuje o najlepší výsledok. Tak to má v krvi.

Vytúžený scenár, že pred zrakmi rodinných príslušníkov, priateľov, známych, jej bývalých trénerov sa stane najlepšou biatlonistkou sezóny, sa nenaplnil. Oplakala ho, nie všetko v živote vyjde. Jej však vyšlo v obľúbenom športe i rodine toľko, že keď smútok uschne, má čo oslavovať.

K trom olympijským medailám pridala dva krištáľové glóbusy, takú ligotavú bilanciu nemala v tejto sezóne žiadna z jej súperiek.

Možno práve tie tri body, ktoré jej chýbali k statusu prvej dámy svetového biatlonu, sa stanú inšpiráciou do ďalšej sezóny. A keď uprednostní rodinu…

Počkajme si.

#Anastasia Kuzminová #biatlon #Ťumen
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Flower box biela kocka "M" farebné kvety

Flower box biela kocka "M" farebné kvety

23,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk