Svitko obsadil 12. miesto. Zostáva medzi elitou

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v utorkovej 9. etape 44. ročníka Rely Dakar 12. miesto.

11.01.2022 11:12
Štefan Svitko Foto:
Štefan Svitko na Rely Dakar 2022.

V celkovom poradí mu patrí 8. pozícia. Z víťazstva sa tešil José Ignacio Cornejo Florimo z Chile. Na čelo celkového poradia sa dostal Rakúšan Matthias Walkner.

Svitko finišoval v etape so štartom aj cieľom vo Wadi ad Dawasire, ktorej súčasťou bola 287 km dlhá rýchlostná skúška, so stratou 6:52 minúty na víťaza. Cornejo Florimo zvládol trať za 2:29:30 h, druhý finišoval Argentínčan Kevin Benavides s mankom 1:26 min a tretí preťal cieľ Ricky Brabec z USA (+1:47 min).

Hneď za ním skončil Walkner, ktorý sa dostal na čelo celkového poradia o 2:12 minúty pred Sama Sunderlanda. Britovi sa v utorok nedarilo a skončil až na 14. mieste. Svitko si udržal ôsmu pozíciu, na lídra stráca 27:52 minút.

Rely Dakar – 9. etapa (Wadi ad Dawasir, 491 km):

motocykle: 1. José Ignacio Cornejo Florimo (Čile/Monster Energy Honda) 2:29:30 h, 2. Kevin Benavides (Arg./Red Bull KTM) +1:26, 3. Ricky Brabec (USA/Honda) +1:47, 4. Matthias Walkner (Rak./Red Bull KTM) +2:06, 5. Joan Barreda Bort (Šp./Honda) +2:10, 6. Andrew Short (USA/Monster Energy Yamaha) +3:56, …, 12. Štefan SVITKO (SR/Slovnaft Rally Team) +6:52

celkové poradie: 1. Walkner 30:14:03, 2. Sunderland +2:12, 3. Adrien Van Beveren (Fr./Yamaha) +3:56, 4. Pablo Quintanilla (Čile/Honda) +4:41, 5. Benavides +10:22, 6. Bort +10:57, …, 8. SVITKO +27:52

automobily: 1. Giniel de Villier 2:23:08, 2. Henk Lategan (obaja JAR/Toyota Gaazoo) +9, 3. Nasser Al-Attiyah (Kat./Toyota Gazoo) +1:04, celkové poradie: 1. Al-Attiyah 30:10:04 h, 2. Sebastien Loeb (Fr./Bahrain Raid Xtreme) +39:05, 3. Yazeed Al Rajhi (S.Aráb./Overdrive Toyota) +58:44

Viac na túto tému: #Štefan Svitko #Dakar 2022