Slováci zvládli dvojdňovú novinku na Rely Dakar, Varga si udržal peknú pozíciu v celkovom poradí

Slovenský motoristický pretekár Štefan Svitko obsadil v dvojdňovej šiestej etape Rely Dakar ôsme miesto. Na víťazného Francúza Adriena van Beverena stratil 21:19 minúty, v celkovom poradí mu patrí deviata priečka.

12.01.2024 16:24
835479664 Foto:
Štefan Svitko so svojim motocyklom počas štvrtej etapy.

V štvorkolkách triumfoval Francúz Alexandre Giroud, Slovák Juraj Varga skončil na štvrtom mieste so stratou 1:18:46 h. Rovnaká priečka mu patrí aj v celkovej klasifikácii.

Za víťazným van Beverenom prišiel do cieľa Toby Price z Austrálie a piatkové pódium doplnil Američan Ricky Brabec. Ten sa zároveň posunul na líderskú pozíciu celkovej klasifikácie pred Rossa Brancha z Bottswany.

Svitko *Dakar Čítajte viac Svitko vyrovnal v piatej etape svoj najlepší výsledok, polepšil si aj v celkovom hodnotení Dakaru

Varga si udržal štvrtú pozíciu v celkovom poradí. Po maratónskej etape má na vedúceho Argentínčana Manuela Andujara vyše dvojhodinové manko.

V kategórii kamiónov suverénne zvíťazil Čech Martin Macík, pred súpermi prišiel do cieľa s viac ako hodinovým náskokom. Medzi automobilmi bol najrýchleší Francúz Sebastien Loeb.

Šiesta etapa tohtoročného Dakaru bola premiérovo dvojdňová, jazdci museli vo štvrtok zastaviť v najbližšom bivaku a až do úplného cieľa v meste Šubajtah nemali k dispozícii svoj tím.

Viac na túto tému: #Štefan Svitko #Rely Dakar #etapa #Juraj Varga