Dakar je v polovici. Pabiška z Jantar Teamu je v top 5

08.01.2021 16:12
Jantar Team
Jantar Team na Dakare. Autor:

Rely Dakar 2021 má za sebou skrátenú 6. etapu do Hailu, ktorá uzavrela prvú polovicu pretekov.

Zo 448 meraných kilometrov zostalo po včerajšom rozhodnutí organizátorov iba 347, ale aj tie dokonale preverili celé štartové pole.

Etapa bola piesočná s dunovými pasážami a náročnosťou, pri ktorej sa predpokladalo, že niektorí nedôjdu za svetla do cieľa a budú musieť bivakovať v púšti. Na dosiahnutie cieľa majú čas do zajtrajšej 14. hodiny.

Zajtra potom čaká na všetkých pretekárov voľný deň.

David Pabiška zajazdil v etape 41. čas a v celkovom poradí si po včerajšom skoku nahor o dve miesta pohoršil a je 38. V poradí Original by Motul došiel David etapu na 5. mieste a rovnaká priečka mu patrí aj v celkovom hodnotení kategórie.

„Dnes to nebolo úplne dobré. Etapa bola veľmi náročná a priznám sa, že tentoraz necítim ruky. Išiel som na svojom limite. Som rád, že som v bivaku, pretože deň voľna sa mi bude hodiť, aby som sa dal dokopy,“ vravel Pabiška.

Rudolf Lhotský zajazdil v etape 59. čas (14. Miesto v Original by Motul) a v celkovom poradí je na 54. priečke. V poradí Original by Motul si stále drží 13. miesto.

"Úprimne som veľmi rád, že usporiadateľ etapu skrátil o 100 kilometrov. Včera som došiel neskoro a než som dal dohromady motorku, bola polnoc. Išlo sa mi dobre, až na posledných 50 kilometrov.

Tie boli už rozryté od kamiónov a hlboké koľaje mi dávali zabrať i vzhľadom k veľkému mozolu, čo mám na ruke od 2. etapy. Motorka sa mi preto horšie ovláda. Podstatné je, že sme došli do Hailu a môžeme si zajtra odpočinúť. Vďaka všetkým, čo držia palce," vravel Lhotský.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.