NÁZOR: Reklama na hokej

25.02.2018 12:18
Rusko, hokej
Nemecký brankár Danny Aus Den Birken v akcii. Autor: ,

Kto si nechal ujsť vyvrcholenie hokejového turnaja, môže ľutovať. Triumf zverencov Olega Znaroka takmer nikoho neprekvapia. No cesta k nemu v stretnutí s podceňovaným Nemeckom priniesla parádne divadlo s nečakanou zápletkou.

Fanúšikovia sledovali dve tretiny skôr taktické šachy než hokejové majstrovstvo. V tretej dvadsaťminútovke, obzvlášť v jej druhej polovici, však dali hráči na oboch stranách na dovtedajší priebeh zabudnúť.

Dvakrát sa – po góloch Guseva na 2:1, resp. Jonasa Müllera na 2:3 a najmä vylúčení Kalinina – zdalo, že o víťazovi je definitívne rozhodnuté, no obe mužstvá ukázali nepoddajnosť a predvádzali reklamu na hokej.

Ruskí hokejisti zvíťazili zaslúžene. Na turnaji mali najlepšie mužstvo, o ich postupe do finále nebolo pochýb a aj v ňom boli hokejovejší. Ich súper si však zaslúži absolutórium. Marco Sturm pobláznil svojich zverencov – uverili, že môžu zdolať kohokoľvek.

Po tom, čo zarmútili Švajčiarov, Švédov i Kanaďanov, mali na lopate i Daciuka a spol. Chýbal im azda len kúsok šťastia. To sa však zväčša prikloní k lepšiemu a odvážnejšiemu. Gusev strelil svoj druhý gól 55 sekúnd pred koncom – navyše, v oslabení.

Hokejisti tímu Olympijskí športovci
		Ruska......
Ruskí
		hokejisti, víťazi olympijského turnaja
		v...
+16Tréner tímu OŠR Oleg
		Znarok nad hlavami
		svojich...

Čo viac si môže priať nestranný divák?

Nemci potvrdili známy fakt, o ktorom pred turnajom hovorili aj Miroslav Šatan s Craigom Ramsaym. Tímové srdce je často viac než súbor hviezd na druhej strane. Keď dobrá partia získa sebavedomie, zastaviť ju je nesmierne náročné. Dokázal to až ozajstný šampión.

Aj Slováci mali na turnaji hviezdny okamih. Jediní zdolali ruského favorita. Bohužiaľ v zápase, v ktorom sa ešte nelámal chlieb. Nemci ukázali, čo zdobí veľké mužstvá – začali vyhrávať vtedy, keď to bolo najdôležitejšie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ruskí hokejisti #Pjongčang 2018 #nemeckí hokejisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 19

Kytica Zimona 19

59,99
Grande žlté ruže

Grande žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk